mierzenie-temperatury-pixabay-guvo59
Obraz Gundula Vogel z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Czerwca 2020

Polacy chcą obowiązkowego mierzenia temperatury przedstawicieli dwóch z zawodów. Tak wynika z badań

Blisko połowa Polaków uważa, że regularne mierzenie temperatury powinni przechodzić przedstawiciele dwóch zawodów - kurierzy i dostawcy jedzenia - wynika z badania Uce Research. Ponad połowa respondentów chciałaby mieć wgląd w wynik mierzenia temperatury u pracowników.

Mierzenie temperatury u pracowników. Polacy nieufni

Jak podaje serwis Wiadomości Handlowe za agencją MondayNews, większość Polaków chciałaby mieć możliwość sprawdzenia wyniku mierzenia temperatury u kurierów i dostawców jedzenia. Mogłoby się to odbywać za pomocą aplikacji albo uzyskując informację w wiadomości SMS lub e-mail. Zdecydowana większość Polaków jest zdania, że mierzenie temperatury nie jest przesadną ingerencją w prywatność pracowników.

Jak mówi cytowany przez WH Piotr Piątek z firmy Warmie działającej w obszarze MedTech, zdecydowane deklaracje na temat mierzenia temperatury pracowników wynikają z troski o zdrowie swoje i bliskich. Kurierzy i dostarczyciele kontaktują się z wieloma osobami, co zwiększa ryzyko zakażenia.

Mandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyMandat z fotoradaru coraz częstszy, jednak niektórzy potrafią się od niego wymigać. Sposób nr 4 jest najprostszyCzytaj dalej

80 proc. chce mierzenia temperatury i wyniku

Z badania wynika. że aż 77 proc. zwolenników mierzenia temperatury kurierów i dostawców jedzenia chciałoby mieć wgląd do wyniku pomiaru w przypadku korzystania z takich usług. A Piotr Piątek dodaje, że dostęp do takich danych dałby ludziom poczucie bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Wzrosłoby też zaufanie do firmy świadczącej usługi.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

Jeszcze więcej osób chce mieć możliwość sprawdzenia wyniku mierzenia temperatury za pomocą aplikacji lub wiadomości SMS bądź e-mail - aż 80 proc. Zdaniem 74 proc. respondentów mierzenie temperatury nie byłoby zbytnią ingerencją w prywatność kurierów i dostawców jedzenia. Zaledwie 22 proc. uważa inaczej.

Ważna zmiana w bankomatach sieci Euronet. Przy wybieraniu pieniędzy będziesz musiał się więcej natrudzićWażna zmiana w bankomatach sieci Euronet. Przy wybieraniu pieniędzy będziesz musiał się więcej natrudzićCzytaj dalej

Mierzenie temperatury narusza RODO? Zdaniem ekspertów - nie

Dariusz Lewandowski z warszawskiej firmy kurierskiej Priorytet zwraca uwagę, że mierzenie temperatury jest aktualnie standardem na lotniskach krajowych i decyduje o możliwości podróży samolotem. Wobec tego można uznać, że mierzenie temperatury nie byłoby zbyt dużą ingerencją w prywatność wyżej wymienionych pracowników. A Piotr Piątek dodaje, że temperatura ciała nie zdradza nic na temat ogólnego stanu zdrowia pracownika, więc nie powinno być raczej uznane za dane wrażliwe w kontekście przepisów RODO.

Badanie zostało przeprowadzone za pomocą metody CAWI w dniach 25-30 maja 2020 roku na reprezentatywnej próbie 1003 dorosłych Polaków.

W 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościW 2020 milion dowodów do wymiany, jeśli też musisz - pospiesz się. Może grozić nawet ograniczenie wolnościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN przywróci kultowy serial, który oglądały miliony. Emisja już niedługo, będzie hit
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News