BiznesINFO.pl

Biznesinfo

Oszuści podszywają się pod skarbówkę. Uważaj, możesz stracić pieniądze

27 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Maria Gil-Sobczyk

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) wydała ostrzeżenie przed kolejną masową próbą wyłudzenia danych, które następnie mogą posłużyć do kradzieży pieniędzy z konta. Tym razem oszuści podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową i informują o rzekomej możliwości odebrania zwrotu podatku.

Ostrzeżenie przed nową kampanią phishingową

W piątek 27 stycznia NASK wydała ostrzeżenie przed nowym wariantem fałszywych e-maili. Oszuści wysyłają wiadomości z informacją o rzekomej możliwości odebrania zwrotu podatku. W tym celu każą wejść w link prowadzący do stron internetowych podszywających się pod Krajową Administrację Skarbową.

Zdaniem ekspertów te wiadomości są szczególnie niebezpieczne, gdyż przestępcy wysyłają je w czasie, w którym wielu Polaków zacznie coroczne rozliczanie z KAS.

Po czym poznać, że to oszustwo?

Wiadomość o tytule “Zatwierdzenie Twojego wniosku o automatyczny zwrot podatku” zostaje wysłana z adresu [email protected] W jej treści czytamy, że nasz wniosek o zwrot podatku został rozpatrzony pozytywnie, a pieniądze trafią na konto w ciągu kilku dni roboczych. Oszuści proszą też o sprawdzenie prawidłowości danych bankowych.

Klikając w załączony link, użytkownik zostaje przekierowany do strony, na której może zobaczyć rzekomą kwotę zwracanego podatku (w opisywanym przypadku jest to ponad 1147 zł).

Aby środki zostały wypłacone, należy podać swój numer PESEL lub numer paszportu, a także nazwisko rodowe matki. Tego typu dane oszuści wykorzystują potem do kradzieży pieniędzy z konta bankowego.

Tagi:

podatekzwrot podatkupieniądze

Podobne artykuły

Finanse

Terlecki mówi o podwyższeniu świadczenia 500 plus. „Mamy jeszcze parę asów w rękawie”
Czytaj więcej >

Finanse

Ulga na internet, można zaoszczędzić nawet 760 zł. Konieczny jest jednak pewien dokument
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Finanse

Poznanianin pracował przez 57 lat. Takiej emerytury może mu pozazdrościć niejeden senior
Czytaj więcej >

Finanse

14. emerytura będzie przysługiwać z mocy prawa. Jest projekt ustawy, dobre wieści dla seniorów
Czytaj więcej >

Finanse

Siedem popularnych banków zapowiada przerwy w dostępie do usług. Problemy z płatnościami kartą i wypłatą gotówki
Czytaj więcej >
Maria Gil-Sobczyk

Redaktor Biznesinfo, copywriter i korektor językowy. W poprzednich latach dziennikarz Grupy KRN Media oraz specjalista ds. mediów społecznościowych. Ukończyła studia magisterskie z dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Szczególnie interesują ją tematy społeczne i gospodarcze, pilnie śledzi zmiany dotyczące rynku nieruchomości i finansów. Prywatnie pasjonują ją podróże, górskie wędrówki i cukiernicze rewolucje dokonywane we własnej kuchni.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]