Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Finanse > 177 mln zł. Tylko jeden resort wydał tyle na nagrody
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 23.03.2020 01:00

177 mln zł. Tylko jeden resort wydał tyle na nagrody

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Ministerstwo rolnictwa przyznało sowite nagrody i premie

W odpowiedzi na interpelację poselską minister Jan Krzysztof Ardanowski ujawnił, ile wydało ministerstwo na premie i nagrody dla pracowników resortu i podległych mu instytucji w 2019 roku. Jak podaje “Fakt”, same nagrody dla około 2,2 tys. pracowników pochłonęły 134,2 mln zł. Trzeba przyznać, że ministerstwo ma gest.

Ministerstwo rolnictwa szasta pieniędzmi

Jednak na tym nie koniec. Wypłacone zostały również premie, na które przeznaczono 43,5 mln zł. Samo ministerstwo z tytułu nagród zainkasowało 4,4 mln zł, a z premii 1,3 mln zł. Z wyliczeń dziennika dowiadujemy się, że każdy z 778 pracowników ministerstwa otrzymywała poza wynagrodzeniem dodatkowo 636 zł miesięcznie.

Największe środki przeznaczono na nagrody w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Jak podaje “Fakt”, pracownicy KRUS otrzymali niemal 42 mln zł nagród i 250 tys. złotych premii. Natomiast pracownicy ARiMR dostali aż 50 mln zł nagród.

Nie wszyscy zostali docenieni przez ministerstwo

Dane z interpelacji poselskiej pokazują, że znalazły się też instytucje zależne od ministerstwa rolnictwa, które nie otrzymały żadnych premii. Tak było w przypadku Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.