Majówka w dobie pandemii
Pixabay/Dieter_G
Autor Maria Glinka - 23 Kwietnia 2020

Co z majówką w tym roku? Wiadomo, kiedy mogą zostać otwarte hotele i pensjonaty

Majówka w 2020 r. będzie inna niż dotychczas, a wszystko za sprawą koronawirusa. Rzecznik rządu Piotr Müller twierdzi, że hotele i pensjonaty mogą zostać otwarte w pierwszej połowie maja, co nie pozostawia wątpliwości branży turystycznej – majówka w kurortach w tym roku przepadnie.

Majówka w dobie pandemii

Majówka to wyczekiwany czas dla wszystkich Polaków, którzy „mają dość siedzenia w domu” – oznajmiła Kamila Micuła z działu marketingu portalu nocowanie.pl.

Jednak w tym roku będzie trzeba inaczej zorganizować sobie początek maja, ponieważ dopiero „pierwsza połowa maja jest datą prawdopodobną, jeżeli chodzi o uruchomienie drugiego etapu znoszenia obostrzeń” – wyznał Piotr Müller na antenie TVP. Ostateczna decyzja będzie zależała od dynamiki rozwoju pandemii.

Wyborcza: Rząd może wprowadzić stan wyjątkowy. Kluczowy jest 6 majaWyborcza: Rząd może wprowadzić stan wyjątkowy. Kluczowy jest 6 majaCzytaj dalej

Delikatne ożywienie branży turystycznej

Zatem z majówką w hotelach czy pensjonatach trzeba się w tym roku pożegnać. Jednak względnie optymistyczne zapowiedzi o powrocie do funkcjonowania w maju cieszą branżę turystyczną, która powoli odżywa. „Już od ostatniego weekendu widać większe zainteresowanie” – przyznała Micuła.

Hotelarze również mają pierwsze zapytania, a nawet rezerwacje, co w porównaniu z tym, co działo się w ostatnich tygodniach, jest wielką zmianą – pisze money.pl.

Ekspertka z portalu nocowanie.pl wyznała, że najwięcej zgłoszeń dotyczy terminów lipcowych, sierpniowych, a nawet wrześniowych. Zapytań o noclegi w maju i czerwcu jest zdecydowanie mniej.

Nietypowe wakacje

Jednak wszystko wskazuje na to, że nawet po uruchomieniu turystyki, nie doświadczymy w tym roku tłumów w kurortach.

„Bardziej popularne są w tej chwili domy i kwatery, a nie hotele. Ludzie szukają ustronnych miejsc, blisko natury. Na przykład w pobliżu lasów czy jezior. Rzadziej interesują się modnymi miejscowościami turystycznymi, jak Zakopane czy Władysławowo” – oznajmiła Micuła.

Specjalistka prognozuje, że więcej Polaków wybierze się w tym roku nad morze niż w góry. Jednak najczęściej będziemy się jednak decydować na noclegi o ok. 200 km od miejsca zamieszkania.

Tegoroczne wakacje będą zupełnie inne również dla dzieci, ponieważ Łukasz Szumowski wyznał niedawno na antenie radia RMF, że kolonii czy obozów prawdopodobnie nie będzie.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Czy czeka nas druga fala zachorowań? Łukasz Szumowski ujawnił strategię walki z wirusem na następne miesiące

Oszczędne urlopy

Prognozy wskazują, że na wakacje w 2020 r. Polacy wydadzą mniej pieniędzy niż w latach poprzednich. Ma na to wpływ kilka czynników, z których najbardziej przekonujące wydają się być kryzys gospodarczy i rosnące bezrobocie.

Podróżujący są również pełni obaw co do potencjalnego zakażenia, które może czyhać w dużych hotelach czy pensjonatach. Poza tym, w tym roku urlopowicze będą decydowali się na krótsze wyjazdy na terenie Polski, a nie na zagraniczne wakacje, co może mieć pozytywny wpływ na ich oszczędności w niektórych przypadkach.

Już dziś nowa nadzieja na początek końca pandemii. Naukowcy oceniają jej szansę na 80%Już dziś nowa nadzieja na początek końca pandemii. Naukowcy oceniają jej szansę na 80%Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Senat pracuje nad wyborami przez Internet? Posłanka zdradziła najnowsze plany
  2. Adresy osób znajdujących się na kwarantannie wyciekły do internetu. Sprawą zajmie się prokuratura
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Limity osób na plażach, kontrole straży miejskiej i drony. Wakacje nad morzem mogą być zupełnie inne
Świadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoŚwiadczenie postojowe na kontach już dziś. ZUS wielu musiał odmówić i tłumaczy dlaczegoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News