Niemcy z nowymi obostrzeniami na granicach
Wikipedia/Amber
Autor Maria Glinka - 10 Kwietnia 2020

Niemcy też zdecydowały się wprowadzić obostrzenia na granicach. Wjazd tylko z dobrze uzasadnionego powodu

Niemcy od dzisiaj utrudniają wjazd na terytorium kraju. Przekroczenie granicy będzie możliwe tylko w celu wykonywania pracy w RFN.

Niemcy z nowymi obostrzeniami

Niemcy podjęły decyzję o nałożeniu nowych restrykcji dotyczących przekraczania granicy. Dodatkowe ograniczenia mają wspomóc przygraniczne landy w walce z koronawirusem.

Od dzisiaj (10 kwietnia) na teren Niemiec można wjechać tylko z uzasadnionego powodu, do których zalicza się wykonywanie pracy stałej lub sezonowej. Zakaz wjazdu nie dotyczy także kierowców pojazdów towarowych i podróżujących przez Niemcy do innego państwa – pisze money.pl.

Tym samym wykluczone są podróże w celach turystycznych lub w charakterze odwiedzin.

Rząd zapowiada ściągnięcie części ograniczeń po świętach. Wiele osób będzie zadowolonychRząd zapowiada ściągnięcie części ograniczeń po świętach. Wiele osób będzie zadowolonychCzytaj dalej

Nowe obowiązki dla pracodawców

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich zatrudnionych pracodawca jest zobligowany do odizolowania nowych pracowników sezonowych na 14 dni od tych, którzy już są na miejscu.

Przełożony musi również zapewnić odpowiednie środki bezpieczeństwa w postaci kontrolowania odstępu między zatrudnionymi oraz ułatwienia im dostępu do artykułów dezynfekcyjnych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Rzecznik polskiej policji opublikował niepokojące nagranie. Powinniśmy się bać?

Landy skontrolują przekraczanie granicy

Inicjatywa została przyjęta na poziomie federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, ale nad jej wdrożeniem czuwają poszczególne landy. W przypadku granicy polsko-niemieckiej są to Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Saksonia.

Przepisy mają obowiązywać do 19 kwietnia. Warto pamiętać także o innym niedawno zmienionym zapisie, zgodnie z którym Polscy obywatele, którzy mieszkają w Niemczech, ale na święta postanowią powrócić do Polski, po powrocie do RFN zostaną poddani 14-dniowej kwarantannie.

Już za 2 dni jedno z obostrzeń zostanie rozszerzone. Wielu Polaków będzie miało przez to problemyJuż za 2 dni jedno z obostrzeń zostanie rozszerzone. Wielu Polaków będzie miało przez to problemyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tłumy ludzi i morze kwiatów na ulicach. Wzruszające wspomnienia z 10 kwietnia 2010
  2. Jest prosty sposób na ograniczenie ryzyka zarażenia bliskich w Wielkanoc. Wiele osób o nim zapomina
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Pierwszy region na świecie, który pokonał koronawirusa. Media: nie ma już ani jednego przypadku
5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochód5 najdroższych ras psów w Polsce. Ich ceny powalają, za te pieniądze można kupić samochódCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News