W Lidlu nie znajdziemy polskich produktów tekstylnych
Flickr/Mario A. P., (CC BY-SA 2.0)
Autor Wiktoria Pękalak - 10 Października 2020

Lidl bez polskich dostawców. Wśród artykułów przemysłowych brak produktów z Polski

Lidl podał listę artykułów przemysłowych, czyli odzieży tekstyliów, sprzętów i akcesoriów. Ze wszystkich artykułów na liście ani jeden nie został wyprodukowany w Polsce.

Brak polskich produktów z działu artykułów przemysłowych w Lidlu

Lidl opublikował listę artykułów tekstylnych dostępnych w ofercie sklepu. Portal wiadomoscihandlowe.pl prześledził wszystkie firmy będące w ofercie sprzedażowej niemieckiej sieci, wynika z niej, że ani jeden produkt przemysłowy w Lidlu nie pochodzi z Polski.

MADE IN CHINA

Lidl, podobnie jak rzesza innych sklepów pozyskuje swoje artykuły od niezależnych dostawców z Azji - najczęściej Chin i Bangladeszu. Wynika to w największej mierze z niskich kosztów produkcji.

Producentami tekstyliów i obuwia dla Lidla są dostawcy z Bangladeszu, Kambodży, Chin, Egiptu, Etiopii, Indii, Indonezji, Macedonii, Mjanmy, Pakistanu, Filipin, Serbii, Sri Lanki, Turcji, Wietnamu oraz Turkmenistanu.

Sprzęty marek własnych Lidla, które skupiły się na ośmiu stronach listy produktowej sieci są produkowane Bangladeszu, Kambodży, Egiptu, Indii, Malezji, Filipin, Sri Lanki, Tajwanu, Tajlandii, Turcji oraz Wietnamu. Na liście znalazła się tylko jedna europejska firma - z Ukrainy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News