kino-pxfuel-dmca
pxfuel.com
Autor Stanisław Węgrowski - 12 Maja 2020

Kiedy zostaną otwarte kina i teatry? Wiceminister wyjawia szczegóły

Kino i teatr wciąż zamknięte. Wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński ustosunkował się w poniedziałek w Polskim Radiu do ciągłych pytań o datę ich otwarcia.

Kino i teatr nadal zamknięte

Patrząc na to, jak szybko rząd zaczął wdrażać dwa pierwsze etapy odmrażania gospodarki, można było mieć nadzieję, że już niedługo do działalności zostaną przywrócone takie instytucje kultury jak kino i teatr. Ale na razie wszyscy miłośnicy kultury będą musieli poczekać. Kina i teatry pozostają zamknięte.

W poniedziałek gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia był wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Pytany o to, kiedy będzie można pójść do kina, teatru lub filharmonii Piotr Gliński odpowiedział, że sam chciałby pójść już jutro, ale niestety nie jest to możliwe.

WHO komentuje niepokojące doniesienia. U ozdrowieńców wykrywa się ponownie obecność koronawirusaWHO komentuje niepokojące doniesienia. U ozdrowieńców wykrywa się ponownie obecność koronawirusaCzytaj dalej

Kina i teatry zamknięte na dłużej

Niestety kina i teatry nie zostaną prędko otwarte. - Mamy stan epidemii, mamy poważne jednak problemy związane z sytuacją epidemiczną, nowe ogniska na Śląsku. Mimo że udaje nam się przejść przez ten stan epidemii w miarę, jak to jest możliwe, i relatywnie w porównaniu do innych krajów europejskich, nie najgorzej - powiedział Piotr Gliński, cytowany przez serwis bankier.pl. I dodał, że sytuacja w Polsce nadal jest bardzo poważna.

Wicepremier zapewnił, że w resorcie kultury są aktualnie opracowywane kolejne instrukcje i zalecenia dla instytucji kulturalnych. Minister Gliński zwrócił także uwagę na fakt, że same kina przyznają, że dla nich to olbrzymie wyzwanie logistyczne i muszą się odpowiednio przygotować na otwarcie. I dodał, że tylko częściowe otwarcie może być dla kina nieopłacalne z “punktu widzenia biznesowego”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Pierwszy przypadek COVID-19 w Sejmie. Czy wicemarszałek może być zakażony?

Kina i teatry muszą poczekać

Szef resortu kultury powiedział, że kina i teatry mają zostać otwarte w czwartym etapie odmrażania gospodarki. Kiedy to nastąpi, nie wiadomo. - Na razie nie możemy o tym myśleć w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych - tłumaczył minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Wicepremier podkreślił, że aktualnie jakiekolwiek zgromadzenia, które mogą doprowadzić do rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa są “niestety bardzo niebezpieczne”.

Polacy jednak wyjadą w wakacje na zagraniczne wyjazdy? Wiceminister podał trzy możliwe krajePolacy jednak wyjadą w wakacje na zagraniczne wyjazdy? Wiceminister podał trzy możliwe krajeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiatr uszkodził dźwig. Drabina zwisała kilkadziesiąt metrów nad ziemią
  2. Nie żyje młody piłkarz, miał tętniaka mózgu. Tysiące kibiców w żałobie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Koniec z noszeniem maseczek w każdym miejscu. Niespodziewana decyzja rządu Czech
Następny krok w powrocie do normalności. Dziś zostaną otwarte kolejne miejsca, wielu będzie zachwyconychNastępny krok w powrocie do normalności. Dziś zostaną otwarte kolejne miejsca, wielu będzie zachwyconychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News