Multikino Cinema City Helios kino
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News
Autor Kamila Jeziorska - 9 Lutego 2021

Multikino nie otworzy się 12 lutego. Jest oficjalne stanowisko sieci

Multikino dołączyło do grona kin, które nie otworzą się 12 lutego. Sieć kin po kilku dniach trzymania swoich klientów w niepewności, ogłosiła, że nie wznowi działalności. Co na to wszystko Cinema City?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Czemu Multikino podjęło taką decyzję
  • Jak w tej sytuacji zachowało się Cinema City
  • Które jeszcze sieci kin nie zdecydowały się na otwarcie

Multikino podjęło decyzję

Jeszcze kilka dni temu Multikino podkreślało, że nie wie jaką decyzję podejmie w sprawie otwarcia swoich lokali. Dzisiaj o ostatecznej poinformowała portal money.pl Natalia Kaleta-Nguyen PR Manager Multikina.

Multikino nie otworzy swoich placówek 12 lutego. - Po rozmowach z dystrybutorami podjęliśmy decyzję, że nasze kina nie wznowią działalności od najbliższego piątku - przekazała.

Natalia Kaleta-Nguyen podkreśliła, że rząd podjął decyzję o warunkowym otwarciu kin i może w każdej chwili może tę decyzję cofnąć. Dodała także, że Multikino czeka na publikację rządowego rozporządzenia w tej sprawie, które określi szczegółowe zasady funkcjonowania kin w tym czasie.

- O terminie otwarcia kin sieci Multikino poinformujemy wkrótce - podkreśliła PR Manager Multikina. Podobnie do innych sieci kinowych, Multikino podkreśla, że placówki potrzebują dłuższego czasu na zorganizowanie otwarcia. Piątek, 12 lutego to zdecydowanie zbyt bliska data.

Multikino i inni w jednym szeregu

- Kino, w przeciwieństwie do innych branż, nie posiada towaru w magazynie i nie może rozpocząć sprzedaży zaraz po ogłoszeniu otwarcia. Polegamy na dystrybutorach, którzy odpowiadają za marketing powierzonych im przez producentów filmów. Dystrybutorzy potrzebują standardowo minimum 4-6 tygodni na przygotowanie filmu do dystrybucji - powiedziała.

PR Manager Multikina podkreśla, że cała branża stara się przedstawić rządowi fakty przemawiające za bezpieczeństwem panującym w salach kinowych. Zdaniem przedstawicielki Multikina to właśnie na sali kinowej jesteśmy w stanie zachować odpowiedni dystans oraz bezpieczeństwo.

Taką samą decyzję kilka dni temu ogłosiła sieć kin Helios. Prezes Heliosa nazwał propozycję rządu absurdalną i niemożliwą do zorganizowania.

"Wierzymy, że z każdym dniem jesteśmy coraz bliżej tego celu i już wkrótce ponownie zawitacie w naszych salach. Niestety nie nastąpi to jeszcze 12 lutego" - napisało Cinema City na swoim Twitterze. Tym samym sieć kin pozostała w pełnej solidarności z pozostałymi kinami.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News