Nowy system płatności
pixabay
Autor Kasper Starużyk - 31 Sierpnia 2019

Sposób płatności w sklepach niedługo bardzo się zmieni, wiele osób może się bardzo zdziwić

Właściciel bezkasowego sklepu na terenie Poznania po sukcesie projektu zapowiada otwarcie więcej takich placówek w Polsce, pisze forsal.

Bezkasowy sklep w Poznaniu Take&GO polskiej firmy Surge Cloud cieszy się popularnością wśród klientów, więc pomysł ma zostać rozszerzony na resztę kraju. Sklepy firmy mają być otwarte przez 7 dni, 24 godziny na dobę.

Dyrektor handlowy Surge Cloud Marcin Popiak już zapowiedział, że kolejnym miastem, w którym planowany jest tego typu sklep, to Warszawa. W stolicy firma podobno już znalazła miejsce gdzie ma powstać kolejny bezkasowy lokal. W perspektywie Surge Cloud jest jednak otworzenie 21 sklepów w całym kraju, pisze forsal powołując się na PAP.

Dyrektor generalny Polskiej Izby Handlu (PIH) Maciej Ptaszyński przypomina, że w Polsce działa już kilka sklepów samoobsługowych a trend ten będzie szybko rósł. Może w tym znacznie pomóc chociażby zakaz handlu w niektóre niedziele. W taki sposób sklepy mogą oferować swoje usługi bez konieczności angażowania załogi ludzkiej.

Pierwszą firmą na polskim rynku, która zaofeorwała swoim klientom możliwość zakupów bez potrzeby obsługi sklepu przez ludzi jest Bio Family oferująca produkty ekologiczne. Sieć sklepów Bio Family liczy już 5 placówek na terenie Polski, a klienci mogą "otworzyć" sklep za pomocą aplikacji na swoich smartfonach.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News