BiznesINFO.pl
PHOTO: ZOFIA I MAREK BAZAK / EAST NEWS Warszawa N/Z Sklep sieci "Lidl"

East News, Zofia i Marek Bazak

Lidl szuka do pracy studentów. Mogą liczyć na niemałe pieniądze

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Lidl chce wspomóc studentów na rynku pracy i proponuje im program stażowy. W ślad za niemiecką siecią sklepów poszła także Biedronka i Kaufland, chociaż te dają podwyżki swoim pracownikom. Gdzie zarobimy najwięcej i co Lidl ma do zaof

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co zyskają studenci poprzez staż w Lidlu

  • Jakie podwyżki sieci sklepów dały swoim pracownikom

  • Na jakie pieniądze mogą liczyć studenci na stażu w Lidlu

Lidl rekrutuje studentów

Lidl zaskoczył wszystkich pracodawców i zaoferował pracę studentom. Dorabiający sobie po zajęciach studenci zazwyczaj spotykani byli na hali sprzedażowej, ale tym razem będzie inaczej, bowiem Lidl rozpoczyna specjalny program stażowy.

Z informacji podanych przez portal bankier.pl wynika, że proces rekrutacji stażystów rozpoczął się ósmego marca br., a zakończy wraz z 31 marca. "The Lidl way to career" to program stażowy, który będzie trwał od 1 lipca 2021 r. do 30 września br. Co zyskają studenci poza doświadczeniem?

Lidl oferuje swoim stażystom "pełną umowę stażową, szkolenie w strukturach sprzedaży i logistyki magazynowej, wdrożenie w dziale docelowym i realizację samodzielnego projektu oraz możliwość współpracy ze specjalistami w swoich dziedzinach" - pisze portal.

Jednakże to nie wszystko, bowiem niemiecki gigant oferuje studentom wynagrodzenie w wysokości 3,5 tys. zł brutto miesięcznie. Obecnie Lidl proponuje trzydzieści dziewięć ofert stażowych, które można znaleźć na jego stronie internetowej. Studenci będą mogli sprawdzić się m.in: w dziale sprzedaży czy service desk. Ci, którzy chcą piastować w przyszłości dumne stanowisko dyrektora ds. HR mogą postawić swoje pierwsze kroki w dziale personalnym Lidla.

Inne sieci sklepów w ślad za Lidlem

Wynagrodzenie oferowane studentom wcale nie wypada źle na tle tego, które sieć sklepów proponuje swoim pracownikom. Wirtualna Polska przypomina, że od marca świeżo zatrudnieni pracownicy Lidla zarabiają od 3550 do 4350 zł brutto.

Po roku pracy Lidl proponuje podwyżkę i zarobki na poziomie 3650-4550 zł brutto, natomiast po dwóch latach jest to od 3900 do 4800 zł brutto. Sieć sklepów podkreśla, że wynagrodzenie oferowane pracownikom zależne jest od lokalizacji, ale nie jest uzależnione od płci.

Na podwyżki zdecydowała się także Biedronka. Portugalska sieć sklepów zaoferowała swoim pracownikom ok. 200 zł brutto więcej do pensji niż dotychczas. Kaufland również przygotował podwyżki i obecnie oferuje 4,1 tys. zł brutto pracownikom.

Poza tym sieci sklepów oferują pakiet benefitów. Niestety, ale nie jest wiadome, czy ów benefity obejmą także studentów. Wszak ci już dostali prezent od państwa w postaci zerowego pitu po to, aby kroki na rynku pracy stawiało się im jeszcze łatwiej.

Tagi:

Kamila JeziorskaAutor

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Czas pracy w Polsce bije na głowę liczbę godzin przepracowanych np. przez Niemców

Praca

Minister zdradza kto dostanie pracę przy budowie polskiej elektrowni atomowej

Czytaj więcej >
FLickr/Olgierd Rudak

Praca

ZUS kontroluje L4. Wiele osób straci zasiłki

Czytaj więcej >

Praca

Kreatywna inwestycja w kreatywny sektor

Czytaj więcej >
Bezrobocie w Polsce

Praca

Bezrobocie w Polsce. Najnowsze dane. Komentarz premiera Morawieckiego

Czytaj więcej >
Wypowiedzenie umowy zlecenia – terminy, przepisy

Praca

Spółka Agora planuje zwolnienia grupowe. Pracę ma stracić prawie 6 procent pracowników

Czytaj więcej >
Praca zdalna wkrótce stałym elementem Kodeksu pracy?

Praca

Praca zdalna dla rodziców dzieci do 4 roku życia. W niektórych przypadkach pracodawca będzie mógł odmówić

Czytaj więcej >