BiznesINFO.pl
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

KNF wydała ostrzeżenie publiczne przed firmą UnixBroker (Z Line Corporation LTD)

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Komisja Nadzoru Finansowego zaktualizowała listę niebezpiecznych podmiotów. Urzędnicy wzięli na celownik platformę UnixBroker. To już kolejna korekta spisu w przeciągu zaledwie 2 tygodni.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jakie zarzuty ma Komisja Nadzoru Finansowego względem UnixBroker

  • Czym zajmuje się ta platforma

  • Jakie inne podmioty zostały wpisane na listę ostrzeżeń w ostatnim czasie

Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega użytkowników UnixBroker

Komisja Nadzoru Finansowego regularnie uzupełnia listę niebezpiecznych podmiotów w trosce o bezpieczeństwo osób fizycznych i prawnych. Celem jest zwrócenie uwagi obywateli na to, aby podczas nawiązywania współpracy z niektórymi spółkami zachowywali wzmożoną czujność.

Tym razem na do spisu dołączyła firma UnixBroker. Komisja Nadzoru Finansowego podejrzewa, że spółka popełniła przestępstwo w myśl art. 178 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi. Jak podaje portal Interia, zapis ten jest związany z działalnością w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganych zezwoleń bądź upoważnienia. Ponadto z katalogu Komisji Nadzoru Finansowego możemy się dowiedzieć, że podmiot w ogóle nie jest zarejestrowany w naszym kraju.

Ale fakt wpisania na "czarną" listę Unixbroker to nie wszystko - spółka będzie mieć większe problemy. W oficjalnym komunikacie Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że zgłoszenie w sprawie UnixBroker trafiło już do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Co to za firma? UnixBroker (Z Line Corporation LTD) to kolejny nieuregulowany broker na pozagiełdowym rynku walutowym Forex. Spółka rozpoczęła działalność w lipcu 2020 r. i zachęca do spekulowania na rynkach finansowych.

UnixBroker oferuje szeroki wybór instrumentów bazowych np. akcje, metale, waluty czy kryptowaluty. Minimalny depozyt dla nowego użytkownika wynosi 250 dolarów. Platforma przyjmuje tylko płatności kartą kredytową.

Użytkownicy zachęceni wizją szybkiego zysku ryzykują utratę dużych pieniędzy. Brokerzy to tak naprawdę oszuści, którzy tylko czekają na chwilę nieuwagi. Na jednym z portali o kryptowalutach pojawiły się już wpisy poszkodowanych, którzy planują zgłosić oszustwo zbiorowe przeciwko tej firmie.

Uwaga na wyłudzaczy. Komisja Nadzoru Finansowego

Jednak UnixBroker to nie jedyna platforma inwestycja, która w ostatnim czasie została wpisana na listę ostrzeżeń. W ubiegłym tygodniu Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że do spisu dołączyły także spółki Marketlin i Duo Stream. Są to firmy inwestycyjne, które odpowiadają za portal fenix-funds.pro.

Komisja Nadzoru Finansowego również zarzuca spółkom działanie bez zezwolenia. Każdy, kto prowadzi interesy z tymi podmiotami musi zatem liczyć się z utratą nie tylko zainwestowanych pieniędzy, lecz także oszczędności.

Z kolei dwa tygodnie temu Komisja Nadzoru Finansowego wpisała na listę łącznie 3 spółki z siedzibą w Warszawie (Sylwia Gurka-Sobieszczańska S.G.S., Sylwester Kowalski, Dariusz Petridis Expensis). Na celowniku urzędników znalazło się także 5 osób fizycznych.

Spis, który opracowała Komisja Nadzoru Finansowego, jest podzielony na kilka kategorii w zależności od rodzaju przewinienia. O tym, jak duże niebezpieczeństwo czyha na obywateli świadczy fakt, że na liście figuruje aż 380 podmiotów.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 10.07.2019. Konferencja prasowa dotyczaca dostepnosci do lekow z udzialem Glownego Inspektora Farmaceutycznego Pawla Piotrowskiego.

GIF wycofuje z obrotu serię kropli Petroleum D4. Stwierdzono wadę jakościową

CZYTAJ DALEJ

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >