BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Co z majówką w tym roku? Wiadomo, kiedy mogą zostać otwarte hotele i pensjonaty

23 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Majówka w 2020 r. będzie inna niż dotychczas, a wszystko za sprawą koronawirusa. Rzecznik rządu Piotr Müller twierdzi, że hotele i pensjonaty mogą zostać otwarte w pierwszej połowie maja, co nie pozostawia wątpliwości branży turystycznej – majó

Majówka w dobie pandemii

Majówka to wyczekiwany czas dla wszystkich Polaków, którzy „mają dość siedzenia w domu” – oznajmiła Kamila Micuła z działu marketingu portalu nocowanie.pl.

Jednak w tym roku będzie trzeba inaczej zorganizować sobie początek maja, ponieważ dopiero „pierwsza połowa maja jest datą prawdopodobną, jeżeli chodzi o uruchomienie drugiego etapu znoszenia obostrzeń” – wyznał Piotr Müller na antenie TVP. Ostateczna decyzja będzie zależała od dynamiki rozwoju pandemii.

Delikatne ożywienie branży turystycznej

Zatem z majówką w hotelach czy pensjonatach trzeba się w tym roku pożegnać. Jednak względnie optymistyczne zapowiedzi o powrocie do funkcjonowania w maju cieszą branżę turystyczną, która powoli odżywa. „Już od ostatniego weekendu widać większe zainteresowanie” – przyznała Micuła.

Hotelarze również mają pierwsze zapytania, a nawet rezerwacje, co w porównaniu z tym, co działo się w ostatnich tygodniach, jest wielką zmianą – pisze money.pl.

Ekspertka z portalu nocowanie.pl wyznała, że najwięcej zgłoszeń dotyczy terminów lipcowych, sierpniowych, a nawet wrześniowych. Zapytań o noclegi w maju i czerwcu jest zdecydowanie mniej.

Nietypowe wakacje

Jednak wszystko wskazuje na to, że nawet po uruchomieniu turystyki, nie doświadczymy w tym roku tłumów w kurortach.

„Bardziej popularne są w tej chwili domy i kwatery, a nie hotele. Ludzie szukają ustronnych miejsc, blisko natury. Na przykład w pobliżu lasów czy jezior. Rzadziej interesują się modnymi miejscowościami turystycznymi, jak Zakopane czy Władysławowo” – oznajmiła Micuła.

Specjalistka prognozuje, że więcej Polaków wybierze się w tym roku nad morze niż w góry. Jednak najczęściej będziemy się jednak decydować na noclegi o ok. 200 km od miejsca zamieszkania.

Tegoroczne wakacje będą zupełnie inne również dla dzieci, ponieważ Łukasz Szumowski wyznał niedawno na antenie radia RMF, że kolonii czy obozów prawdopodobnie nie będzie.

Oszczędne urlopy

Prognozy wskazują, że na wakacje w 2020 r. Polacy wydadzą mniej pieniędzy niż w latach poprzednich. Ma na to wpływ kilka czynników, z których najbardziej przekonujące wydają się być kryzys gospodarczy i rosnące bezrobocie.

Podróżujący są również pełni obaw co do potencjalnego zakażenia, które może czyhać w dużych hotelach czy pensjonatach. Poza tym, w tym roku urlopowicze będą decydowali się na krótsze wyjazdy na terenie Polski, a nie na zagraniczne wakacje, co może mieć pozytywny wpływ na ich oszczędności w niektórych przypadkach.

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >