BiznesINFO.pl

ARTUR BARBAROWSKI/East News

Tegoroczne kolonie i obozy zmienią się nie do poznania. Nie wszystkie też dzieci będą mogły na nie wyjechać

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Obozy i kolonie z obostrzeniami. Są już wytyczne GIS i MZ

Wszyscy organizatorzy obozów i kolonii będą musieli się dostosować się do wytycznych sanitarnych opracowanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwo Zdrowia. Do wytycznych dotarł serwis money.pl.

Według nich na obozy i kolonie nie będą przyjmowane dzieci, które miały kontakt z osobami odbywającymi dwutygodniową kwarantannę lub zachodziło u nich podejrzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Na obozach i koloniach obowiązkowo maseczki

W obozach i koloniach będą mogły uczestniczyć wyłącznie dzieci zdrowe. Rodzice lub opiekunowie będą mieli obowiązek dostarczenia pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia dziecka i o tym, czy choruje na przewlekłe choroby. Zgodnie z zaleceniem GIS kierownicy obozów i kolonii mają wyznaczyć osobę, która będzie zajmować się pomiarem temperatury u dzieci i pracowników.

Zgodnie z wytycznymi, organizatorzy obozów i kolonii mają obowiązek zapewnić dzieciom i kadrze środki ochrony osobistej. Najmłodsi otrzymają maseczki lub chustki zasłaniające usta i nos. Opiekunowie mają dostać także jednorazowe rękawiczki. Organizatorzy obozów i kolonii będą musieli przeprowadzić szkolenie dla personelu z procedur bezpieczeństwa sanitarnego.

Obozy i kolonie w znacznie mniejszych grupach

Jak podaje money.pl, obozy i kolonie będą znacznie mniejsze niż do tej pory. Obowiązuje reguła maksymalnie cztery osoby na jeden pokój lub namiot, przy czym należy zachować dystans 4 metrów kwadratowych powierzchni noclegowej na jednego uczestnika. Optymalna liczba uczestników na grupę to 12 osób w przypadku dzieci do 10. roku życia i do 14 osób dla dzieci starszych.

Gdy turnus dobiega końca, obiekt wypoczynkowy musi zostać poddany dodatkowemu sprzątaniu i dezynfekcji powierzchni dotykowych, takich jak klamki, poręcze, blaty, włączniki światła itd. Sprzęt sportowy i i pływający będzie regularnie czyszczony. Na obozach będą otwarte za to kąpieliska, boiska do gry czy pływalnie.

Tagi:

KoronawirusDzieckowakacje

Podobne artykuły

Turystyka

Tunezja przestała uznawać paszporty covidowe
Czytaj więcej >

Turystyka

POT: 3,5 mln dzieci skorzystało z bonów turystycznych
Czytaj więcej >

Turystyka

Kontrole weszły do restauracji w całym kraju. Aż 57 proc. sprawdzanych z nieprawidłowościami
Czytaj więcej >

Turystyka

Uwaga na oszustów. Próbują naciągać na bon turystyczny
Czytaj więcej >

Turystyka

1800 zł za brak maseczki. Zastanów się czy warto
Czytaj więcej >

Turystyka

Wakacje jak nieprzyjemna niespodzianka. W łatwy sposób stracisz odszkodowanie
Czytaj więcej >
Stanisław Węgrowski

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]