Meghan Markle i Książę Harry zrzekli się tytułów królewskich
By Mark Jones - Cropped from Flickr version: https://www.flickr.com/photos/rambomuscles/27537241539, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65635766
Autor Stanisław Węgrowski - 19 Stycznia 2020

Przełomowy pakt w rodzinie królewskiej. Koniec z utrzymywaniem na koszt podatnika

Meghan Markle i Książę Harry porozumieli się z brytyjską rodziną królewską. Małżeństwo nie będzie mogło używać tytułów Ich Królewskich Wysokości. Ale to nie wszystko: para nie będzie już korzystać z pieniędzy podatników.

Meghan Markle i Książę Harry nie będą już żyć na koszt podatnika

To już potwierdzone - Książę Harry i Meghan Markle nie będą już utrzymywani z pieniędzy brytyjskich podatników. Rodzina królewska wydała oświadczenie, w którym podano szczegóły porozumienia. Poza wyżej wymienionymi warunkami, Książę Harry i Meghan Markle zobowiązali się do oddania 2,4 mln funtów, które przeznaczyli na renowację swojej willi Frogmore Cottage. To miejsce będzie nadal ich domem, kiedy tylko będą w Wielkiej Brytanii.

Królowa dziękuje Księciu Harry’emu i Meghan Markle

W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie internetowej rodziny królowa Elżbieta II podziękowała księciowi i Meghan Markle. "Cieszę się, że razem z moim wnukiem i jego rodziną udało nam się wypracować konstruktywne rozwiązanie, które będzie ich wspierać na nowej drodze. Harry, Meghan i Archie zawsze pozostaną kochanymi członkami mojej rodziny" - powiedziała cytowana przez bankier.pl królowa Wielkiej Brytanii.

Meghan Markle i Harry mogą podpisywać kontrakty bez ograniczeń

Dzięki spełnieniu wyżej wymienionych warunków Książę Harry i Meghan Markle dostali pełną swobodę w doborze swoich przyszłych partnerów biznesowych - podaje bankier.pl. Mogą oni również zawierać dowolne kontrakty reklamowe pod warunkiem, że będą one zgodne z wartościami monarchii brytyjskiej.

Rodzina Królewska nie chce na razie podawać szczegółów dotyczących ochrony Meghan Markle i Księcia Harry’ego, a także kosztów, jakie wyniesie. Umowa zacznie obowiązywać wiosną tego roku.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News