"Zamawiajcie w McDonald's"
Wikimedia/Cjp24, (CC BY-SA 4.0)
Autor Wiktoria Pękalak - 5 Listopada 2020

Popularna sieciówka apeluje do klientów. Namawia do kupowania u odwiecznej konkurencji

Zamówcie z McDonalds - tak brzmiał ostatni apel amerykańskiej spółki Burger King, Fast food zachęcił swoich klientów, by kupowali także w KFC, Pizza Hut, Starbucks, DaGrasso, Dominos, Dominium, Max Burgers, Pasibus i wiele innych. Skąd taka decyzja?

Burger King prosi, żeby kupować w McDonalds

Gospodarka bardzo mocno ucierpiała przez światową epidemię koronawirusa. Kryzys najbardziej uderzył m.in. w gastronomię, która jako pierwsza musiała zamykać swoje lokale. Oczywiście jako pierwsze najwyraźniej odczuły to małe, lokalne knajpki. Wiele z nich musiało się po prostu zamknąć. Sytuacja robi się poważna, kiedy jednak największe sieciówki, takie jak McDonalds, czy Burger King proszą o pomoc.

- Zamówcie z McDonalds - czytamy w poście na facebookowym fanpage’u Burger Kinga.

“Nie przypuszczaliśmy, że kiedykolwiek Was o to poprosimy. Tak samo nie przypuszczaliśmy, że będziemy Was zachęcać do zamawiania z KFC, Pizza Hut, Starbucks, DaGrasso, Dominos, Dominium, Max Burgers, Pasibus oraz wielu innych restauracji, których nie sposób tutaj wymienić. W skrócie: z każdej sieci (tej fast i tej bardziej slow), którą znamy”.

Kursy walut: Wyborczy rollercoaster, złoty łapie oddechKursy walut: Wyborczy rollercoaster, złoty łapie oddechCzytaj dalej

Burger King poinformował, że “te restauracje zatrudniają tysiące pracowników, którzy w tym momencie potrzebują Waszego wsparcia”.

Trudno odmówić prawdy wszystkiemu, co napisała sieciówka. Pandemia przyczynia się do zamykania coraz większej liczby lokali, a lockdown w Polsce, Wielkiej Brytanii, czy Francji z pewnością doprowadzi do całkowitego zamknięcia wielu miejsc.

Podobny apel pojawił się na brytyjskiej i francuskiej stronie Burger Kinga, z tą różnicą, że oprócz McDonalds wymieniono lokale, które w tamtych miejscach są bardziej popularne (Subway, Taco Bell, Papa John’s, itd.).

Nadchodzi europejska płaca minimalna. Czeka nas wzrost wynagrodzeńNadchodzi europejska płaca minimalna. Czeka nas wzrost wynagrodzeńCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. ZUS z dumą wprowadzał nowe rozwiązanie. Jednak efekt decyzji był nie do przewidzenia
2. Abp Gądecki znów w niespodziewanych słowach. "Niemal każdy serial na Netflixie zawiera promocję homoseksualizmu"
3. Do szpitali się nie dostaniemy, wchodzi więc nowa strategia walki z COVID 19. Rząd nie ma wyboru

Troska o branżę, czy chwyt marketingowy?

“Jeśli chcecie pomóc, nie wahajcie i zamówcie sobie coś pysznego z szybkim i bezpiecznym dowozem do domu albo w Drive Thru. Wiemy, że Whooper to najlepsza opcja, ale zamówienie BigMaca, wydaje się teraz też spoko opcją” - czytamy w ostatnim zdaniu apelu.

Pytanie brzmi, czy na pewno tak potężna sieciówka troszczy się o swoich pracowników. Fałsz zarzuciło Burger Kingowi wielu komentujących, którzy wzywają, by nie kupować u gigantów, tylko w lokalnych restauracjach, które na pewno nie poradzą sobie z kryzysem.

Zwrot akcji w sprawie waloryzacji 2021. Seniorzy mają powody do radościZwrot akcji w sprawie waloryzacji 2021. Seniorzy mają powody do radościCzytaj dalej

Fałszywy, czy nie, post zdobył mnóstwo reakcji na facebooku. Użytkownicy wielokrotnie udostępniali post, zachwalając zdolności marketingowe spółki. To, co udało się Burger Kingowi to fakt, że ich apel dotyka w to, co w ostatnim czasie dla konsumentów najważniejsze: poczucie wspólnoty i potrzeba zjednoczenia, by przetrwać epidemię, która coraz mocniej daje się wszystkim we znaki.

Burger King wzywa do zamawiania z McDonalda

Wystarczy że odbierzesz SMS, bez żadnych podejrzeń. Konsekwencje będą opłakaneWystarczy że odbierzesz SMS, bez żadnych podejrzeń. Konsekwencje będą opłakaneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pożar w kamienicy. Płomienie wychodzą przez okno, zablokowana ulica
  2. Czy noszenie przyłbicy ma sens? Wyjaśniamy, na czym polegają jej wady i zalety
  3. Już teraz łatwiej uchronisz się przed mandatem. Wystarczy tylko jeden ruch w telefonie
  4. Śmiać się czy płakać? Wiadomo, jaką "rekompensatę" dostaną sprzedawcy zniczy i kwiatów
  5. Polacy ocenili rolę Kościoła w życiu publicznym. Zaskoczenie?
  6. Wielka gwiazda Canal+ Sport przechodzi do największej konkurencji. Kibice nie mogą uwierzyć
  7. Zawsze po wypiciu kawy zrób 1 rzecz. Efekty zdumiewają, Twoja sylwetka diametralnie się zmieni
Kaufland odpowiada na rządowe ograniczenia. Bardzo ważna informacja dla klientówKaufland odpowiada na rządowe ograniczenia. Bardzo ważna informacja dla klientówCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News