Marian Banaś
Twitter/Ministerstwo Finansów
Autor Stanisław Węgrowski - 15 Października 2019

Media: Banaś złożył rezygnację po aferze. Kancelaria Sejmu zaprzecza

Marian Banaś miał podać się do dymisji. Szef NIK ponoć złożył swoją rezygnację na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Jednak Kancelaria Sejmu temu zaprzecza.

Marian Banaś miał podać się do dymisji

RMF FM, powołując się na posłów Sławomira Nitrasa i Borysa Budkę z PO-KO, poinformowało o dymisji szefa NIK. Miał on złożyć rezygnację na ręce marszałek Sejmu Elżbiety Witek. Jednak ta w czasie obrad zdementowała informację. - Żadne pismo do mnie nie wpłynęło - powiedziała.

Marian Banaś został wybrany na prezesa Najwyższej Izby Kontroli 30 sierpnia 2019 roku. Za jego kandydaturą głosowało 243 posłów - w tym 228 z Prawa i Sprawiedliwości. Decydująca większość w tym głosowaniu wynosiła 204 głosy.

Marian Banaś oskarżany o współpracę z gangsterami

Niedawno “Superwizjer” TVN pokazał reportaż o wątpliwych interesach Mariana Banasia. Wątpliwości dotyczyły między innymi kamienicy w Krakowie, której właścicielem był do niedawna prezes NIK. Zgodnie z ustaleniami dziennikarzy, w kamienicy urządzono pensjonat, w którym wynajmowane były pokoje na godziny, a osoby, które prowadziły biznes pochodzą z gangsterskiego półświatka. Materiał ten miał przedstawić związek Banasia z kryminalistami. Marian Banaś zapowiedział po emisji materiału, że zamierza skierować sprawę do sądu, a dziennikarskie śledztwo nazwał próbą manipulacji i podważenia jego dobrego imienia.

Centralne Biuro Śledcze od długiego czasu bada oświadczenie majątkowe byłego już prezesa NIK. Kontrola miała się skończyć w październiku. Marian Banaś zadeklarował, że do tego czasu nie będzie pełnił funkcji szefa Najwyższej Izby Kontroli.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News