BiznesINFO.pl
węgiel kamienny

EAST NEWS

Oszuści podszyli się pod sklep z węglem. Zwietrzyli łatwy łup

1 Sierpnia 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Oszuści podszyli się pod spółkę Węglokoks Kraj i założyli sklep internetowy, który rzekomo oferował węgiel z kopalni Bobrek-Piekary. Spółka zawiadomiła policję, witryna została szybko usunięta z sieci, podobne oszustwa mogą się jednak w najbliższym czasie pojawiać coraz częściej.

Węglokoks Kraj nie prowadził nigdy sklepu internetowego i zapewnia, że nie zamierza w ten sposób sprzedawać swojego węgla.

Oszuści polują na osoby chcące kupić tańszy węgiel

"Dziś rano otrzymaliśmy kilka zapytań dotyczących tego, czy faktycznie oferujemy nasz węgiel w sklepie internetowym - nie robimy tego i nie zamierzamy robić. Jak dotąd nie mamy natomiast zgłoszeń, aby ktoś faktycznie dokonał transakcji w fałszywym sklepie i wpłacił pieniądze", mówił dla PAP prezes Węglokoksu Kraj Grzegorz Wacławek.

Na stronie fałszywego sklepu internetowego można było dokonać "transakcji" zakupu węgla i ją opłacić. Jak łatwo się domyślić odbiorca nie otrzymałby węgla, a pieniądze przepadały. Chociaż strona została już zablokowana, nie wiadomo jak długo działała i ile osób dokonało przelewu.

Drogi węgiel może zachęcać do oszustw

Wysokie ceny węgla w składach i rządowe programy przyznające pieniądze na zakupy węgla mogą być sporą zachętą dla oszustów. Polacy chcący zakupić tańszy węgiel powinni więc mieć się na baczności, ponieważ coś, co może wyglądać na świetną okazję może w rezultacie okazać się oszustwem.

Tagi:

węgiel

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: kasper.staruzyk@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Putin

Energetyka

Putin zdradził kto jego zdaniem wysadził gazociągi Nord Stream

Czytaj więcej >

Energetyka

PGNiG podpisało dużą umowę z PGE. Dostarczy gaz dla ciepłowni

Czytaj więcej >

Energetyka

Posłowie chcą czasowo zawiesić zakaz sprzedaży węgla niespełniającego norm jakościowych

Czytaj więcej >
Twitter/Forsvaret

Energetyka

Gazociąg Nord Stream. Niemcy uważają, że to już koniec. Nie da się go naprawić

Czytaj więcej >

Energetyka

Polska Grupa Górnicza uruchamia w swoim sklepie internetowym dodatkowe sesje zakupowe

Czytaj więcej >
Mateusz Morawiecki straci stanowisko? Polacy wskazali, kto mógłby zastąpić premiera

Energetyka

Mateusz Morawiecki: Jest problem z węglem

Czytaj więcej >