BiznesINFO.pl

Flickr.com/Mr. Tom Tramwajowy/CC2.0

Do Wielkiej Brytanii już tylko z paszportem? Znamy dokładną datę

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Paszporty będą konieczne przy przekraczaniu granicy z Wielką Brytanią. Polska ambasada w Londynie podała dokładny termin. W komunikacie podano, że co prawda władze Wielkiej Brytanii przedłużyły okres możliwości wjazdu na podstawie wydanego w Polsce dowodu osobistego, jednak już wkrótce bez bordowej książeczki nie uda nam się wjechać do Wielkiej Brytanii.

Do UK tylko z paszportem

Ambasada RP w Londynie informuje, że władze Wielkiej Brytanii na wniosek polskich władz konsularnych przedłużyły okres wjazdowy na podstawie wyłącznie ważnego dowodu osobistego do 1 października 2021 roku. Oznacza to, że od początku października każdy Polak chcący wyjechać do Zjednoczonego Królestwa będzie musiał posiadać paszport.

W specjalnym komunikacie ambasady wskazano, że mimo ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, aby zapewnić płynność obsługi uruchamia się większą liczbę wizyt konsularnych, a także już teraz ruszył specjalny dyżur w Birmingham podczas którego można składać wnioski o paszporty. – Gorąco zachęcamy, by odpowiednio wcześniej zadbać o umówienie wizyty w konsulacie i uzyskanie ważnego, polskiego paszportu – wskazują przedstawiciele konsulatu. Urzędnicy informują, że nowe terminy wizyt pojawiają się codziennie o 9:00 i 20:00 na stronie www.e-konsulat.gov.pl  

Ambasada Polski wskazuje, że będą pewne wyjątki od reguły paszportowej: – Z informacji przekazanych przez rząd brytyjski wynika, iż osoby, które posiadają status osiedleńca lub wstępnego osiedlenia w ramach systemu EU Settlement Scheme lub zezwolenie wydawane pracownikom przygranicznym, będą mogły używać dowodu osobistego w celu wjazdu do Wielkiej Brytanii co najmniej do 31 grudnia 2025 roku – cytuje portal TVN24BiS komunikat ambasady.

Tagi:

Podobne artykuły

Polska i Świat

Stworzył biznes na poddaszu. Wpadł w kłopoty, ponieważ urząd o nim nie wiedział
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Gadu-Gadu wraca do walki o użytkowników. Polski komunikator zaskoczył szykowaną funkcją
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ważny komunikat ZUS dla płatników składek. Od 27 marca konieczny nowy certyfikat
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Konfiskata auta nietrzeźwemu kierowcy. Nowe przepisy mają być nieco mniej restrykcyjne
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Operatorzy wyłączą sieć 3G na terenie Polski. Wiele telefonów przestanie działać
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Refundacja badań przez NFZ. Oto lista darmowych zabiegów
Czytaj więcej >
Kasper Starużyk

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]