Obostrzenia Mateusz Morawiecki
pixabay
Autor Konrad Karpiuk - 31 Października 2020

Już nie dwa tygodnie, jest nowa data zniesienia obostrzeń. Premier powiedział, niewielu zwróciło uwagę

Obostrzenia uderzają w kolejne branże, sytuacja w kraju coraz bardziej zmierza w stronę ponownego lockdownu. Tymczasem Mateusz Morawiecki przyznał kiedy mogą być zdjęte obostrzenia.

Kiedy skończą się obostrzenia? Premier zdradził możliwe termin

Nie można wykluczyć, że kolejne obostrzenia zostaną wprowadzone w ciągu najbliższych dni. Potwierdził to Mateusz Morawiecki, mówiąc, że takie decyzje zapadną, jeśli przyrost zakażeń będzie następował w trybie bliskim do wykładniczego.

Na piątkowej konferencji prasowej, Mateusz Morawiecki ogłosił m.in. zamknięcie cmentarzy i zapowiedział tarczę branżową, która ma wspomóc przedsiębiorstwa najbardziej stratne przez obostrzenia. Mało kto zwrócił uwagę na to, że premier zapowiedział także, kiedy ograniczenia mogą zostać zniesione.

Jedną decyzją rząd wydał wyrok na tysiące Polaków. Wielu nie starczy na utrzymanie, zostaną z niczymJedną decyzją rząd wydał wyrok na tysiące Polaków. Wielu nie starczy na utrzymanie, zostaną z niczymCzytaj dalej

Mateusz Morawiecki przyznał, że wszelkie obostrzenia będą funkcjonować w trybie dwutygodniowym, to znaczy, że w razie, gdyby sytuacja się nie poprawiała będą przedłużane. Trudno jednak liczyć na to, że już za dwa tygodnie wrócimy do normalności.

- Podobnie jak wiosną na razie kierujemy się cyklem dwutygodniowym i przedłużamy te obostrzenia, w rozporządzeniach jest to dokładnie określone - mówił na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Premier przyznał, że rząd nie chce kompletnego lockdownu i szuka kompromisu, aby całkowicie nie zamknąć gospodarki. Dlatego też w zależności od sytuacji, niektóre z zamkniętych obecnie przedsiębiorstw, mogą już pod koniec listopada zostać znów otwarte.

- Grudzień, mam nadzieję przed Świętami, może nawet w końcu listopada, jeśli scenariusz będzie dobry, będziemy odmrażać te niektóre branże, które są dzisiaj zamknięte, a w styczniu może już pojawić się szczepionka - zapowiadała Morawiecki.

Rząd zamyka cmentarze na 3 dni. Jest jednak wyjątek od decyzjiRząd zamyka cmentarze na 3 dni. Jest jednak wyjątek od decyzjiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Już pewne, Polacy pracujący za granicą muszą przygotować się na mniej pieniędzy. Będą płacić podwójny podatek
2. Łzy same ciekną po policzkach. Dziennikarz TVN nagrał filmik przy grobie swojego dziecka, ma ważną wiadomość
3. Nie tylko drugi produkt nawet o 88 proc. taniej, ale i chryzantemy za pół darmo. Lidl też przygotowuje się na Wszystkich Świętych

Decyzja Mateusza Morawieckiego uderzyła w kolejną branżę

W trakcie piątkowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki zapowiedział także zamknięcie szpitali w dniach 31 października - 2 listopada. Wyjątek stanowią pogrzeby, które zostały zaplanowane na wyżej wymienione dni, te odbędą się zgodnie z planem.

Decyzja premiera uderzyła w sprzedawców, którzy handlują zniczami, czy kwiatami przed cmentarzami. Z reguły w związku z listopadowymi świętami, zaopatrują się w większą ilość towaru. Tymczasem decyzja, która została ogłoszona w ostatniej chwili, nie pozwoliła im się odpowiednio przygotować na taką ewentualność.

Ponadto niektórzy handlowcy sprzedają znicze i kwiaty sezonowo, nie zajmując się tym regularnie. Często to zajęcie starszych osób, które dorabiają do emerytury. Stąd też wśród protestujących w całym kraju pojawił się pomysł, aby wesprzeć sprzedawców i kupować od nich kwiaty oraz znicze, natomiast te stawiać pod biurami Prawa i Sprawiedliwości.

Po piątkowym ogłoszeniu przez premiera obostrzeń dotyczących cmentarzy, na wielu nekropoliach zaczęły gromadzić się tłumy, które chciały zdążyć przed zakazem. Podejrzewa się, że ruch po świętach również niekoniecznie rozłoży się na kilka dni, co może paradoksalnie tylko zwiększyć zagrożenie epidemiczne.

Polacy masowo idą na L4. Zwolnienia lekarskie liczone są w milionach i to tylko w tym miesiącuPolacy masowo idą na L4. Zwolnienia lekarskie liczone są w milionach i to tylko w tym miesiącuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Oburzający atak pseudokibiców na protestujących na Placu Zamkowym. Interweniowała policja
  2. Lekarze ostrzegają. Osoby z tej grupy są szczególnie zagrożone ciężkim przebiegiem COVID-19
  3. Dobra wiadomość dla klientów Biedronki. Sieć do końca roku chce zrealizować ważny plan
  4. Nawet 10 tys. wezwań ma trafić do skrzynek Polaków. Dostać możesz także i ty
  5. Wprowadzili kwarantannę na nowych zasadach. Już obowiązuje, wiele osób nie ma pojęcia
  6. Iga Świątek usłyszała radosną wiadomość. Gratulacje spływają ze wszystkich stron, wzruszający moment
  7. Zostały Ci obierki po ziemniakach z obiadu? Nie wyrzucaj, zrobisz z nich obłędne frytki, będą prosić o więcej
Nawet 10 tys. wezwań ma trafić do skrzynek Polaków. Dostać możesz także i tyNawet 10 tys. wezwań ma trafić do skrzynek Polaków. Dostać możesz także i tyCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News