Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 06.08.2020. Uroczystosc przyjecia zwierzchnictwa Prezydenta RP nad Silami Zbrojnymi RP, na placu marszalka Jozefa Pilsudskiego. N/z: Kinga Duda
East News, Jakub Kamiński
Autor Kamila Jeziorska - 28 Października 2020

Kinga Duda wreszcie przemówiła. Córka prezydenta wyraziła swoje zdanie o aborcji

Kinga Duda postanowiła w końcu przemówić w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Córka prezydenta zabrała także głos dotyczący protestów na ulicach. Jej zdaniem może nie spodobać się kierownictwu partii.

Kinga Duda przemówiła w sprawie wyroku TK

Trybunał Konstytucyjny niedawno orzekł o niezgodności z polską ustawą zasadniczą przepisu umożliwiającego usunięcie ciąży z powodu ciężkich i nieuleczalnych wad płodu. W kwestii wyroku nie ma sobie nic do zarzucenia jego przewodnicząca, Julia Przyłębska, a sama Kaja Godek narzeka w sieci na to, że czuje się obecnie zagrożona.

Wyrok TK wywołał falę protestów kobiet oraz mężczyzn, którzy nie zgadzają się z takim postanowieniem. W sprawie głos zabrał nawet Jarosław Kaczyński nazywający strajki atakami na Kościół. Jak się okazuje, głos zabrała także córka prezydenta, Kinga Duda.

"W ostatnich dniach na ulicach polskich miast odbywają się protesty. Rozumiem oburzenie kobiet wywołane wyrokiem TK z 22 października. Jednak dyskusja, która pierwotnie dotyczyła wyroku, wydaje się aktualnie buntem przeciwko wszystkiemu", zaczęła swoje oświadczenie zamieszczone na Twitterze.

Czas został tylko do 30 listopada. Objętych 1,5 mln gospodarstw w PolsceCzas został tylko do 30 listopada. Objętych 1,5 mln gospodarstw w PolsceCzytaj dalej

Kinga Duda skrytykowały akty wandalizmu, do których dochodzi w trakcie protestów. "Część protestujących ucieka się do działań skrajnych, na które nie można wyrażać zgody - akty przemocy, niszczenie mienia, kościołów, obrażanie osób, które nie podzielają skrajnej grupy protestujących. Wyrażanie poglądów w sposób agresywny i obraźliwy, nawołujący do łamania prawa, przez jakąkolwiek osobę czy stronę sporu, nie może być akceptowane", napisała. Jakie ma zatem zdanie w kwestii aborcji?

DZISIAJ GRZEJE:

1. Niestety, Boże Narodzenie będzie wyglądać zupełnie inaczej w tym roku. Minister zdrowia z nieprzyjemnymi informacjami
2. Kinga Duda nieoczekiwanie przerwała milczenie ws. protestów kobiet. Niewiarygodne oświadczenie
3. Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztu

Kinga Duda popiera kompromis aborcyjny

Kinga Duda odniosła się w swoim oświadczeniu także do kompromisu aborcyjnego. "Nie potrafię w pełni postawić się w sytuacji, w jakiej znajduje się kobieta, która oczekując dziecka, dowiaduje się, że stwierdzono u niego ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu", przemówiła i dodała, że ona nie zdecydowałaby się na zabieg aborcji, jednakże kobieta powinna mieć wybór.

TVN: Wiadomo już kto wjechał w kobiety podczas strajku. Winowajcą jest funkcjonariusz ABWTVN: Wiadomo już kto wjechał w kobiety podczas strajku. Winowajcą jest funkcjonariusz ABWCzytaj dalej

"Wybór, nie przymus", napisała. Kinga Duda podkreśliła, że kwestia usunięcia takiego płodu powinna pozostać w gestii sumienia kobiety, a nie zmuszania jej do takiego zabiegu. Co więcej, wyraziła poparcie dla obowiązującego kompromisu aborcyjnego w Polsce zaznaczając, że nie był on idealny, ale stanowił wyważone rozwiązanie tej sprawy.

"Nie mogę zatem pogodzić się z konsekwencjami, jakie niesie ze sobą wyrok TK. Wydaje mi się, że posłowie, którzy w Polsce stanowią prawo, powinni jak najszybciej znaleźć rozsądne i kompromisowe rozwiązanie obecnej sytuacji, które mogłoby zakończyć spór wywołany wyrokiem", zaapelowała.

Kinga Duda od kilku dni musiała zmierzyć się z ogniem krytyki wymierzonym w jej milczenie w sprawie wyroku TK. Osoby niezgadzające się z wyrokiem uważają, że milczenie ze strony Pierwszej Damy oraz prezydenta jest podłe wobec kobiet, a oświadczenie wydane przez ich córkę to zabieg PR-owy.

Sejm w nocy przyjął nową ustawę. Wysokie kary m.in za brak maseczki. Teraz już nikt się nie wywinieSejm w nocy przyjął nową ustawę. Wysokie kary m.in za brak maseczki. Teraz już nikt się nie wywinieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Samochód Krystyny Pawłowicz zderzył się z tramwajem
  2. 6-latka trafiła do szpitala. Bawiła się przedmiotem, którego w czasach pandemii używamy niemal codziennie
  3. Wpływ pandemii na bankomaty jest ogromny. Wypłaty gotówki rekordowo niskie
  4. Znakomite informacje dla rodziców. Dodatkowe zasiłki opiekuńcze wracają, wiemy na jakich zasadach
  5. Biedronka przygotowuje się na Wszystkich Świętych. Nie tylko kupisz znicze za pół darmo, ale jeszcze ci dopłacą
  6. Nieprawdopodobna wiadomość od TVN. Robert Lewandowski został gwiazdą nowego serialu stacji
  7. Ujawniono druzgocącą kwotę emerytury Jolanty Kwaśniewskiej. Mało kto wie, że jest autorką książki kulinarnej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News