siłownia-pixabay-kreativgarasch
Obraz Walter Röllin z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Maja 2020

Pół miliona złotych odszkodowania od Skarbu Państwa. Właściciel siłowni pozwał rząd za koronawirusa

Właściciel siłowni żąda odszkodowania w wysokości pół miliona złotych od Skarbu Państwa za straty, jakie poniósł przez nieodpowiednie działania rządu w związku z epidemią koronawirusa - informuje TVN24.

Odszkodowanie od Skarbu Państwa. Złożył już pozew

Radosław Jarmuła powiedział TVN24, że zainwestował w kupno franczyzy na kluby Orangetheory Fitness bardzo dużo pieniędzy. Targetem siłowni OTF są zamożni klienci, klub są wyposażone w nowoczesny sprzęt, a klienci są wspierani przez specjalnych trenerów. W Warszawie działają na razie dwa kluby OTF. A raczej działały, bo od dłuższego czasu pozostają zamknięte. Teraz właściciel postanowił walczyć o odszkodowanie.

Dodatek solidarnościowy możliwy jeszcze w ciągu 14 dni. Tysiące Polaków dostanie 1300 plus przez kilka miesięcyDodatek solidarnościowy możliwy jeszcze w ciągu 14 dni. Tysiące Polaków dostanie 1300 plus przez kilka miesięcyCzytaj dalej

Chce odszkodowania za poniesione straty

Z powodu epidemii koronawirusa firma nie ma obecnie żadnych przychodów. Właściciel musi opłacać pracowników i koszty trzech lokali (w jednym obniżono opłaty), a także wnosić opłaty za media.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Dwie olbrzymie zagraniczne firmy zwalniają pracowników w Polsce. Setki ludzi trafią na bruk
2. Całe województwo może zostać zamknięte? Jest oficjalna odpowiedź ministra Szumowskiego, ma pomysł

W związku z tym właściciele OTF jako pierwsi w Polsce przedsiębiorcy pozwali Skarb Państwa. Jak podaje TVN24, pozew został wysłany do Sądu Okręgowego w Warszawie w poniedziałek.

Chcą pół miliona złotych odszkodowania

Właściciele żądają 274 tys. zł odszkodowania. Na tyle oszacowano straty, jakie ponieśli w marcu tego roku ze względu na zamknięcie siłowni w Polsce. Ale odszkodowania żąda też Orangetheory Fitness, które oczekuje 184 tys. zł.

Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisyRząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisyCzytaj dalej

Adwokaci, którzy pracowali nad pozwem, powołali się na przepisy w konstytucji i ustawie o stanie klęski żywiołowej. Według tego drugiego dokumentu każdy, kto poniósł stratę majątkową w wyniku ograniczenia wolności i praw człowieka i obywatela w czasie stanu nadzwyczajnego, może wystąpić o odszkodowanie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zderzenie hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Mężczyzna leżał na ziemi
  2. Dwoje dzieci zmarło nagle podczas lekcji WF-u. Rodzice obwiniają maseczki ochronne
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Możesz nie dostać 1000 zł na wakacje przez jeden szczegół. Od niego zależy wszystko
Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Najlepsze i najgorsze polskie miasta dla kierowców. Wyniki potwierdzają twoje doświadczenia?Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News