Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Handel > Lidl znów zaskakuje. Sieciówka wprowadza do swojej oferty produkty, których jeszcze nie było
Maria Glinka
Maria Glinka 07.07.2020 02:00

Lidl znów zaskakuje. Sieciówka wprowadza do swojej oferty produkty, których jeszcze nie było

Lidl poszerza ofertę produktów roślinnych
Flickr/Mikey

Lidl zmienia się dla klientów

Lidl reaguje na zmieniające się trendy żywieniowe Polaków, którzy coraz częściej sięgają po produkty roślinne. W ankiecie przeprowadzonej przez IBRIS aż 57,8 proc. respondentów zadeklarowało ograniczenie spożycia mięsa. Dlatego też popularny w Polsce Lidl stawia na nowe wegetariańskie i wegańskie produkty.

Od 6 lipca na sklepowych półkach w Lidlu można znaleźć towary Wege Sióstr, niedostępne wcześniej w dużych marketach. Marka oferuje całą gamę ręcznie wytwarzanych artykułów serowych produkcji roślinnej bogatych w kultury bakterii. Przy okazji Lidl oferuje produkty marki Next Level np. wegańskie burgery i kotlety mielone w nowych, niższych cenach (do 20 proc.).

Najnowsza promocja w Lidlu to rozwinięcie długofalowej strategii opartej na szerokim wachlarzu produktów wegańskich i wegetariańskich. Analiza przeprowadzona na przełomie 2019 i 2020 r. przez RoślinnieJemy we współpracy z Fundacją Alberta Schweitzera wskazała, że Lidl jest liderem w kontekście dostępności produktów roślinnych wśród sklepów w swoim formacie. Badaniu poddano łącznie 14 największych sieci handlowych w całej Polsce - podają wiadomoscihandlowe.pl.

Lidl oferuje różne kategorie produktów w wersji roślinnej (jogurty, śmietany, mleka, mięso, desery) od wielu producentów (Vemondo, Kania, Luxury Food, Soligrano).

Tagi: promocje Lidl