BiznesINFO.pl

Wikimedia/Cjp24, (CC BY-SA 4.0)

Popularna sieciówka apeluje do klientów. Namawia do kupowania u odwiecznej konkurencji

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Wiktoria Pękalak

Burger King prosi, żeby kupować w McDonalds

Gospodarka bardzo mocno ucierpiała przez światową epidemię koronawirusa. Kryzys najbardziej uderzył m.in. w gastronomię, która jako pierwsza musiała zamykać swoje lokale. Oczywiście jako pierwsze najwyraźniej odczuły to małe, lokalne knajpki. Wiele z nich musiało się po prostu zamknąć. Sytuacja robi się poważna, kiedy jednak największe sieciówki, takie jak McDonalds, czy Burger King proszą o pomoc.

- Zamówcie z McDonalds - czytamy w poście na facebookowym fanpage’u Burger Kinga.

“Nie przypuszczaliśmy, że kiedykolwiek Was o to poprosimy. Tak samo nie przypuszczaliśmy, że będziemy Was zachęcać do zamawiania z KFC, Pizza Hut, Starbucks, DaGrasso, Dominos, Dominium, Max Burgers, Pasibus oraz wielu innych restauracji, których nie sposób tutaj wymienić. W skrócie: z każdej sieci (tej fast i tej bardziej slow), którą znamy”.

Burger King poinformował, że “te restauracje zatrudniają tysiące pracowników, którzy w tym momencie potrzebują Waszego wsparcia”.

Trudno odmówić prawdy wszystkiemu, co napisała sieciówka. Pandemia przyczynia się do zamykania coraz większej liczby lokali, a lockdown w Polsce, Wielkiej Brytanii, czy Francji z pewnością doprowadzi do całkowitego zamknięcia wielu miejsc.

Podobny apel pojawił się na brytyjskiej i francuskiej stronie Burger Kinga, z tą różnicą, że oprócz McDonalds wymieniono lokale, które w tamtych miejscach są bardziej popularne (Subway, Taco Bell, Papa John’s, itd.).

1. ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzenia 2. Abp Gądecki znów w niespodziewanych słowach. "Niemal każdy serial na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu" 3. Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboru

Troska o branżę, czy chwyt marketingowy?

“Jeśli chcecie pomóc, nie wahajcie i zamówcie sobie coś pysznego z szybkim i bezpiecznym dowozem do domu albo w Drive Thru. Wiemy, że Whooper to najlepsza opcja, ale zamówienie BigMaca, wydaje się teraz też spoko opcją” - czytamy w ostatnim zdaniu apelu.

Pytanie brzmi, czy na pewno tak potężna sieciówka troszczy się o swoich pracowników. Fałsz zarzuciło Burger Kingowi wielu komentujących, którzy wzywają, by nie kupować u gigantów, tylko w lokalnych restauracjach, które na pewno nie poradzą sobie z kryzysem.

Fałszywy, czy nie, post zdobył mnóstwo reakcji na facebooku. Użytkownicy wielokrotnie udostępniali post, zachwalając zdolności marketingowe spółki. To, co udało się Burger Kingowi to fakt, że ich apel dotyka w to, co w ostatnim czasie dla konsumentów najważniejsze: poczucie wspólnoty i potrzeba zjednoczenia, by przetrwać epidemię, która coraz mocniej daje się wszystkim we znaki.

Tagi:

Podobne artykuły

Handel

Ogromna inwestycja Dino. Pochłonie 130 mln zł
Czytaj więcej >

Handel

Polacy zaprojektowali paczkę, która ma odmienić nasz rynek kurierski. Nic się przed nią nie ukryje
Czytaj więcej >

Handel

Sklep zablokował konta 42 tys. użytkowników. Za często zwracali ubrania
Czytaj więcej >

Handel

Na rynek wchodzi nowy dyskont. Rzuca wyzwanie gigantom
Czytaj więcej >

Handel

Wielka rewolucja w Lidlu. Komfort klientów pójdzie w górę
Czytaj więcej >

Handel

Rossmann pilnie wycofuje jeden produkt. Zawiera niedozwoloną substancję
Czytaj więcej >
Wiktoria Pękalak

Redaktor Biznesinfo. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, student filozofii. Wcześniej w miesięczniku "Teatr". Niestrudzenie projektuje zasadę ekwiwalencji z osi odbioru na oś kombinacji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Handel

Handel

Maria Gil-Sobczyk

Dyrektywa plastikowa. Od 1 lipca 2024 roku ze sklepów zniknie wiele produktów jednorazowych
Czytaj więcej >
Handel

Maria Gil-Sobczyk

Marlboro zniknie z rynku. Producent rezygnuje z biznesu tytoniowego
Czytaj więcej >
Handel

Magdalena Madoń

Światowy gigant szuka pracowników w Polsce. Wiadomo ile można zarobić
Czytaj więcej >
Handel

Maria Gil-Sobczyk

Trwa ekspansja niemieckiego giganta na naszym rynku. „Ogromne zainteresowanie Polaków”
Czytaj więcej >
Handel

Paweł Makowiec

Truskawki tanieją w ekspresowym tempie. A sezon dopiero się zaczyna
Czytaj więcej >
Handel

Paweł Makowiec

Wielkie promocje w sklepach z okazji Dnia Dziecka
Czytaj więcej >