Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Nie będzie waloryzacji 500 plus. Jasne słowa minister Maląg
Paweł Makowiec
Paweł Makowiec 17.03.2023 16:22

Nie będzie waloryzacji 500 plus. Jasne słowa minister Maląg

Pieniądze wyjmowane z portfela
East News

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg potwierdziła, że świadczenie 500 plus nie zostanie zamienione w 800 plus. Obecny kształt świadczenia pomocy rodzinom jest kompleksowe dzięki temu, że działają również inne programy.

500 plus nie stanie się 800 plus

O potencjalnej waloryzacji 500 plus lub zamianie tego świadczenia na 800 plus mówi się od dłuższego czasu. W porównaniu z momentem jego wdrożenia, wartość realna wypłaty spadła poniżej kwoty 500 złotych.

Jak stwierdziła minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w wypowiedzi na antenie Radia ZET cytowanej przez Interię, rząd nad zamianą 500 plus na 800 plus nie pracuje. Nie oznacza to jednak, że rodziny nie mają liczyć na więcej.

Element kompleksowego systemu

Minister Maląg zaznaczyła bowiem, że program 500 plus jest elementem kompleksowego systemu wsparcia rządu dla rodzin. Oprócz wspomnianego świadczenia są jeszcze programy Maluch+ lub Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

Szefowa resortu w wypowiedzi przytaczanej przez Interię zapewniła, że wsparcie otrzymują zarówno rodziny z dziećmi, jak i seniorzy. Zwróciła również uwagę, że na Ukrainie cały czas toczy się konflikt zbrojny.

Konwencja Stambulska bez zmian

Marlena Maląg została również zapytana na antenie Radia ZET o wycofanie się Polski z Konwencji Stambulskiej. Taka deklaracja padła w lipcu 2020 roku w Telewizji Trwam.

Minister rodziny i polityki społecznej w swojej wypowiedzi cytowanej przez Interię zdecydowanie zaprzeczyła, jakoby Polska miała Konwencję wypowiedzieć. Rząd się z niej nie wycofa, a żadne zmiany w tym kontekście nie są przewidywane.