BiznesINFO.pl

East News

Nie będzie waloryzacji 500 plus. Jasne słowa minister Maląg

17 Marca 2023

Autor tekstu:

Paweł Makowiec

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg potwierdziła, że świadczenie 500 plus nie zostanie zamienione w 800 plus. Obecny kształt świadczenia pomocy rodzinom jest kompleksowe dzięki temu, że działają również inne programy.

500 plus nie stanie się 800 plus

O potencjalnej waloryzacji 500 plus lub zamianie tego świadczenia na 800 plus mówi się od dłuższego czasu. W porównaniu z momentem jego wdrożenia, wartość realna wypłaty spadła poniżej kwoty 500 złotych.

Jak stwierdziła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w wypowiedzi na antenie Radia ZET cytowanej przez Interię, rząd nad zamianą 500 plus na 800 plus nie pracuje. Nie oznacza to jednak, że rodziny nie mają liczyć na więcej.

Element kompleksowego systemu

Minister Maląg zaznaczyła bowiem, że program 500 plus jest elementem kompleksowego systemu wsparcia rządu dla rodzin. Oprócz wspomnianego świadczenia są jeszcze programy Maluch+ lub Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

Szefowa resortu w wypowiedzi przytaczanej przez Interię zapewniła, że wsparcie otrzymują zarówno rodziny z dziećmi, jak i seniorzy. Zwróciła również uwagę, że na Ukrainie cały czas toczy się konflikt zbrojny.

Konwencja Stambulska bez zmian

Marlena Maląg została również zapytana na antenie Radia ZET o wycofanie się Polski z Konwencji Stambulskiej. Taka deklaracja padła w lipcu 2020 roku w Telewizji Trwam.

Minister rodziny i polityki społecznej w swojej wypowiedzi cytowanej przez Interię zdecydowanie zaprzeczyła, jakoby Polska miała Konwencję wypowiedzieć. Rząd się z niej nie wycofa, a żadne zmiany w tym kontekście nie są przewidywane.

Tagi:

500 plusświadczenia socjalne

Podobne artykuły

Polska i Świat

Niemcy wybudują wielką fabrykę na Dolnym Śląsku. Otrzymali milionowe wsparcie od polskiego rządu
Czytaj więcej >

Finanse

Premier zapewnia, że wkrótce otrzymamy wielkie pieniądze, a później będzie ich jeszcze więcej. „To ogromny sukces Polski”
Czytaj więcej >

Handel

Popularna sieć fast foodów wkracza do Polski. Wiadomo, kiedy pojawią się pierwsze lokale
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Duńczycy zobaczyli podejrzany obiekt przy Nord Stream. Od razu wysłali wojsko
Czytaj więcej >
Paweł Makowiec

Paweł Makowiec

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]