W Prim Market wszystkie niedziele handlowe. Sieć znalazła sposób na ominięcie zakazu
Pixabay/larsen9236
Autor Wiktoria Pękalak - 23 Listopada 2020

Kolejna sieć sklepów przechytrzyła zakaz handlu. Będzie otwarta w każdą niedzielę

Prim Market jest kolejną siecią, która będzie otwarta nie tylko w niedziele handlowe. Sklepy Prim Market mają działać podobnie jak Żabka, czy sieć Abc - jako placówki pocztowe.

Niedziele handlowe w Prim Market

W Prim Market już niedługo wszystkie niedziele będą handlowe, informuje portal wiadomoscihandlowe.pl. W sieci liczącej ok. 60 sklepów, 59 z nich ma działać mimo zakazu handlu.

W rozmowie z portalem sieć Prim Market otwarcie przyznała, że sklepy będą mogły pracować, ponieważ będzie w nim możliwa “realizacja przesyłek pocztowych”. Z takiego rozwiązania skorzystała też m.in. sieć sklepów Żabka, a ostatnio także jeden franczyzobiorca Biedronki.

Portal przypomina, że Prim Market to sieć, która działa na polskim rynku już ponad 20 lat - od 1998 roku. Zarządza nią ostrołęcki SPS Handel. Sklepy własne i franczyzowe spółki można spotkać w woj. podlaskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Klienci Prim Marketu mogą wybierać spośród 7 tys. produktów będących w asortymencie sklepów o powierzchni 300 mkw.

Portalowi nie udało się uzyskać szczegółowych informacji dotyczących specyfiki pracy Prm Marketu w niedziele, jednak z gazetki handlowej sieci wynika, że sklepy mają być otwarte w każdą niedzielę od 15 listopada.

“Prim Market to sklepy, które cały czas starają się dostosować do potrzeb swoich klientów, stąd dołożyliśmy wszelkich starań, aby nasi klienci w tak szczególnie trudnym czasie jakim jest pandemia mogli zrobić bezpiecznie zakupy również w niedzielę” - informuje Prim Market w mediach społecznościowych.

Czy uważacie, że kościół powinien być opodatkowany? Koniec z przywilejami?Czy uważacie, że kościół powinien być opodatkowany? Koniec z przywilejami?Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jeden z ulubionych produktów Polaków srogo podrożeje. W sklepach czekają nas mocne podwyżki?
  2. Niesmaczne sceny w "Rolnik szuka żony". Naprawdę, nie ma się z czego śmiać
  3. Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięcia
Odkryto dalekosiężne plany PiS aż do 2030 roku. Ujawniono rządowy dokument ze szczegółową strategiąOdkryto dalekosiężne plany PiS aż do 2030 roku. Ujawniono rządowy dokument ze szczegółową strategiąCzytaj dalej

Niedziele handlowe w placówkach pocztowych

Odkąd wprowadzono zakaz handlu w niedziele, sklepy robiły, co mogły, by nie dać się zamknąć. Najlepszym z możliwych forteli okazało się otwarcie sklepów jako placówki pocztowe, których zakaz nie obowiązywał.

Portal przypomina, że jesienią 2018 r. posłowie Prawa i Sprawiedliwości stworzyli projekt nowelizacji ustawy, który zapobiegłby stosowania przez sklepy triku z placówkami pocztowymi.

Projektu nie wcielono w życie, ponieważ już po pierwszym czytaniu w Sejmie, projekt nie znalazł poparcia politycznego w samym obozie władzy, nawet mimo nacisków związkowców z NSZZ "Solidarność".

Wraz z końcem kadencji projekt przepadł, ponieważ zgodnie z prawem zadziałała zasada dyskontynuacji prac. Od tej pory pomysł już nie powrócił.

Luka w prawie stała się coraz bardziej popularnym zabiegiem sklepów spożywczych, które coraz częściej korzystają z wyłączenia przewidzianego dla placówek pocztowych. Polska Izba Handlu przekazała Wiadomościom Handlowym, że takie rozwiązanie wcieliła w życie ponad połowa małych sklepów (53 proc.).

Sklepy będą zamknięte przez ponad trzy dni. Nigdy nie było podobnej sytuacjiSklepy będą zamknięte przez ponad trzy dni. Nigdy nie było podobnej sytuacjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Kobiety przed chwilą podały miejsce protestów. Będą ogromne utrudnienia w centrum Warszawy
  2. Pracował w pogotowiu i podawał się za ratownika. Jeździł karetką... bez prawa jazdy
  3. Żyją tylko z rent i emerytur, ale będą musieli zapłacić wysokie koszty sądowe. Gorzka przegrana z Biedronką
  4. Ile się zarabia na walkach Fame MMA? Krocie, jakich wielu się nie spodziewało
  5. Zakupy w Internecie nie bez haczyków. Jeśli nie zwrócisz uwagi na kilka rzeczy, dasz się złapać
  6. Właśnie poznaliśmy zadziwiającą wiadomość. Dariusz Mioduski chce sprzedać Legię, kibicom opadły szczęki
  7. Nie tylko do rosołu. Z uwielbianego lubczyku zrobisz napar na bezsenność
Właściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaWłaściciele domów do zapłaty 900, a mieszkań 700 złotych. Niestety nowa opłata ma być nie do uniknięciaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News