BiznesINFO.pl
flaga Polski

biznesinfo

PGNiG wchodzi w rynek pomp ciepła. Gigant liczy na duże zainteresowanie Polaków

11 Maja 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

PGNiG ogłosiło w środę, że nabyło 100 proc. udziałów spółki Solgen, która zajmuje się dystrybucją pomp ciepła oraz usług fotowoltaicznych. PGNiG SA zamierza w ten sposób rozwinąć segment odnawialnych źródeł energii.

Przejęcie spółki Solgen ma zapewnić PGNiG skuteczniejszy rozwój odnawialnych źródeł energii. Nie bez znaczenia jest też fakt niedalekiej fuzji PGNiG z PKN ORLEN i Grupą Lotos w wielki koncern multienergetyczny, którego jednym z filarów ma być OZE.

Pompy ciepła biją rekordy sprzedaży w Polsce

Pompy ciepła są coraz częściej wybieranym przez Polaków źródłem ogrzewania i produkcji energii w domu. W 2021 r. sprzedaż pomp ciepła w Polsce sięgnęła 90 tys. sztuk. Biorąc pod uwagę fakt zawirowań na rynku energetycznym, w 2022 r. sprzedaż pomp ciepła zapewne powędruje jeszcze bardziej do góry.

Wielu Polaków może obawiać się braku dostępu do gazu lub też wysokich jego cen, co z pewnością będzie miało przełożenie na wybór pomp ciepła kosztem montażu ogrzewania gazowego.

Więcej o pompach ciepła w artykule poniżej, pod linkiem dalsza część artykułu:

EN 01355731 0010

Polacy masowo kupują pompy ciepła. Nie chcą korzystać z ogrzewania gazowego

CZYTAJ DALEJ

PGNiG chce planuje rozszerzyć działalność na rynku pomp ciepła

"W efekcie akwizycji Solgenu, PGNiG rozbuduje swoje kompetencje elektroenergetyczne i poszerzy ofertę dla klientów biznesowych oraz indywidulanych. Krakowska spółka działa na rynku od 2015 roku i dotychczas wykonała instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy blisko 27 MW (ok. 1100 instalacji tylko w 2021 roku), a od ponad dwóch lat intensywnie rozwija również sprzedaż pomp ciepła." - czytamy w oświadczeniu PGNiG.

Można więcej zakładać, że PGNiG po przejęciu Solgenu będzie miało w planach intensyfikacje sprzedaży pomp ciepła: "Celem transakcji jest zagospodarowanie przez PGNiG nowych, dynamicznie rozwijających się rynków zielonej energii, poprzez usługi sprzedaży i montażu instalacji fotowoltaicznych oraz powiązanych z nimi produktów – przede wszystkim pomp ciepła, ale również magazynów energii." - tłumaczy PGNiG.

Tagi:

PGNiG

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Energetyka

Polska Grupa Energetyczna zapewniła sobie dostawy węgla na 2023 rok

Czytaj więcej >
15. emerytura stanie się faktem? Prezes ZUS zaskoczyła wyznaniem o dodatkowych pieniądzach dla seniorów

Energetyka

Rząd przygotował już pieniądze na wypłaty dodatku węglowego. Wkrótce trafi do Polaków

Czytaj więcej >
Licznik prądu od Tauronu

Energetyka

Tauron uruchomił specjalną stronę. Odbiorcy dowiedzą się, jak sprawdzić zużycie prądu

Czytaj więcej >

Energetyka

Rząd zapewnia, że do końca roku trafi do Polski 10 mln ton węgla

Czytaj więcej >

Energetyka

Importowany z Indonezji węgiel jak błoto. Jest komentarz ministra

Czytaj więcej >

Energetyka

Ustawa o wsparciu odbiorców ciepła. Wchodzi w życie już dziś

Czytaj więcej >