Jacek Sasin na czele superresortu
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Maria Glinka - 3 Września 2020

Sasin stanie na czele superresortu? Będzie trzymał w garści rządowe inwestycje

Jacek Sasin już niebawem może zarządzać resortem, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Dziennik Gazeta Prawna donosi, że wicepremier miałby sterować superresortem odpowiedzialnym za rządowe inwestycje.

Jacek Sasin szefem superresortu?

Jacek Sasin to jeden z polityków, który może wiele zyskać na jesiennej rekonstrukcji rządu. Dziennik Gazeta Prawna ujawnił najnowsze plany dotyczące zmian w resortach. Według czwartkowych doniesień Jacek Sasin ma stanąć na czele superresortu, który powstałby w wyniku przyłączenia całości bądź części Ministerstwa Infrastruktury doz Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Członek rządu wyjawił, że modyfikacja ma na celu usprawnienie procesu inwestycyjnego, który po zmianach będzie znajdował się w jednym miejscu, w rękach jednego człowieka - Jacka Sasina. Portal bankier.pl przekazuje, że obecnie resort infrastruktury nadzoruje polskie drogi, koleje oraz budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego. - W MAP są PKP, PLK, Porty Lotnicze i LOT, które trudno oderwać od programów rządowych. Mamy więc sytuację, w której w jednym resorcie są spółki, a w drugim zadania - oznajmił przedstawiciel Rady Ministrów w rozmowie z DGP.

Nie wszystkim ma zarządzać Jacek Sasin

Inny rozmówca gazety nie wyklucza, że kompetencje decyzyjne Jacka Sasina jako szefa superresortu będą miały charakter częściowy. Jedna z koncepcji przemeblowania dwóch resortów zakłada możliwość wyłączenia zadań dotyczących opłat drogowych i kwestii elektronicznego poboru opłat do Ministerstwa Finansów. Na ten moment za te sprawy odpowiada departament dróg publicznych w resorcie infrastruktury.

Wśród argumentów za przyłączeniem części ministerstwa infrastruktury pojawia się koronakryzys. DGP wskazuje, że w dobie pandemii władza planuje zwiększyć inwestycje publiczne dotyczące dróg i kolei. Ma to być rządowa metoda przezwyciężania pandemicznego kryzysu. Gazeta wskazuje, że połączenie resortów mogłoby zdecydowanie skrócić proces decyzyjny.

Wypełnił wniosek o zwolnienie z abonamentu RTV. Wtedy został skarcony, urzędnicze piekłoWypełnił wniosek o zwolnienie z abonamentu RTV. Wtedy został skarcony, urzędnicze piekłoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Zachowanie wszystkich zasad w szkołach jest niemożliwe? Niepokojące słowa nauczycieli
2. Tysiące emerytów dostanie minimum 2400 zł emerytury. Prezydent właśnie podpisał ustawę
3. Pojawił się poważny problem z ZUS-em. Wiele osób może mieć kłopot z otrzymaniem obiecanych pieniędzy

Kariera polityczna Jacka Sasina

Jacek Sasin prawdziwą przygodę z polityką rozpoczął jako doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W 2009 r. został mianowany na zastępcę szefa Kancelarii Prezydenta. Rok później zasiadł na stanowisku radnego sejmiku województwa mazowieckiego. W 2011 r. został posłem z ramienia PiS, a w 2014 r. przegrał wybory na urząd prezydenta Warszawy z Hanną Gronkiewicz-Waltz.

W 2015 r. i 2019 r. dwukrotnie uzyskał poselską reelekcję. Wtedy też polityczna kariera Jacka Sasina nabrała tempa. W listopadzie 2019 r. został powołany na urząd wicepremiera i ministra aktywów państwowych w rządzie Mateusza Morawieckiego. W czasie pandemii zasłynął z organizacji wyborów prezydenckich 10 maja, które pochłonęły 70 mln zł, a ostatecznie nie zostały przeprowadzone. Czy uprawnienia Jacka Sasina rozszerzą się po jesiennej rekonstrukcji rządu? Przekonamy się już niebawem.

Fatalne informacje dot. emerytur Polaków. Nie spodziewamy się tak złego scenariusza odkładając co miesiąc składkiFatalne informacje dot. emerytur Polaków. Nie spodziewamy się tak złego scenariusza odkładając co miesiąc składkiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była rywalka Agnieszki Radwańskiej walczy ze śmiertelną chorobą. W szpitalu rozgrywa najważniejszy mecz życia
  2. Rząd podjął decyzję. Rozporządzenie podpisane. Klamka zapadła
  3. Segregacja śmieci już nie na 5 a na 3 frakcje? Szykują się zmiany w gospodarce odpadami
  4. Aż 83 proc. Polaków zaczyna od niej dzień. Teraz grozi nam deficyt i wysokie podwyżki cen
  5. Już nie dziura, a krater. Na wypłaty rent i emerytur zabraknie nawet 100 miliardów złotych
  6. Tajna receptura na gołąbki babci Reginy, z daleka czuć ich wybitny aromat
Zrobiła zakupy w Biedronce. Po wyjściu dostała wezwanie do zapłaty dodatkowych 90 zł, powód wprawia w oniemienieZrobiła zakupy w Biedronce. Po wyjściu dostała wezwanie do zapłaty dodatkowych 90 zł, powód wprawia w oniemienieCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News