Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Luzowanie obostrzeń od niedzieli. Konferencje i targi wracają do łask
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 09:21

Luzowanie obostrzeń od niedzieli. Konferencje i targi wracają do łask

Baltic Pipe, ważne
biznesinfo.pl

Luzowanie obostrzeń to jedna z najbardziej wyczekiwanych rzeczy w Polsce. Od kilku dni można organizować targi i koncerty, a bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie obostrzenia zostały zdjęte

  • Jakie branże mogą funkcjonować obecnie i na jakich zasadach

Obostrzenia coraz luźniejsze

Polska do niedawna borykała się z trzecią falą pandemii koronawirusa. Obecnie program szczepień rozciąga się na coraz młodszych obywateli, a poszczególne restrykcje są powoli luzowane.

Na moment luzowania obostrzeń mocno czekali przedstawiciele branży eventowej oraz kultury. Od 6 czerwca br. wraca możliwość organizowania konferencji, targów, koncertów. Otwarte pozostaną sale zabaw oraz zwiększony limit gości na imprezach okolicznościowych.

Nowe obostrzenia dopuszczają organizację koncertów przy maksymalnym limicie wynoszącym 250 uczestników. Do tego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione. W przypadku targów i konferencji obowiązuje limit 1 osoby na 15 mkw.

Luzowanie obostrzeń wyczekiwane

Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej powiedział, że taki sam wskaźnik limitu osób obowiązuje w sklepach, miejscach kultu religijnego oraz w salach zabaw. - To jest taki zunifikowany wskaźnik - skwitował.

Przypomnijmy, że w przypadku wesel i innych imprez okolicznościowych limit osób wynosi 150. Od niemal miesiąca mogą funkcjonować także kina, muzea, teatry i restauracje. Wszystko przy zachowaniu bezpiecznych zasad sanitarnych.

Utrzymany został zakaz organizowania spontanicznych zgromadzeń. Jednakże nie zmniejsza to zainteresowania imprezami planowanymi, ponieważ bilety na poszczególne wydarzenia rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na [email protected]