BiznesINFO.pl
Netto będzie pracować dłużej. Natychmiastowa reakcja na obostrzenia.

Wikimedia, MOs810, CC BY-SA 3.0

Netto odpowiada na nowe obostrzenia. Sieć wydłuża godziny pracy swoich sklepów

29 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Netto to kolejna sieć sklepów zaraz po Biedronce i Lidlu, która zdecydowała się na wydłużenie godzin pracy. Dłuższy czas pracy będzie obowiązywał w okresie przedświątecznym i pozwoli klientom zrobić zakupy pomimo obostrzeń.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Netto podjął taką decyzję

  • Jakie będą godziny pracy sklepów Netto

  • Jakie godziny pracy przygotował Lidl i Biedronka

Netto wydłuża godziny pracy

Netto to kolejna sieć sklepów, która podjęła decyzję o wydłużeniu czasu pracy w okresie przedświątecznym. Jako pierwsze na taką decyzję zdecydowali się dwaj giganci polskiego rynku - Lidl i Biedronka. Jaki pomysł ma Netto?

Netto informuje, że nowe godziny pracy obowiązują od 29 marca do 2 kwietnia, a zatem jedynie w okresie przedświątecznym. W tych dniach klienci duńskich dyskontów będą mogli zrobić zakupy od godz.: 6:00 do północy.

"Wydłużenie godzin pracy pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa klientów, ponieważ ich liczba rozłoży się w dłuższym czasie funkcjonowania placówek. Dłuższy czas otwarcia sklepów to także wygoda dla zapominalskich, którzy na ostatnią chwilę będą musieli zrobić szybkie zakupy" - informuje sieć w komunikacie prasowym.

Netto prognozuje, że w okresie przedświątecznym ruch w sklepach będzie większy niż dotychczas. Wydłużone godziny pracy to efekt wprowadzonych niedawno obostrzeń, które zwiększają limity klientów w sklepach oraz zamykają inne gałęzie handlu.

Netto i inne sklepy będą dłużej pracować

Na podobny krok zdecydowały się Biedronka i Lidl. Portugalska i niemiecka sieć sklepów zdecydowały się na wprowadzenie możliwości zrobienia zakupów przez 24 godziny w wybranych placówkach. Ich listę można znaleźć na stronie internetowej każdego ze sklepów.

Lidl w komunikacie prasowym podkreślił, że obecna sytuacja wymaga natychmiastowych rozwiązań. Działania podjęte przez Lidl Polska podyktowane są dobrem i bezpieczeństwem klientów.

Z kolei pracownik Biedronki w rozmowie z Business Insider podkreślił, że w przypadku radykalnych obostrzeń, sieć sklepów zawsze startuje z Akcją 24h. Dzięki temu klienci mogą robić zakupy wtedy, kiedy mogą, a jednocześnie czuć się bezpiecznie.

Przypomnijmy, że ze względu na sytuację epidemiczną w kraju rząd zdecydował się zamknąć sklepy meblowe oraz budowlane, zwiększyć limity klientów w sklepie oraz zawiesić działalność salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Jednocześnie obowiązują obostrzenia wprowadzone 20 marca.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Carrefour rusza z nową akcją, która zachwyci klientów sieci

Handel

Sklepy Carrefour mogą być otwarte w niedziele

Czytaj więcej >
canva/Kaboompics.com z Pexels

Handel

Ceny jaj zaczynają szybować do nieba. A to niestety dopiero początek

Czytaj więcej >

Handel

Ceny masła zaskakują zmiennością. Niedługo mogą czekać nas srogie podwyżki

Czytaj więcej >

Handel

Ptasie Mleczko lżejsze. Lotto Wedel szuka oszczędności

Czytaj więcej >

Handel

Jedna z najstarszych wrocławskich piekarni zakończyła działalność. Dla właściciela była drugim domem

Czytaj więcej >
sklep

Handel

Koniec wieloletniego sporu w znanej sieci handlowej. Właściciele się porozumieli

Czytaj więcej >