BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Najciekawsze miejsca w Polsce na weekendowy relaks

8 Czerwca 2019

Autor tekstu:

Kasper Starużyk

Udostępnij:

National Geographic wskazał gdzie w Polsce warto pojechać na weekend. Na liście znalazły się cztery destynacje z różnych regionów Polski, które przyciągają swoją niebanalnością.

Polskę odwiedza coraz więcej zagranicznych turystów. Z informacji podanych przez National Geographic wynika, że w samym 2015 r. Polskę odwiedziło ponad 16 mln turystów zza granicy. W związku z tym warto abyśmy sami znali dobrze swój kraj i jego atrakcje. 

1. Bory Tucholskie

Jest to kraina zieleni i jezior. Turyści wybierający się w to miejsce mają możlwiość spłynięcia kajakami rzeką Brdą. Z racji tego, że nie jest ona regulowana, a nurt dość silny, to raczej nie jest miejsce dla początkujących miłośników kajaków. Mnogość przyrodniczych uroków pozwoli nam odpocząć od zgiełku miasta i wyciszyć się wśród szumu drzew i śpiewu ptaków. 

2. Warmia i Mazury 

Chociaż trudno znaleźć w Polsce osobę, która nigdy nie słyszała o mazurskich jeziorach, to mimo wpisania na listę przyrodniczego dziedzictwa UNESCO, region ten oferuje coś więcej niż tylko doznania sla miłośników przyrody. Tutaj bowiem znajdował się wilczy szaniec czyli jednak z głównych kwater Adolfa Hiltlera, w której podejmował on decyzje rzutujace później na losy całego kontynentu. 

3. Sudety

Te stare góry mają w sobie coś z tajemniczego klimatu. Można tutaj wypocząć na górskich szlakach, ale także wypić zdrowe wody mineralne gdy znajdziemy się w Kotlinie Kłodzkiej. Nie brakuje tutaj także zadziwiających atrakcji, takich jak np. kaplica czaszek w Czermnej koło Kudowy-Zdroju. Niewątpliwie w Sudetach coś dla siebie znajdzie niemal każdy, bo obfitują one w liczne zabytki, których nie sposób nawet wyliczyć, a także osobliwe formacje skalne, którymi są Góry Stołowe, gdzie kręcono film Opowieści z Narnii. 

4. Podziemne Miasto Osówka

Wizytę w kompleksie REISE zalezamy każdemu, ponieważ mało jest tak tajemniczych miejsc nie tylko w skali Polski, ale całego świata. Podziemne miasto to sieć tuneli drążonych w skałach przez robotników przymusowych w czasie drugiej wojny światowej. Do dziś nie jest jasne jaki cel przyświecał Niemcom w budowie tak wielkiego kompleksu ukrytego w górach i podziemiach. Teorii jest tak wiele jak tuneli, które wciąż są odkrywane. Najbardziej śmiali podejrzewają nawet, że cąły kompleks miał być połączony z Wrocławiem, który znajduje się około 100 km od Osówki. Bardzo możlwie, że nigdy już nie poznamy prawdziwych zamiarów nazistów, ale niewątpliwie warto zobaczyć tę konstrukcję, która inspiruje do przemyśleń.

Podobne artykuły

ryanair-needpix-pagarau

Turystyka

Ryanair nie będzie już pobierał opłaty za zmianę rezerwacji. Ale tylko w dwóch sytuacjach

Czytaj więcej >
By Olos88 - Praca własna, CC0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=39179147

Turystyka

Polska otworzy granice, ale nie ze wszystkimi. Już wiadomo, na kogo otworzy się nasz kraj

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 17.04.2020. n/z Polskie banknoty 500 zl.

Turystyka

Bon turystyczny 500 plus. Szczegóły poznamy w tym tygodniu, jest już konkretna data

Czytaj więcej >
wakacje-pixabay-expresselblag

Turystyka

Wicerzecznik PiS wyjawił, kiedy polskie rodziny skorzystają z bonu turystycznego. Wielu na pewno się ucieszy

Czytaj więcej >

Turystyka

Coraz mniej turystów nad Bałtykiem. Sprytni mogą zaoszczędzić na wakacjach

Czytaj więcej >

Turystyka

Radisson i Zdrojowa inwestują wspólnie w kurortach. Będzie więcej noclegów

Czytaj więcej >