BiznesINFO.pl

Biznesinfo.pl

Sposób płatności w sklepach niedługo bardzo się zmieni, wiele osób może się bardzo zdziwić

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Bezkasowy sklep w Poznaniu Take&GO polskiej firmy Surge Cloud cieszy się popularnością wśród klientów, więc pomysł ma zostać rozszerzony na resztę kraju. Sklepy firmy mają być otwarte przez 7 dni, 24 godziny na dobę. 

Dyrektor handlowy Surge Cloud Marcin Popiak już zapowiedział, że kolejnym miastem, w którym planowany jest tego typu sklep, to Warszawa. W stolicy firma podobno już znalazła miejsce gdzie ma powstać kolejny bezkasowy lokal. W perspektywie Surge Cloud jest jednak otworzenie 21 sklepów w całym kraju, pisze forsal powołując się na PAP. 

Dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu (PIH) Maciej Ptaszyński przypomina, że w Polsce działa już kilka sklepów samoobsługowych a trend ten będzie szybko rósł. Może w tym znacznie pomóc chociażby zakaz handlu w niektóre niedziele. W taki sposób sklepy mogą oferować swoje usługi bez konieczności angażowania załogi ludzkiej. 

Pierwszą firmą na polskim rynku, która zaofeorwała swoim klientom możliwość zakupów bez potrzeby obsługi sklepu przez ludzi jest Bio Family oferująca produkty ekologiczne. Sieć sklepów Bio Family liczy już 5 placówek na terenie Polski, a klienci mogą "otworzyć" sklep za pomocą aplikacji na swoich smartfonach.

Tagi:

Podobne artykuły

Handel

Znane centrum handlowe we Wrocławiu zostanie zamknięte. Zarząd tłumaczy dlaczego
Czytaj więcej >

Handel

Poczta Polska ma nowego konkurenta. Wyzwanie rzucił rodzimy gigant technologiczny
Czytaj więcej >

Handel

Polacy stanowczo o nowych ubraniach: Są wykonywane z coraz gorszych i tańszych materiałów
Czytaj więcej >

Handel

GIS wydał ostrzeżenie, koniecznie sprawdź, czy masz ją w kuchni. Szkodliwe substancje mogą trafić do jedzenia
Czytaj więcej >

Handel

Nie Biedronka, nie Lidl. Oto najtańsza sieć sklepów w Polsce
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Pierwsze restauracje w Polsce wprowadziły potrawy z robakami. W ofercie burgery i pizza
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]