Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Media: Banaś złożył rezygnację po aferze. Kancelaria Sejmu zaprzecza
Stanisław Węgrowski
Stanisław Węgrowski 15.10.2019 02:00

Media: Banaś złożył rezygnację po aferze. Kancelaria Sejmu zaprzecza

biznes-info-640x433
Biznesinfo.pl

Marian Banaś miał podać się do dymisji

RMF FM, powołując się na posłów Sławomira Nitrasa i Borysa Budkę z PO-KO, poinformowało o dymisji szefa NIK. Miał on złożyć rezygnację na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Jednak ta w czasie obrad zdementowała informację. - Żadne pismo do mnie nie wpłynęło - powiedziała.

Marian Banaś został wybrany na prezesa Najwyższej Izby Kontroli 30 sierpnia 2019 roku. Za jego kandydaturą głosowało 243 posłów - w tym 228 z Prawa i Sprawiedliwości. Decydująca większość w tym głosowaniu wynosiła 204 głosy.

Marian Banaś oskarżany o współpracę z gangsterami

Niedawno “Superwizjer” TVN pokazał reportaż o wątpliwych interesach Mariana Banasia. Wątpliwości dotyczyły między innymi kamienicy w Krakowie, której właścicielem był do niedawna prezes NIK. Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy, w kamienicy urządzono pensjonat, w którym wynajmowane były pokoje na godziny, a osoby, które prowadziły biznes pochodzą z gangsterskiego półświatka. Materiał ten miał przedstawić związek Banasia z kryminalistami. Marian Banaś zapowiedział po emisji materiału, że zamierza skierować sprawę do sądu, a dziennikarskie śledztwo nazwał próbą manipulacji i podważenia jego dobrego imienia.

Centralne Biuro Śledcze od długiego czasu bada oświadczenie majątkowe byłego już prezesa NIK. Kontrola miała się skończyć w październiku. Marian Banaś zadeklarował, że do tego czasu nie będzie pełnił funkcji szefa Najwyższej Izby Kontroli.