obostrzenia
biznesinfo.pl
Autor Kamila Jeziorska - 23 Października 2020

Restauracje do zamknięcia, zakaz opuszczania domu, a dzieci na nauczanie zdalne. Znamy listę planowanych obostrzeń

Obostrzenia w związku z koronawirusem mogą zostać zaostrzone, podaje RMF FM. Reporterzy radia dowiedzieli się, że rząd planuje szereg kolejnych obostrzeń. Czy Polacy muszą nastawić się psychicznie na kolejny lockdown?

Obostrzenia w Polsce dla wszystkich

Obostrzenia w Polsce to dość drażliwy temat. Część społeczeństwa nie chce nosić maseczek, ponieważ uważa to za zbędne, ale są też tacy, którzy jak najszybciej chcieliby powrócić do życia sprzed pandemii. Na całkowity brak maseczek i życie bez obostrzeń wszyscy będą musieli zaczekać. Czemu?

Biedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówBiedronka ma już sposób na obejście zakazu handlu. I wcale nie chodzi o dostawy do domówCzytaj dalej

Jak dowiedziało się RMF FM, w związku z pandemią koronawirusa rząd planuje wprowadzenie kolejnych obostrzeń na terenie całego kraju. Co więcej, zakazy rządu nie obejmą zamknięcia cmentarzy, a parki i lasy nadal pozostaną otwarte.

Uczniowie klas czwartych i wyższych przejdą na nauczanie zdalne, natomiast najmłodsze dzieci będą uczyły się bez zmian. Rodzice nadal będą mogli posyłać swoje dzieci do żłobków i przedszkoli, jednakże to nie wszystko.

Rząd chce wprowadzić zakaz wychodzenia na ulicę od godz.: 9:00 do godz.: 15:00 dla dzieci do 16. roku życia. RMF FM podaje, że chodzi o to, aby uczniowie faktycznie siedzieli w domach i się uczyli. Zakaz wychodzenia z domu ma także dotyczyć seniorów, którzy są szczególnie narażeni na zakażenie koronawirusem.

Polacy nie boją się płacić gotówką, uważają, że nie przenosi wirusa. Czy słusznie?Polacy nie boją się płacić gotówką, uważają, że nie przenosi wirusa. Czy słusznie?Czytaj dalej

Ponadto ma zostać wprowadzone zalecenie, aby osoby po 70. roku życia pozostawały w domach. Zamknięte zostaną restauracje, kawiarnie i puby, a jedzenie można będzie zamawiać tylko i wyłącznie na wynos.

DZISIAJ GRZEJE:

1. PKO BP apeluje do klientów. Fałszywi pracownicy banku mogą pozbawić cię wszystkich oszczędności
2. Pawłowicz mówiła o "menelach, którzy ją zaatakowali". Oni mają nagranie, jest w sieci
3. Emerycie, nie musisz opłacać jednego z rachunków. Grono seniorów zwolnionych jest z opłaty

Obostrzenia podane zostaną przed południem

"Zakończyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym omówiono aktualną sytuację epidemiczną oraz kolejne działania w walce z epidemią koronawirusa", napisał na swoim Twitterze rzecznik rządu, Piotr Mueller.

"Jutro o godz. 11:00 odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca ustalenia zespołu", dodał. Z kolei Rządowe Centrum Bezpieczeństwa na swoim Twitterze poinformowało, że posiedzenie odbyło się pod przewodnictwem Mateusza Morawieckiego.

RMF FM przypomina, że premier już w środę zapowiadał rekomendowanie wprowadzenia nauczania zdalnego lub hybrydowego w wyższych klasach szkoły podstawowej. Co więcej, strefą czerwoną ma zostać objęta cała Polska.

ING z ważnym komunikatem dla klientów. Czekają ich spore ograniczeniaING z ważnym komunikatem dla klientów. Czekają ich spore ograniczeniaCzytaj dalej

Przypomnijmy, że Ministerstwo Zdrowia w czwartek poinformowało o prawdziwym rekordzie zakażeń koronawirusem. Potwierdzono, aż 12 107 nowych przypadków, a najwięcej z nich pochodzi z woj. mazowieckiego i wielkopolskiego. Łącznie na COVID-19 zmarło ponad 4 tys. osób.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak zakażony koronawirusem. "Apeluję: dbajcie o siebie"
  2. To już oficjalne. Od jutra cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą
  3. Szykują się wielkie zmiany w godzinach dla seniorów. Apelowano o nie od początku
  4. Biedronka szykuje potężną niespodziankę. Będzie rozdawać vouchery na 20 złotych, musisz jednak być jednego dnia w sklepie
  5. Zwiększają dostawy maseczek i płynów do dezynfekcji. W jednej z największych sieci sklepów najprędzej je znajdziesz
  6. Brat Otylii Jędrzejczak zginął na jej oczach. Jego ostatnie słowa złamały nam serce
  7. Najczęściej popełniane błędy w pieczeniu ciast. Ich skutki są koszmarem, a tak łatwo ich uniknąć

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News