Kaufland gotowy na II falę
Wikimedia Commons/Martin Strachoň/CC4.0
Autor Kasper Starużyk - 26 Października 2020

Bardzo ważne zmiany w Kauflandzie. Wszyscy klienci powinni o nich wiedzieć

Sieć Kaufland wprowadza zmiany dla swoich klientów. Markety szykują się na drugi lockdown. Co czeka klientów tej popularnej sieci?

Kaufland gotowy na lockdown

Ze sklepów Kaufland masowo zaczęły znikać produkty, a puste palety były w ciągu ostatnich dni częstym widokiem. Jak się jednak okazuje, Polacy na drugą falę pandemii i ewentualny lockdown przygotowują się zupełnie inaczej niż w marcu. Na przeciw potrzebom wychodzi zarząd Kauflandu. Wiadomości Handlowe informują w jaki sposób sieć przygotowuje się na prawdopodobne ponowne zamknięcie gospodarki.

Portal Wiadomości Handlowe informuje, że sieć jest przygotowana na ewentualne ponowne zamknięcie gospodarki. Przypomnijmy – rząd najpóźniej do piątku zdecyduje o tym, czy czeka nas powtórka z marca i kwietnia, a Polska ponownie stanie.

Druga fala uderzyła z pełną mocą. Jeden produkt natychmiast znika z półek, może dla ciebie zabraknąćDruga fala uderzyła z pełną mocą. Jeden produkt natychmiast znika z półek, może dla ciebie zabraknąćCzytaj dalej

Jak wskazują WH, biuro prasowe Kauflandu korzysta z doświadczeń z pierwszej fali pandemii. Jak czytamy w portalu, obecnie markety koncentrują się na zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno pracownikom, jak i klientom. ponadto duży nacisk został położony na zapewnienie dostępu do podstawowych produktów higienicznych oraz spożywczych.

– Zwiększone zapotrzebowanie na te artykuły widoczne szczególnie w marcu br., a także dynamicznie zmieniające się okoliczności wymagały od nas szybkiej i efektywnej reorganizacji kluczowych dla handlu procesów. Doświadczenie, które wówczas zebraliśmy, pokazało, że nawet w wyjątkowych sytuacjach jesteśmy w stanie zachować ciągłość dostaw oraz wysoki poziom obsługi. Sytuacja wokół nas zmienia się bardzo szybko, o czym świadczy m.in. większe niż zwykle zainteresowanie artykułami spożywczymi, takimi jak ryż czy makaron, które obserwujemy w ostatnim czasie. Aby zapewnić klientom dostępność towarową, jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi dostawcami i reagujemy na zmieniające się zapotrzebowanie – wskazuje biuro prasowe Kauflandu cytowane przez Wiadomości Handlowe.

Od września nowe przepisy i inne kwoty. Przekroczysz limit i ZUS zawiesi emeryturęOd września nowe przepisy i inne kwoty. Przekroczysz limit i ZUS zawiesi emeryturęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Niestety, Boże Narodzenie będzie wyglądać zupełnie inaczej w tym roku. Minister zdrowia z nieprzyjemnymi informacjami
2. Będą kary dla wszystkich, Sejm przyjął nowe prawo. Wysokie grzywny za konkretne przewinienia w czasie epidemii
3. Segregacja śmieci znowu do zmiany? Nie wypełnisz obowiązku, spodziewaj się grzywny albo aresztu

Jak Kaufland zachęca klientów?

Przede wszystkim już teraz zostały wydłużone godziny otwarcia sklepów. Markety Kaufland są teraz czynne do 23:00. To ukłon w stronę klientów, który wykonuje coraz więcej sieci. Biedronka w części swoich sklepów wprowadziła znaną z kwietnia "Akcję 24h Zakupy" otwierając sklepy całodobowo, a w poprzedni weekend w nocy z piątku na sobotę znaczna część placówek otwarta była aż do 2:00 w nocy. To jednak nie koniec udogodnień.

Gdy koniec października jest ostatnim czasem by skorzystać z platformy Tesco E-Zakupy, kolejne sieci otwierają się na dostawę produktów do domu klienta. Przypomnijmy – w związku z wycofaniem się sieci sklepów Tesco z Polski ten tydzień jest ostatnim, w którym mieszkańcy największych polskich miast skorzystają z opcji dostawy zakupów. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule. Tesco E-zakupy było pierwszą tego typu usługą w Polsce.

Miliony złotych na seniorów. Rząd zrobi naprawdę dużo, żeby zatrzymać emerytów w domuMiliony złotych na seniorów. Rząd zrobi naprawdę dużo, żeby zatrzymać emerytów w domuCzytaj dalej

Gdy Biedronka już jakiś czas temu nawiązała współpracę z Glovo, a sieć Carrefour dostawy do domów rozpoczęła jeszcze w zeszłym roku, Kaufland stawiał na tradycyjny model handlu, w sklepach stacjonarnych. Teraz, gdy na horyzoncie majaczy widmo kolejnego zamknięcia Polaków w domach i objęcie obywateli zakazem poruszania się po ulicach, niemiecka sieć stawia też na e-handel. Sieć nawiązuje współpracę z Everii. Póki co dostępność dostaw będzie dość ograniczona, ale z czasem dojdą kolejne miasta.

– Nawiązaliśmy współpracę z Everli, dzięki czemu w 16 miastach w Polsce klienci mogą dokonywać zakupów online z dostawą do domu. W kilkunastu miastach rozwinęliśmy także usługę click & collect, która umożliwia zdalną rezerwację produktów, a co za tym idzie, ułatwia zakupy oraz pozwala zaoszczędzić czas – wskazuje biuro prasowe Kauflandu w rozmowie z Wiadomościami Handlowymi.

Które miasta znalazły się w zasięgu dowozów z Kauflandu? Jak sprawdzamy w aplikacji Everli klienci tej sieci sklepów mogą cieszyć się dowozami pod drzwi, jeżeli mieszkają w następujących miejscowościach (kolejność alfabetyczna):

- Bydgoszcz
- Gdańsk
- Katowice
- Kraków
- Lublin
- Łodź
- Poznań
- Rzeszów
- Szczecin
- Toruń
- Warszawa
- Wrocław

Dla 1000 pierwszych klientów, którzy zamówią zakupy przy użyciu kodu rabatowego KAUFLAND10 przygotowano darmową dostawę.

Okazuje się, że najchętniej kupowanymi produktami w Kauflandzie są ryż, makaron i puszki z żywnością. Z kolei w innych sieciach świeże wyroby wędliniarskie, mięsa oraz warzywa i owoce. Ponadto w Biedronce i Lidlu z półek szybko znikają dania gotowe - informuje Interia.

Wpływ pandemii na bankomaty jest ogromny. Wypłaty gotówki rekordowo niskieWpływ pandemii na bankomaty jest ogromny. Wypłaty gotówki rekordowo niskieCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zdjęcia czołgów na ulicach obiegły internet. Uwaga, nie mają nic wspólnego z protestami i koronawirusem
  2. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Padł kolejny niechlubny rekord
  3. Wojsko wyjdzie na ulice. Nagła decyzja Morawieckiego
  4. Znakomite informacje dla rodziców. Dodatkowe zasiłki opiekuńcze wracają, wiemy na jakich zasadach
  5. Biedronka przygotowuje się na Wszystkich Świętych. Nie tylko kupisz znicze za pół darmo, ale jeszcze ci dopłacą
  6. Z ostatniej chwili. Nie żyje Józef Klimza, media podały najgorsze wiadomości, tysiące Polaków w żałobie
  7. Wymieszaj składniki widelcem i wyłóż na patelnię. W mniej niż 5 minut zrobisz placuszki lepsze niż placki ziemniaczane
Olbrzymie kary dla dłużników do fakt. A stawki za abonament RTV w kolejnym roku jeszcze większeOlbrzymie kary dla dłużników do fakt. A stawki za abonament RTV w kolejnym roku jeszcze większeCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News