BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Paryż zakazuje wjazdu autobusów do centrum miasta

3 Lipca 2019

Autor tekstu:

Paulina Musianek

Udostępnij:

Koniec z autobusami w centrum Paryża. Władze miasta postanowiły rozprawić się problemem masowej turystyki, która przyczynia się do zatłoczenia centrum stolicy.

Autobusy turystyczne „nie są już mile widziane” w centrum Paryża - ogłosił zastępca burmistrza francuskiej stolicy, twierdząc, że turyści będą musieli wybrać teraz bardziej przyjazne dla środowiska alternatywy, “jak wszyscy”. W tym tygodniu stolica Francji zakazała wjazdu wszystkim pojazdom z silnikiem wysokoprężnym starszym niż 13 lat do centrum miasta. Jest to najnowszy krok w kampanii przeciwdziałania zanieczyszczeniom na ulicach miasta. Nowe przepisy prawdopodobnie miałyby zastosowanie zarówno do autobusów typu hop-on, hop-off między głównymi atrakcjami, jak i do międzynarodowych autokarów turystycznych. Emmanuel Grégoire wzywa odwiedzających Paryż do zwiedzania miasta pieszo, rowerem czy za pomocą komunikacji publicznej. 

Paryż chce ochronić się przed skutkami masowej turystyki

Emmanuel Grégoire powiedział w rozmowie z “Le Parisien”, że choć sytuacja w Paryżu nie jest tak krytyczna, jak w miejscach takich jak Wenecja czy Barcelona, ​​Paryżanie są bardzo zaniepokojeni napływem autobusów turystycznych.

Teraz przez Paryż codziennie przejeżdżają dziesiątki piętrowych autobusów, które przewożą turystów między głównymi zabytkami, a także międzynarodowe autokary turystyczne przywożące odwiedzających z całej Europy. Nasze miasto czeka na nowe przepisy mające na celu ograniczenie ruchu autobusowego i wprowadzenie miejsc parkingowych poza miastem, tak aby autobusy nie wjeżdżały już do centrum - mówił Emmanuel Gregoire.

Grégoire wypowiedział się na temat zakazu wjazdu turystycznych autobusów do centrum Paryża kilka dni po zorganizowanym przez ratusz seminarium „Czy w Paryżu jest zbyt wielu turystów?”. Podczas wydarzenia zastanawiano się nad ryzykiem związanym z ogromną liczbą turystów odwiedzających stolicę, którzy pobudzili lokalną gospodarkę, ale przyczynili się do zwiększenia poziomu hałasu i zatorów komunikacyjnych. Nowe przepisy nie podobają się jednak francuskiej federacji przewodników turystycznych, którzy oskarżają władze miasta o niewystarczające zadbanie o komfort i bezpieczeństwo turystów wymieniając małą liczbę toalet publicznych czy brak walki z kieszonkowcami.

Paryż musi zobowiązać się do zapewnienia turystom wysokiej jakości - powiedział wiceprezes Aude Deboaisne.

Paryż w zeszłym roku odzwiedziło 50 milionów osób. Francja jest nadal najczęściej odwiedzanym krajem na świecie, w 2018 roku odwiedziło ja 89,4 miliona turystów.

Paryż w zeszłym roku odzwiedziło 50 milionów osób. Francja jest nadal najczęściej odwiedzanym krajem na świecie, w 2018 roku odwiedziło ja 89,4 miliona turystów.

Podobne artykuły

By Olos88 - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39179147

Turystyka

Polska otworzy granice, ale nie ze wszystkimi. Już wiadomo, na kogo otworzy się nasz kraj

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 17.04.2020. n/z Polskie banknoty 500 zl.

Turystyka

Bon turystyczny 500 plus. Szczegóły poznamy w tym tygodniu, jest już konkretna data

Czytaj więcej >
wakacje-pixabay-expresselblag

Turystyka

Wicerzecznik PiS wyjawił, kiedy polskie rodziny skorzystają z bonu turystycznego. Wielu na pewno się ucieszy

Czytaj więcej >

Turystyka

Coraz mniej turystów nad Bałtykiem. Sprytni mogą zaoszczędzić na wakacjach

Czytaj więcej >

Turystyka

Radisson i Zdrojowa inwestują wspólnie w kurortach. Będzie więcej noclegów

Czytaj więcej >
(FILES)This file photograph taken on March 23, 2020, shows Ryanair passenger aircraft on the tarmac at Dublin airport. - Irish low-cost carrier Ryanair said May 1, 2020, that it plans to axe up to 3,000 pilot and cabin crew jobs, with air transport paralysed by the coronavirus pandemic. Dublin-based Ryanair added in a statement that most of its flights will remain grounded until at least July and predicted it would take until summer 2022 before passenger demand recovers. (Photo by Paul Faith / AFP)

Turystyka

Ryanair usuwa kolejne loty ze swojego rozkładu. Przez powrót obostrzeń

Czytaj więcej >