BiznesINFO.pl
telefon

Domena publiczna

Odroczona płatność BLIK pojawi się w ofertach banków. Jest kluczowa zgoda

23 Lipca 2022

Autor tekstu:

Magdalena Madoń

Udostępnij:

Już niebawem banki zaoferują swoim klientom płatności odroczone za pomocą BLIK. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził już na to zgodę. 

Wygodne płatności 

Płatności odroczone są popularnym środkiem płatniczym na całym świecie. Dzięki nim można dokonać zakupu nawet w przypadku braku pieniędzy na koncie. Opcja ta umożliwia przesunięcie terminu płatności nawet o 30 dni i w dodatku jest całkowicie darmowa, o ile zapłacisz w terminie. 

Popularną metodą jest również płatność za pomocą BLIK, z której można korzystać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Za pomocą kodu można również korzystać z bankomatów i wpłatomatów, ustawiać płatności cykliczne czy przelewać pieniądze na numer telefonu. 

 Większość banków oferuje BLIK w swoich aplikacjach, gdyż dla użytkowników jest ona po prostu wygodna. Nie muszą oni nosić ze sobą karty czy wpisywać długich numerów kont bankowych, na które chcą przelać pieniądze.

BLIK z płatnością odroczoną

Bank Millenium, Santander Bank Polska, mBank, ING Bank Śląski oraz Mastercard postanowiły połączyć płatność odroczoną z BLIK i złożyły wniosek w tej sprawie do UOKiK.  Informacje na ten temat pojawiały się już w 2021 roku, jednak prace nad nowym systemem płatności się przedłużyły. 

Konieczna było również pozytywne rozpatrzenie wniosku przez UOKiK. Jak poinformowało Biuro prasowe Polskiego Standardu Płatności ( operator systemu BLIK) Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę

„Zgoda UOKiK to kolejny ważny krok w strategicznym rozwoju BLIKA. Bazując na naszym unikalnym modelu biznesowym i zdobytym dotychczas know-how, mamy ambicję stworzyć nowy standard dla płatności odroczonych” – skomentował Dariusz Mazurkiewicz, prezes zarządu Polskiego Standardu Płatności ( źródło BLIK). 

Na razie nie padła żadna konkretna data, ale jak zapewnia Mazurkiewicz, stanie się to już niebawem. 

Tagi:

zakupy

Magdalena MadońAutor

Redaktor Biznesinfo. Wcześniej copywriter oraz młodsza księgowa. Absolwentka rachunkowości i controllingu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie bierze czarodziejski flet i gra w orkiestrach dętych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: magdalena.madon@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Eksperci przestrzegają przed możliwymi przerwami w dostawie prądu zimą.

Finanse

Zamrożenie cen prądu. Rząd przyjął projekt ustawy. Wiemy kto skorzysta

Czytaj więcej >
Podatek od zysków nadmiarowych. Rzeczpospolita donosi, że Rząd po cichu pracuje nad nowym podatkiem

Finanse

Rząd wprowadzi nowy podatek od nadzwyczajnych zysków dużych firm

Czytaj więcej >
Koszty pozaodsetkowe kredytów

Finanse

Polacy masowo biorą pożyczki. Takiego wyniku nie było od 5 lat

Czytaj więcej >
US President Donald Trump departs the White House in Washington, DC, on December 12, 2020. - Trump travels to West Point, New York, to attend the Army-Navy football game. (Photo by US President Donald Trump departs the White House in Washington, DC, on December 12, 2020. - Trump travels to West Point, New York, to attend the Army-Navy football game. (Photo by ANDREW CABALLERO-REYNOLDS / AFP) / AFP)

Finanse

Donald Trump oraz jego dzieci oskarżeni o masowe oszustwa. Grozi im gigantyczna kara

Czytaj więcej >
Od Nowego Roku na terenie UE zakaz wprowadzania m.in. plastikowych sztućców

Finanse

5 mld euro dla Ukrainy. Ministrowie UE wyrazili zgodę

Czytaj więcej >

Finanse

Soboń: Samorządy powinny jak najszybciej wypłacać dodatek węglowy

Czytaj więcej >