Mateusz Morawiecki latał masowo do domu
wikimedia.org
Autor Przemysław Terlecki - 18 Sierpnia 2019

Loty Morawieckiego. Premier samolotem latał do domu nad morzem

Mateusz Morawiecki znalazł się na liście osób, których loty zainteresowały opinię społeczną po aferze Air Kuchciński. Okazuje się, że premier latał do domu. Mowa o jego domu w Dąbkach nad morzem. Do sprawy odniosło się Centrum Informacyjne Rządu.

Mateusz Morawiecki, premier Polski z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, został prześwietlony pod względem swoich lotów. Jak wskazało Centrum Informacji Rządu, premier lata 18 dnia każdego miesiąca do Krakowa, gdzie upamiętnia zmarłego Lecha Kaczyńskiego. Morawiecki jednak tłumaczy swoje częste loty do Krakowa również tym, że spotyka się tam z oficjelami i często bierze udział w różnych wydarzeniach społeczno-politycznych.

Ostatnio Mateusz Morawiecki często lata także do Gdańska. CIR wskazuje jednak, że ma to swoje uzasadnienie. Morawiecki bowiem udaje się na Pomorze w ostatnim czasie z wielu powodów. Tymi są między innymi piknik z okazji wprowadzenia 500 plus na każde dziecko, Forum Rozwoju, 30. rocznice 4 czerwca. Centrum wspomina także, iż Morawiecki jest właścicielem domu w Dąbkach pod Darłowem nad Bałtykiem.

Mateusz Morawiecki lata nad morze do domu

W ostatnich miesiącach premier Morawiecki brał udział na Pomorzu w różnych uroczystościach. Premier jest także właścicielem domu w Dębkach, co powoduje, że w niektórych przypadkach po wykonaniu obowiązków służbowych na Pomorzu w okresie letnim, spędza tam czas - poinformowało CIR.

Onet.pl podaje, że w ubiegłorocznym okresie letnim, czyli maj-wrześień, lotów Morawieckiego do Gdańska było pięć. W 2019 roku jednak w pięć tygodni czerwca i lipca lotów nad morze i z powrotem do Warszawy było w sumie 11. Z oświadczenia majątkowego Morawieckiego wynika, że jest do czego wracać. 100 metrów kwadratowych domu znajduje się na 3000 metrów kwadratowych działki. Na zakup nieruchomości w 2013 roku wziął kredyt na 1,1 mln złotycg w BZ WBK, którego wówczas był szefem.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News