BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Kolejny produkt wycofywany z sieci Kaufland. Są ostrzeżenia dla klientów

10 Października 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Kaufland opublikował komunikat, w którym informuje o wycofaniu ze sprzedaży noży ceramicznych i obieraczek z kolekcji Spice & Soul. W wadliwych produktach mogą odłamać się ostrza urządzeń, co może doprowadzić do obrażeń.

Kaufland wycofuje kolejny produkt

Niemiecka sieć Kaufland poinformowała o wycofaniu ze swoich sklepów kolejnych produktów. Chodzi o noże ceramiczne i obieraczki z kolekcji Spice & Soul. Produkty okazały się wadliwe. W trakcie ich używania mogą się ułamać ostrza urządzeń, co moze stanowić zagrożenie i spowodować obrażenia.

- „Kaufland dla zapewnienia ochrony konsumentom, w ramach działań zapobiegawczych wycofuje ze sprzedaży następujący produkt: Spice & Soul Komplet nóż ceramiczny + obieraczka Numer artykułu 1225099-2619 (znajduje się na ostrzu noża oraz na opakowaniu)” - czytamy w komunikacie.

Kaufland ostrzega klientów

Kaufland apeluje do klientów o zaprzestanie używania produktu. - Nie można wykluczyć, że w przypadku pojedynczych noży mogą odłamywać się części ostrza. Może to spowodować obrażenia. Z tego powodu klienci powinni koniecznie zastosować się do poniższego wycofania i zaprzestać używania produktu, którego dotyczy problem - ostrzega niemiecka sieć.

Kaufland przeprasza

Niemiecka sieć Kaufland zaznacza, że na potencjalnie niebezpieczną sytuację zareagowała od razu i wycofała produkty ze sprzedaży. Jednocześnie spółka przeprasza wszystkich konsumentów za zaistniałe niedogodności. Wycofanie ze sprzedaży nie obejmuje innych noży ceramicznych dostępnych w sklepach Kaufland. Produkt można zwrócić w każdym markecie Kaufland, także bez okazywania paragonu, otrzymując zwrot pieniędzy za zakup.

W przypadku pytań klientów dostępna jest bezpłatna Infolinia Kaufland: 800 300 062 (czynna: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 i w soboty od 08:00 do 17:00).

Tagi:

BiedronkazakupysklepLidl

Stanisław WęgrowskiAutor

Wydawca Biznesinfo. Absolwent psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. W dziennikarstwie inspirują go sprawy społeczne, polityka, kultura oraz sport. DJ, jeden z założycieli kolektywu SONDA, działającego na warszawskiej scenie klubowej. Miłośnik zwierząt.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

Chiny podróżnik

Polska i Świat

Chiny łagodzą restrykcje covidowe. Ludzie masowo protestowali przeciw polityce zero covid

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Wojsko wezwie na obowiązkowe ćwiczenia. Za niestawienie się w jednostce grożą poważne kary

Czytaj więcej >
Ministerstwo Rolnictwa przekazało wspaniałe wieści dotyczące produkcji jabłek

Polska i Świat

Sytuacja w rolnictwie jest zła. A będzie jeszcze gorzej

Czytaj więcej >

Polska i Świat

Zapłacisz dużą karę, jeżeli nie załatwisz jednej ważnej sprawy

Czytaj więcej >
Viktor Orban ujawnił szczegóły swojej rozmowy z Władimirem Putinem

Polska i Świat

Rada Europejska chce wspomóc Ukrainę miliardami euro, Węgry mówią "nie"

Czytaj więcej >
emeryci

Polska i Świat

Ważne zmiany dla emerytów i rencistów od 1 stycznia 2023 roku

Czytaj więcej >