BiznesINFO.pl
Orlen otworzy własne paczkomaty

Artur Andrzej, CC0, via Wikimedia Commons

Orlen z impetem uderzy w kolejną branżę. Postawi swoje paczkomaty

30 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Orlen może już wkrótce stać się sporym zagrożeniem dla firmy InPost - operatora automatycznych skrytek pocztowych. W ciągu dwóch lat koncern planuje uruchomić aż 2 tys. paczkomatów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie są plany Orlenu dotyczące paczkomatów

  • Gdzie otworzą się paczkomaty Orlenu

  • Jak rośnie konkurencja InPostu

Orlen otworzy własne paczkomaty

InPost, któremu do tej pory nie zagrażała żadna inna firma. Teraz jednak może mieć pewne obawy, ponieważ już kilka innych podmiotów zapowiedziała chęć otworzenia własnych paczkomatów.

Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen zdradził w rozmowie z Rzeczpospolitą, że w ciągu najbliższych lat koncern otworzy 2 tys. nowych paczkomatów sygnowanych logo z orzełkiem. Niestety, szczegóły dotyczące przedsięwzięcia są do tej pory nieznane, jednak możliwe, że już wkrótce pojawią się pierwsze konkretne informacje.

Przewaga logistyczna

Orlen jest w bardzo dobrej sytuacji, ponieważ dysponuje dużą siecią stacji paliw, gdzie paczkomaty mogłyby spokojnie stanąć. Ponadto koncern przejmuje również marki Lotos, a także przejął ostatnio Ruch - sieć najpopularniejszych kiosków w Polsce. Oznacza to, że InPost może mieć naprawdę spore powody do obaw, chociaż dogonić tego giganta będzie trudno - InPost ma otwartych już ponad 10 tys. paczkomatów w całej Polsce.

Orlen to jednak niejedyna spółka, która chce przejąć niszę przesyłek do paczkomatów. Takie same plany żywi Allegro, które planuje rozwój własnej sieci automatów do odbioru zakupów z platformy.

Rosnąca konkurencja

Reuters ustalił, że 1,5 tys.paczkomatów ma zostać dostarczonych już w bieżącym roku, a pierwsze z nich miałyby stanąć już w marcu.

Kolejna z planami dotyczącymi wprowadzenia własnych paczkomatów wyszła Poczta Polska, która do 2022 r. chce uruchomić 2 tys. nowych automatów paczkowych. Jak zapowiedziano w komunikacie prasowym, 130 z nich ma być zamontowanych na Pomorzu.

"W założeniach Poczty Polskiej województwo pomorskie otrzyma ponad 130 nowych urządzeń" - napisano w komunikacie. Nowe automaty Poczty Polskiej mają się pojawiać głównie przy placówkach pocztowych, marketach, galeriach handlowych, urzędach państwowych i samorządowych oraz terenach spółdzielni mieszkaniowych.

Podobne artykuły

Słowa Andrzeja Dudy o LGBT odbiły się szerokim echem w USA

Polska i świat

Ostra reakcja ambasady USA na słowa Dudy. Waszyngton także nie pozostał obojętny

Czytaj więcej >
Urlop

Polska i świat

Nie zadecydujesz sam kiedy pójdziesz na urlop, ale to nie jedyny problem. Przepis mnoży trudności

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News. Warszawa, 08.10.2019. Debata "Czas decyzji" w telewizji TVN24 z udzialem przedstawicieli ogolnopolskich komitetow wyborczych. N/z: Izabela Leszczyna, Marcin Horala, Adrian Zandberg, Krzysztof Bosak, Wladyslaw Kosiniak-Kamysz

Polska i świat

Wielkie zamieszanie wokół debaty prezydenckiej TVN. Niejasne okoliczności odwołania

Czytaj więcej >
By Radosław Botev - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=90396694

Polska i świat

Nie tylko pocztowcy. Czeka nas wielka fala protestów, kilka branż zapowiedziało strajki

Czytaj więcej >
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS 30.03.2020. Epidemia koronowirusa w Polsce Warszawa N/z Srodki ostroznosci w komunikacji miejskiej - koniecznosc zachowania bezpiecznej odleglosci wsrod pasazerow

Polska i świat

Poczekamy do połowy przyszłego tygodnia, potem rząd zdecyduje. Chodzi o kolejne obostrzenia

Czytaj więcej >
przejscie graniczne-Piotr Blawicki-East News

Polska i świat

Czechy zamknięte dla Śląska, ale wszyscy Polacy są podejrzani. Czeska policja może zatrzymać do kontroli także i ciebie

Czytaj więcej >