BiznesINFO.pl
Nowe obostrzenia w wybranych województwach

fot: Arkadiusz Ziolek/ East News

Nowe obostrzenia od dziś wchodzą w życie. Za dwa dni kolejne

13 Marca 2021

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Udostępnij:

Nowe obostrzenia wchodzą już dzisiaj w województwie pomorskim. Wszystko w związku z gwałtownym wzrostem zakażeń, których jest najwięcej od listopada. Od 15 marca nowe obostrzenia będą obowiązywały także na Mazowszu i ziemi lubuskiej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie obostrzenia obowiązują od dziś na Pomorzu

  • W jakich województwach zostana wprowadzone nowe obostrzenia 15 marca

  • Do kiedy nowe obostrzenia będą obowiązywały

Nowe obostrzenia na Pomorzu

Nowe obostrzenia w województwie pomorskim wchodzą dziś w życie. Wszystko w związku z gwałtownym wzrostem zakażeń w tamtym regionie. Pomorska służba zdrowia ma pełne ręce roboty, ponieważ liczba pacjentów na oddziałach COVID-owych z każdym dniem rośnie, stąd konieczność wprowadzenia restrykcji sanitarnych.

Nowe obostrzenia, które od dziś obowiązują na Pomorzu, dotyczą przede wszystkim funkcjonowania galerii handlowych i instytucji kulturalnych.

Od 13 do 28 marca nie będą działały: kina, galerie sztuki, filharmonie, opery, muzea, teatry, biblioteki i ośrodki kulturalne. Dozwolone jest natomiast organizowanie prób, ćwiczeń i wydarzeń online.

W tym czasie nie będzie można korzystać także z hoteli, pod pewnymi wyjątkami. Działalność w dalszym ciągu mogą prowadzić hotele robotnicze. Możliwe jest także korzystanie z noclegów w ramach wyjazdów służbowych.

Zamknięte obiekty sportowe i galerie handlowe

Zamknięte są także obiekty sportowe, w tym baseny. Wyjątkiem są tylko te podmioty, które wykonują działalność leczniczą dla pacjentów i członków kadry narodowej polskich związków sportowych. Nie można korzystać także z sauny, solariów, łaźni tureckich, salonów odchudzających, siłowni, stoków narciarskich, klubów fitness i innych ośrodków sportowych. Wydarzenia sportowe, jak np. mecze piłkarskie mogą się odbywać bez udziału publiczności. Nie działają również salony z automatami do gier i kasyna.

W galeriach handlowych zakupy zrobimy jedynie w sklepach spożywczych, aptekach, drogeriach, salonach prasowych, księgarniach, sklepach zoologicznych, meblowych i z art. budowlanymi.

W dalszym ciągu można korzystać z usług fryzjerskich, kosmetycznych, punktów optycznych, medycznych, bankowych, pocztowych, ubezpieczeniowych, telekomunikacyjnych, zakłady ślusarskich, szewskich, krawieckich, pralni, punktów gastronomicznych przygotowujących i podających posiłki na wynos.

Klasy I-III uczą się w trybie hybrydowym

Od dzisiaj zmieniają się także zasady działania klas I-III w szkołach podstawowych. Od poniedziałku część uczniów będzie przychodziła do szkół, a część będzie uczęszczała na lekcje w trybie zdalnym.

Województwo warmińsko-mazurskie, mazowieckie i lubuskie

Na Warmii i Mazurach przedłużono obostrzenia wprowadzone 27 lutego, a od 15 marca nowe obostrzenia wejdą w życie na Mazowszu i ziemi lubuskiej.

- Kolejnymi województwami, które przekroczyły parametr na poziomie 40, są woj. mazowieckie i lubuskie. Oba te województwa przekroczyły już poziom, który obserwowaliśmy w przypadku woj. warmińsko-mazurskiego, gdy cofaliśmy tam poluzowanie. Dlatego podjęliśmy decyzję o obostrzeniach w woj. mazowieckim i lubuskim - tłumaczył decyzję minister zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji.

W tych miejscach będą obowiązywały te same obostrzenia, co wprowadzone dziś na Pomorzu.

Wiktoria PękalakAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Polska i Świat

Pilna sesja Rady Bezpieczeństwa ONZ dotycząca Nord Stream. Na życzenie Rosji

Czytaj więcej >
Rondo. Czy przed skrzyżowaniem należy włączać lewy kierunek?

Polska i Świat

Wielu kierowców jeszcze nie wie o zmianie przepisów. Na skrzyżowaniu mogą zgarnąć 1000 zł mandatu

Czytaj więcej >
Wielkopolskie: Nie żyje 60-latek, który wypadł z drezyny. W akcji straż, pogotowie, policja i służby kolejowe

Polska i Świat

Wybuch w zakładzie PKN Orlen. Są zabici

Czytaj więcej >
Fajerwerki w Warszawie

Polska i Świat

Największe polskie miasta odwołują imprezy sylwestrowe. Chcą zaoszczędzić

Czytaj więcej >
Ceny węgla rosną

Polska i Świat

Dłuższy termin wymiany pieców w województwie małopolskim. Do końca kwietnia 2024 roku

Czytaj więcej >
Senat przyjął rezolucję ws. Białorusi

Polska i Świat

Nowa strona internetowa Senatu pochłonie prawie milion złotych

Czytaj więcej >