BiznesINFO.pl
primark-kolejka-wejście-obostrzenia w sklepach-iberion

biznesinfo

Netto planuje wprowadzić zmiany nocne po niedzielach handlowych. Związkowcy wściekli

7 Czerwca 2022

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

Netto planuje zmienić godziny otwarcia swoich sklepów i wprowadzić zmianę, która zaczynałaby się o godz. 00:15 po dniu, w którym przypada święto lub niedziela niehandlowa. Związkowcy kategorycznie odrzucają taki pomysł.

Związkowcy z NSZZ "Solidarność" odpowiedzi zarządowi sklepu Netto, który ma w planach wprowadzić zmiany nocne zaczynające się 15 minut po północy w dni przypadające po świętach i niedzielach niehandlowych. Przedstawiciele związku wskazują dlaczego takie zmiany nie mają racji bytu.

Netto chce wprowadzić handel nocny

"OM NSZZ „Solidarność” stoi na stanowisku, że przy obecnej liczbie pracowników zatrudnionych w sklepach, proponowana zmiana może uniemożliwić zapewnienie odpowiedniej liczby pracowników na poszczególnych zmianach dziennych. Tym bardziej, że po konsultacjach z pracownikami, można stwierdzić, że obecna liczba pracowników zatrudnionych w sklepach jest niewystarczająca, pracownicy są przemęczeni i pracują w ogromnym stresie starając się spełnić oczekiwania pracodawcy" - brzmi fragment listu związkowców opublikowanego przez portal dlahandlu.pl będący odpowiedzią na planowane zmiany.

Dodatkowo związkowcy zwracają uwagę, że nie każdy pracownik będzie miał możliwość dotarcia do sklepu w godzinach nocnych. Wielu będzie musiał korzystać z taksówek, co postawi pod znakiem zapytania opłacalność ich pracy. Zdaniem związkowców wynagrodzenia oferowane przez Netto nie pozwalają na podróże do pracy za pomocą "taxi".

NSZZ "Solidarność" kończy list zdecydowanym brakiem zgody na wprowadzenie zmian nocnych zaczynających się 15 minut po północy w sieci Netto.

Niedziele handlowe w 2022 r.

W 2022 r. zostały jeszcze cztery niedziele handlowe: 26 czerwca, 28 sierpnia, 11 grudnia i 18 grudnia.

Tagi:

Netto

Kasper StarużykAutor

Redaktor naczelny Biznesinfo. Wcześniej w Bankier.pl, gdzie zajmował się wyszukiwaniem najciekawszych informacji gospodarczych z Polski i świata. Dziennikarską pasję odkrył na festiwalu reklamowym Golden Drum w Słowenii. Absolwent ekonomii na wydziale prawa, administracji i ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego i międzynarodowych stosunków gospodarczych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także copywritingu w Szkole Mistrzów Reklamy. Miłośnik historii Hanzy i Morza Bałtyckiego.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Handel

Biden zamierza zbudować w Polsce wielkie silosy na ukraińskie zboże. Minister rolnictwa apeluje do rolników

Czytaj więcej >

Handel

Prezes marki Yasumi o plusach i minusach franczyzy

Czytaj więcej >

Handel

Materiały budowlane drożeją w zastraszającym tempie. Jeśli planujesz remont, to lepiej go nie odkładaj

Czytaj więcej >

Handel

Braki towarów coraz bardziej doskwierają, tym razem ucierpią miłośnicy pikantnych dań

Czytaj więcej >

Handel

Kasety VHS wracają do łask. Za klasyki można dostać tysiące złotych

Czytaj więcej >
Rachunek za prąd w wysokości 17 tys. zł zaskoczył emerytów

Handel

Ogródki działkowe coraz droższe. Sprzedający mogą zarobić nawet kilkaset tysięcy złotych

Czytaj więcej >