Joe Biden zamieszka w Białym Domu z psami
Wikimedia/Gage Skidmore from Surprise, AZ, United States of America, (CC BY-SA 2.0)
Autor Wiktoria Pękalak - 9 Listopada 2020

Po ponad 150 latach Trump zerwał z amerykańską tradycją. Joe Biden zamierza ją jednak kontynuować

Psy wrócą do Białego Domu. Joe Biden jest prawdziwym miłośnikiem czworonogów. Jako prezydent Stanów Zjednoczonych zamieszka w Białym Domu nie tylko ze swoją żoną Jill, ale także z dwoma owczarkami niemieckimi - Champem i Majorem.

Joe Biden wskrzesi tradycję - psy znów zamieszkają w Białym Domu

Po kadencji Donalda Trumpa w Białym Domu ponownie zamieszkają psy - dwa owczarki niemieckie - Champ i adoptowany Major.

Psy brały czynny udział w kampanii prezydenckiej Joe Bidena. Kandydat na prezydenta często publikował filmy z udziałem czworonogów, zaskarbiając sobie z pewnością serca miłośników zwierząt. W filmach pojawiało się hasło "Let's bring dogs back to the White House" [ang. przywróćmy psy do Białego Domu].

NFZ z pilnym ogłoszeniem dla pacjentów. Muszą natychmiast zgłaszać jeden problemNFZ z pilnym ogłoszeniem dla pacjentów. Muszą natychmiast zgłaszać jeden problemCzytaj dalej

Psy w Białym Domu stanowiły nieodłączny element każdej prezydentury. Przed Donaldem Trumpem od 130 lat każdy amerykański prezydent miał psa, dopiero obecny prezydent zerwał z tradycją.

Poprzednim prezydentem bez psa był William McKinley - 25. prezydent Stanów Zjednoczonych, który zmarł na skutek gangreny, która wdała się po tym jak został ranny podczas zamachu.

Joe Biden, mimo że chce ponowni otworzyć Biały Dom dla psów, nie zrobi tego w standardowy sposób. Jego pies - Major będzie pierwszym adoptowanym czworonogiem w prezydenckich murach.

Nie odkręcasz grzejników w mieszkaniu, bo szukasz oszczędności? Czas cwaniaków się kończy, i tak zapłaciszNie odkręcasz grzejników w mieszkaniu, bo szukasz oszczędności? Czas cwaniaków się kończy, i tak zapłaciszCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Narodowa kwarantanna tuż tuż. Znamy już możliwą datę lockdownu
2. Kupił cukierki w Biedronce. Kiedy je rozpakował zobaczył okropny widok, który odbiera apetyt
3. 500 plus do przemeblowania, rząd zaplanował zmiany. Znamy już szczegóły

Psy w Białym Domu

Znanym miłośnikiem zwierząt w Białym Domu był Teodor Roosevelt. On i jego rodzina trzymali w domu oprócz psów: szczury, kangury, węże, psy, ptaki, kucyki i wiele różnych małych zwierząt.

Ulubionym psem Rosevelta był Skip - krótkonogi terier, którego przywiózł do domu po polowaniu na niedźwiedzie w Kolorado, podaje whitehousehistory.org.

Pies prezydenta Herberta Hoovera uratował u jego wizerunek. Prezydent był wielokrotnie ofiarą ironicznych komentarzy w prasie, ponieważ zarzucano mu brak charyzmy i ludzie nie pałali do niego sympatią. Ludzie zaczęli zupełnie inaczej patrzeć na Hoovera, gdy rozesłano jego zdjęcia z psem, na których wyglądał bardzo sympatycznie.

Biedronka, Lidl i Kaufland wprowadzają kolejne zmiany. Wszyscy powinni o nich wiedziećBiedronka, Lidl i Kaufland wprowadzają kolejne zmiany. Wszyscy powinni o nich wiedziećCzytaj dalej

Fala - czarny terier szkocki - pies prezydenta Franklina D. Roosevelta stał się nawet bohaterem dwóch filmów.

Ronald Regan, podobnie jak Teodor Roosevelt był prawdziwym miłośnikiem zwierząt - oprócz psa - Rexa, trzymali w domu konie, krowy i złote rybki. Kiedy Nancy Regan wyjeżdżała z Białego Domu, prezydent pisał w swoim dzienniku: “Rex i ja znów jesteśmy samotni [...] czekamy na powrót Nancy”.

Barney, pies George’a Busha stał się prawdziwą gwiazdą internetu. Amerykanie pokochali go tak samo, jak jego właściciel.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażająca wizja. Jasnowidz Jackowski widzi wojsko na ulicach, czy wejdzie do Warszawy?
  2. Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie i Sylwester? Premier Morawiecki rozwiewa wszelkie wątpliwości
  3. W sobotę zamknęli część gospodarki, w niedzielę chcą sprawę odkręcać. Jest pomysł na otwarcie sklepów
  4. Niemcy handlują nim na potęgę. Gaz pieprzowy sprzedają nawet Somalii
  5. Odkrycie sprzed tysięcy lat na Śląsku. Ostatni tego typu skarb, powstał jeszcze przed Chrystusem
  6. Majątek Roberta i Anny Lewandowskich został ujawniony. Kosmiczne pieniądze, kwota rzuca na ziemię
  7. Masz ochotę na małe co nieco? Za mniej niż 5 zł zrobisz przepyszny i zdrowy deser bez cukru, przepis jest banalnie prosty
Będzie europejska płaca minimalna. Przełomowy projekt już budzi kontrowersjeBędzie europejska płaca minimalna. Przełomowy projekt już budzi kontrowersjeCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News