poczta-polska-pixabay-radoslawczarnecki0
Obraz Radosław Czarnecki z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 24 Marca 2020

W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy

Poczta Polska poinformowała o wstrzymaniu doręczania korespondencji pod adresy, gdzie przebywają osoby poddane przymusowej kwarantannie. Niestety, takie osoby muszą zapomnieć o dostawie listu albo przesyłki.

Poczta Polska wstrzymuje listonoszy

Ze względu na ogłoszony w piątek stan epidemii, Poczta Polska wprowadza zwiększone środki ostrożności. Jednym z nich jest wstrzymanie dostarczania przesyłek do osób objętych kwarantanną. W Polsce jest ich kilkadziesiąt tysięcy.

Nie we wszystkich godzinach zrobisz zakupy w Biedronce. Przygotuj się na przerwy techniczneNie we wszystkich godzinach zrobisz zakupy w Biedronce. Przygotuj się na przerwy techniczneCzytaj dalej

“Do czasu zakończenia okresu izolacji korespondencja kierowana pod adresy objęte kwarantanną, będzie przechowywana w placówkach pocztowych, bez próby doręczenia. Rozwiązanie to oznacza wyjątkowe wstrzymanie biegu terminu awizacji w okresie przechowania. Podjęcie próby doręczenia przesyłki nastąpi dopiero po zakończeniu kwarantanny przez adresata” - informuje w komunikacie Poczta Polska.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Tysiące Polaków stracą pracę? Po cichu wydano nowe rozporządzenie, szykują się poważne problemy

Poczta Polska zaznacza, że osoby objęte kwarantanną nie muszą tego faktu zgłaszać instytucji. Spółka dostaje ich adresy na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii. Poczta Polska jest w kontakcie z regionalnymi inspektorami sanitarnymi w tym zakresie.

Poczta Polska nie dostarczy emerytury i renty? Jest wyjaśnienie

Poczta Polska wprowadza szczególne procedury w przypadku wypłat rent i emerytur dla osób objętych kwarantanną. “Emerytury są komisyjnie przygotowane do wypłaty w placówce pocztowej i wkładane do tzw. bezpiecznych kopert, które następnie są doręczane pod wskazany adres przy zastosowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa” - czytamy w komunikacie.

5 tys. zł kary za złamanie obowiązujących od dziś zasad. Rząd zaostrza zasady5 tys. zł kary za złamanie obowiązujących od dziś zasad. Rząd zaostrza zasadyCzytaj dalej

Poczta Polska oferuje przechowanie i przekierowanie przesyłek

Poczta Polska przypomina, że klienci mogą skorzystać z usługi przechowania przesyłki nawet do czterech tygodni od pierwszej próby doręczenia. Standardowo przesyłki pozostają w placówkach maksymalnie 14 dni. Wniosek w tej sprawie można złożyć na stronie instytucji.

Poczta Polska dostarcza przesyłki bezpośrednio do skrzynki oddawczej, a także umożliwia także swoim klientom przekierowanie przesyłki pod wskazany adres.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Straż Pożarna wydaje pilne alerty. Sytuacja jest poważna, nadchodzi fala ogromnych pożarów
  2. Nowe doniesienia. Koronawirus może utrzymywać się na przedmiotach znacznie dłużej, niż myśleliśmy
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. W sieci pojawił się film z włoskiego szpitala, pokazuje tragedię. "To nie chaos, a piekło"
Wywóz śmieci z ograniczeniami. Pierwsze wchodzą w życie już za kilka dni, wiemy od kogo zacznąWywóz śmieci z ograniczeniami. Pierwsze wchodzą w życie już za kilka dni, wiemy od kogo zacznąCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News