Sytuacja epidemiczna w Meksyku jest bardzo zła
Pixabay/maneph9
Autor Wiktoria Pękalak - 13 Stycznia 2021

Sznury ludzi ustawiają się po butle z tlenem. Interes kwitnie jak nigdy wcześniej

W Meksyku liczba osób zakażonych koronawirusem stale rośnie. W stolicy kraju przed dwoma sklepami zaczęły ustawiać się kilkusetmetrowe kolejki, w których ustawiają się osoby potrzebujące butli z tlenem medycznym. Ten stał się głównym tematem spekulacji dotyczących tego, na czym zarabiają gangi.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wygląda sytuacja epidemiczna w Meksyku
  • Jak kraj radzi sobie z pandemią
  • W jaki sposób oszuści zarabiają na epidemii

Koronawirus w Meksyku

Meksyk jest w tej chwili, według amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, czwartym krajem świata po USA, Brazylii oraz Indiach pod względem liczby ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa, przekazało TVN 24 BiS.

W sobotę czasu lokalnego, ministerstwo zdrowia w Meksyku podało, że w ciągu doby wykryto tam 16 105 nowych przypadków zachorowań. Przez to ogólna liczba zakażeń od początku epidemii zwiększyła się do 1 524 036.

Portal przekazał też, że w ostatniej dobie z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 1314 osób. Oznacza to, że ogólna liczba zgonów związana z COVID-19 w tym kraju wzrosła do 135682.

Oszuści chcą się wzbogacić

Wiele rodzin w Meksyku rezygnuje ze starań, by zdobyć miejsce w szpitalach dla członków swoich rodzin. Wynika to z faktu, że obłożenie w placówkach jest tak wielkie, iż znalezienie wolnego łóżka graniczy z cudem.

PKS na oku Sasina. Ministerstwo aktywów przedstawiło plan działaniaPKS na oku Sasina. Ministerstwo aktywów przedstawiło plan działaniaCzytaj dalej

W związku z powyższym wzrosło zapotrzebowanie na butle z tlenem medycznym. Stołeczny portal El Financiero podał, że ceny standardowej butli z tlenem medycznym, które używane są do respiratorów wzrosły w całym kraju z 70 do 150 pesos z wyjątkiem dwóch wspomnianych na wstępie sklepów.

W związku z tym, że zapotrzebowanie jest ogromne, od kilku dni w sprzedaży dostępne są jedynie butle z tlenem wypełnione jedynie w dwóch trzecich pojemności, przekazał TVN 24 BiS.

Meksykańska policja za pośrednictwem portali internetowych, radia i telewizji zaczęła ostrzegać przed ofertami sprzedaży butli z tlenem przez oszustów. Ci oferują towar w umiarkowanych cenach. Oszuści mają też wyłudzać od kupujących dane dotyczące osobistych kont bankowych.

Nowa mutacja koronawirusa w Meksyku

Portal wnp.pl przekazał, że w stanie Taumalipas na północy Meksyku wykryto nową mutację koronawirusa. Mowa o tej samej, którą po raz pierwszy stwierdzono w Wielkiej Brytanii.

Pierwszy przypadek mutacji koronawirusa w Meksyku stwierdzono u 56-letniego mężczyzny. Ten 29 grudnia przyleciał ze stolicy Meksyku do miasta Matamoros, które położone jest w pobliżu granicy z USA.

Mężczyzna został nazwany “międzynarodowym podróżnikiem”, jednak nie ujawniono jego personaliów.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News