BiznesINFO.pl
flaga Polski

biznesinfo

PGNiG wchodzi w rynek pomp ciepła. Gigant liczy na duże zainteresowanie Polaków

11 Maja 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

PGNiG ogłosiło w środę, że nabyło 100 proc. udziałów spółki Solgen, która zajmuje się dystrybucją pomp ciepła oraz usług fotowoltaicznych. PGNiG SA zamierza w ten sposób rozwinąć segment odnawialnych źródeł energii.

Przejęcie spółki Solgen ma zapewnić PGNiG skuteczniejszy rozwój odnawialnych źródeł energii. Nie bez znaczenia jest też fakt niedalekiej fuzji PGNiG z PKN ORLEN i Grupą Lotos w wielki koncern multienergetyczny, którego jednym z filarów ma być OZE.

Pompy ciepła biją rekordy sprzedaży w Polsce

Pompy ciepła są coraz częściej wybieranym przez Polaków źródłem ogrzewania i produkcji energii w domu. W 2021 r. sprzedaż pomp ciepła w Polsce sięgnęła 90 tys. sztuk. Biorąc pod uwagę fakt zawirowań na rynku energetycznym, w 2022 r. sprzedaż pomp ciepła zapewne powędruje jeszcze bardziej do góry.

Wielu Polaków może obawiać się braku dostępu do gazu lub też wysokich jego cen, co z pewnością będzie miało przełożenie na wybór pomp ciepła kosztem montażu ogrzewania gazowego.

Więcej o pompach ciepła w artykule poniżej, pod linkiem dalsza część artykułu:

EN 01355731 0010

Polacy masowo kupują pompy ciepła. Nie chcą korzystać z ogrzewania gazowego

CZYTAJ DALEJ

PGNiG chce planuje rozszerzyć działalność na rynku pomp ciepła

"W efekcie akwizycji Solgenu, PGNiG rozbuduje swoje kompetencje elektroenergetyczne i poszerzy ofertę dla klientów biznesowych oraz indywidulanych. Krakowska spółka działa na rynku od 2015 roku i dotychczas wykonała instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy blisko 27 MW (ok. 1100 instalacji tylko w 2021 roku), a od ponad dwóch lat intensywnie rozwija również sprzedaż pomp ciepła." - czytamy w oświadczeniu PGNiG.

Można więcej zakładać, że PGNiG po przejęciu Solgenu będzie miało w planach intensyfikacje sprzedaży pomp ciepła: "Celem transakcji jest zagospodarowanie przez PGNiG nowych, dynamicznie rozwijających się rynków zielonej energii, poprzez usługi sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych oraz powiązanych z nimi produktów – przede wszystkim pomp ciepła, ale również magazynów energii." - tłumaczy PGNiG.

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

chiny flaga

Energetyka

Gigantyczna inwestycja pomiędzy Chinami i Rosją. Most będzie służył do transportu surowców

Czytaj więcej >

Energetyka

Gazprom właśnie ogłosił, odcina Finlandię od gazu. Helsinki wyprzedziły jednak Moskwę

Czytaj więcej >

Energetyka

PGNiG zakupiło kolejne złoża na Szelfie Norweskim. Gazu w Polsce będzie jeszcze więcej

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 08.06.2019. n/z Stos wegla przygotowany na sprzedaz.

Energetyka

Tańszy węgiel kupisz tylko przez godzinę dziennie. PGG zdradziło, co czeka klientów sklepu internetowego

Czytaj więcej >

Energetyka

Tylko 14 proc. Polaków wie do kiedy mogą wymieć piec. Łatwo można narazić się 5 tys. zł kary

Czytaj więcej >

Energetyka

Kanada zadeklarowała możliwość zwiększenia dostaw ropy. Rosjanie stracą kolejne rynki zbytu

Czytaj więcej >