BiznesINFO.pl

Wikimedia/Gage Skidmore from Surprise, AZ, United States of America, (CC BY-SA 2.0)

Po ponad 150 latach Trump zerwał z amerykańską tradycją. Joe Biden zamierza ją jednak kontynuować

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Joe Biden wskrzesi tradycję - psy znów zamieszkają w Białym Domu

Po kadencji Donalda Trumpa w Białym Domu ponownie zamieszkają psy - dwa owczarki niemieckie - Champ i adoptowany Major.

Psy brały czynny udział w kampanii prezydenckiej Joe Bidena. Kandydat na prezydenta często publikował filmy z udziałem czworonogów, zaskarbiając sobie z pewnością serca miłośników zwierząt. W filmach pojawiało się hasło "Let's bring dogs back to the White House" [ang. przywróćmy psy do Białego Domu].

Psy w Białym Domu stanowiły nieodłączny element każdej prezydentury. Przed Donaldem Trumpem od 130 lat każdy amerykański prezydent miał psa, dopiero obecny prezydent zerwał z tradycją.

Poprzednim prezydentem bez psa był William McKinley - 25. prezydent Stanów Zjednoczonych, który zmarł na skutek gangreny, która wdała się po tym jak został ranny podczas zamachu.

Joe Biden, mimo że chce ponowni otworzyć Biały Dom dla psów, nie zrobi tego w standardowy sposób. Jego pies - Major będzie pierwszym adoptowanym czworonogiem w prezydenckich murach.

1. Narodowa kwarantanna tuż tuż. Znamy już możliwą datę lockdownu 2. Kupił cukierki w Biedronce. Kiedy je rozpakował zobaczył okropny widok, który odbiera apetyt 3. 500 plus do przemeblowania, rząd zaplanował zmiany. Znamy już szczegóły

Psy w Białym Domu

Znanym miłośnikiem zwierząt w Białym Domu był Teodor Roosevelt. On i jego rodzina trzymali w domu oprócz psów: szczury, kangury, węże, psy, ptaki, kucyki i wiele różnych małych zwierząt.

Ulubionym psem Rosevelta był Skip - krótkonogi terier, którego przywiózł do domu po polowaniu na niedźwiedzie w Kolorado, podaje whitehousehistory.org.

Pies prezydenta Herberta Hoovera uratował u jego wizerunek. Prezydent był wielokrotnie ofiarą ironicznych komentarzy w prasie, ponieważ zarzucano mu brak charyzmy i ludzie nie pałali do niego sympatią. Ludzie zaczęli zupełnie inaczej patrzeć na Hoovera, gdy rozesłano jego zdjęcia z psem, na których wyglądał bardzo sympatycznie.

Fala - czarny terier szkocki - pies prezydenta Franklina D. Roosevelta stał się nawet bohaterem dwóch filmów.

Ronald Regan, podobnie jak Teodor Roosevelt był prawdziwym miłośnikiem zwierząt - oprócz psa - Rexa, trzymali w domu konie, krowy i złote rybki. Kiedy Nancy Regan wyjeżdżała z Białego Domu, prezydent pisał w swoim dzienniku: “Rex i ja znów jesteśmy samotni [...] czekamy na powrót Nancy”.

Barney, pies George’a Busha stał się prawdziwą gwiazdą internetu. Amerykanie pokochali go tak samo, jak jego właściciel.

Tagi:

Podobne artykuły

Polska i Świat

Spora grupa Polaków może liczyć na dodatkowy dzień wolny. Jest jeden warunek
Czytaj więcej >

Finanse

Koniec Credit Suisse. W Polsce bank zatrudnia ponad 6 tys. osób, pracownicy już dostali listy
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upada znana burgerownia. „Smażymy do 31 marca”
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Upadła jedna z największych firm drobiarskich w Polsce. Setki osób zostanie bez pracy
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Domeny rządowe odsyłają na strony dla dorosłych
Czytaj więcej >

Finanse

Pakiet darmowych badań dla każdego ubezpieczonego w NFZ. Sprawdzamy, kiedy obowiązuje refundacja
Czytaj więcej >
Wiktoria Pękalak

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]