Policja pomiar prędkości
Marek BAZAK/East News
Autor Konrad Karpiuk - 6 Października 2020

Policja ma już bat na bezczelnych kierowców. Nowoczesna metoda przynosi efekty

Policja stosuje nietypowe metody łapania bezczelnych kierowców. Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka opowiedział o niektórych praktykach, z jakimi funkcjonariusze spotykają się na drodze.

Policja ma nową broń na piratów drogowych

Policja będzie co jakiś czas, cyklicznie przeprowadzać akcje, które mogą zaskoczyć przekraczających prędkość kierowców. Insp. Ciarka przytacza przykłady kierowców, którzy po minięciu patrolu, ostrzegają innych "mrygają" światłami. Następnie kierowcy zwalniają, a po minięciu patrolu, znowu wciskają gaz do dechy.

Ciarka nazwał zwalniających przed patrolem kierowców "bezczelnymi". Pytanie jednak co mieli zrobić, dalej jechać tak samo szybko, wiedząc, że dostaną mandat? Niemniej czekający dalej policjanci dla takich "ananasów" mają niespodziankę w postaci patrolu stojącego dalej, który zamyka kaskadowy pomiar prędkości. W ten sposób szybko można wyłapać kierowców, którzy nie opamiętali się po zobaczeniu patrolu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. ZUS masowo sprawdza zwolnienia lekarskie. Już 143 tys. kontroli, lepiej uważaj na L4
2. Minister Zdrowia o wprowadzeniu nowych obostrzeń. Gdzie mogą się pojawić?
3. Przełom w badaniach nad koronawirusem. Osoby po pospolitej infekcji mogą być odporniejsze

Policja chce zmniejszyć skalę wypadków w Polsce

Zdaniem insp. Ciarki, kaskadowy pomiar prędkości jest idealnym narzędziem na łapanie najgorszych piratów drogowych. Policjanci na jednym odcinku ustawiają kilka patroli, łapiąc kierowców, którzy po minięciu patrolu, znowu przyśpieszają. Podobno zdarzają się sytuacje, gdy funkcjonariusze zatrzymują tego samego kierowcę kilka razy z rzędu.

Odbierzesz telefon, powiesz jedno konkretne słowo i będzie po Tobie. Oszuści nie mają litościOdbierzesz telefon, powiesz jedno konkretne słowo i będzie po Tobie. Oszuści nie mają litościCzytaj dalej

W akcjach często wykorzystuje się nieoznakowane radiowozy. Policja zapowiada, że takie akcje będą organizowane cyklicznie i będą o nich informować. Powodem są wysokie statystyki wypadków, jeszcze w 2019 roku 6300 wypadków spowodowała nadmierna prędkość. Z tego samego powodu na drogach zginęło prawie 800 osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. 9,78 litra na głowę. W Polsce padł absolutnie historyczny rekord
  4. Mandatów za brak maseczki idą już w tysiące. Policja podała liczby, dane porażają
  5. Paczkę na poczcie odbierzesz bez kolejki. Jest konkretny sposób
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
GIS bije na alarm, wyniki kontroli porażają. W uwielbianym obiadowym produkcie pleśń i szkłoGIS bije na alarm, wyniki kontroli porażają. W uwielbianym obiadowym produkcie pleśń i szkłoCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News