BiznesINFO.pl
biznes-info-640x433

Biznesinfo.pl

Kolejny produkt wycofywany z sieci Kaufland. Są ostrzeżenia dla klientów

10 Października 2019

Autor tekstu:

Stanisław Węgrowski

Udostępnij:

Kaufland opublikował komunikat, w którym informuje o wycofaniu ze sprzedaży noży ceramicznych i obieraczek z kolekcji Spice & Soul. W wadliwych produktach mogą odłamać się ostrza urządzeń, co może doprowadzić do obrażeń.

Kaufland wycofuje kolejny produkt

Niemiecka sieć Kaufland poinformowała o wycofaniu ze swoich sklepów kolejnych produktów. Chodzi o noże ceramiczne i obieraczki z kolekcji Spice & Soul. Produkty okazały się wadliwe. W trakcie ich używania mogą się ułamać ostrza urządzeń, co moze stanowić zagrożenie i spowodować obrażenia.

- „Kaufland dla zapewnienia ochrony konsumentom, w ramach działań zapobiegawczych wycofuje ze sprzedaży następujący produkt: Spice & Soul Komplet nóż ceramiczny + obieraczka Numer artykułu 1225099-2619 (znajduje się na ostrzu noża oraz na opakowaniu)” - czytamy w komunikacie.

Kaufland ostrzega klientów

Kaufland apeluje do klientów o zaprzestanie używania produktu. - Nie można wykluczyć, że w przypadku pojedynczych noży mogą odłamywać się części ostrza. Może to spowodować obrażenia. Z tego powodu klienci powinni koniecznie zastosować się do poniższego wycofania i zaprzestać używania produktu, którego dotyczy problem - ostrzega niemiecka sieć.

Kaufland przeprasza

Niemiecka sieć Kaufland zaznacza, że na potencjalnie niebezpieczną sytuację zareagowała od razu i wycofała produkty ze sprzedaży. Jednocześnie spółka przeprasza wszystkich konsumentów za zaistniałe niedogodności. Wycofanie ze sprzedaży nie obejmuje innych noży ceramicznych dostępnych w sklepach Kaufland. Produkt można zwrócić w każdym markecie Kaufland, także bez okazywania paragonu, otrzymując zwrot pieniędzy za zakup.

W przypadku pytań klientów dostępna jest bezpłatna Infolinia Kaufland: 800 300 062 (czynna: od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 i w soboty od 08:00 do 17:00).

Podobne artykuły

BiznesInfo

Polska i świat

Katastrofa samolotu w Lubuskim. Nieoficjalnie: nie żyje jeden z najbogatszych Polaków

Czytaj więcej >
pixabay, kasjanf

Polska i świat

Czy Centralny Port Komunikacyjny nie zostanie wybudowany? Horała: Tylko w trzech przypadkach

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Za wykroczenie skarbowe kara nawet 14 tys. zł. Nowe prawo już obowiązuje

Czytaj więcej >
Arkadiusz Ziolek/EAST NEWS

Polska i świat

Jak przekonać seniorów do późniejszego przejścia na emeryturę? Rząd ma plan i nie zawaha się go użyć

Czytaj więcej >
Jochen Tack/EAST NEWS

Polska i świat

Koronawirus na polu szparagów w Niemczech. Polacy pilnowani przez ochronę

Czytaj więcej >
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 04.05.2021. 29. posiedzenie Sejmu IX kadencji. Na nadzwyczajnym posiedzeniu Sejm zajmowal sie rzadowym projektem ustawy ws. ratyfikacji zasobow wlasnych Unii Europejskiej. N/z: minuta ciszy dla Bronislawa Cieslaka

Polska i świat

Sondaż parlamentarny. KO z najgorszym wynikiem w historii, PiS wygrywa

Czytaj więcej >