BiznesINFO.pl

https://pixabay.com/sethink

Ostrzeżenia II stopnia, nadciągają gwałtowne burze. 6 województw w niebezpieczeństwie, może dotyczyć także i ciebie

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

IMGW alarmuje

IMGW we wtorek rano poinformowało o kolejnych zagrożeniach pogodowych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wprowadził zagrożenia drugiego stopnia na terenie województwa podkarpackiego i podlaskiego oraz dla wschodnich powiatów województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. IMGW w województwie lubelskim wprowadził alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu - podaje polsatnews.pl.

IMGW zniósł zagrożenia drugiego i trzeciego stopnia przed burzami z gradem, które w poniedziałek obowiązywały na terenie województwa mazowieckiego. IMGW prognozuje, że regionach objętych zagrożeniem drugiego i trzeciego stopnia wystąpić mogą intensywne opady deszczu oraz burze. Lokalnie może padać nawet grad.

IMGW ostrzega przed burzami

Wprowadzone przez IMGW stopnie zagrożenia mają być także przestrogą dla osób, które chciałyby zabezpieczyć swoje gospodarstwa domowe. W poniedziałek w związku z ulewnymi burzami na terenie całego kraju, strażacy musieli interweniować ponad 2 tys. razy. Jak poinformował rzecznik komendanta głównego PSP, st. kpt. Krzysztof Batorski strażacy interweniowali 3759 interwencji, z czego pożary to zaledwie 133 akcje - podaje polsatnews.pl.

Najwięcej interwencji odbyło się na Mazowszu, Podkarpaciu i w Małopolsce. Małopolski Łapanów odwiedził poniedziałkowej nocy prezydent RP, Andrzej Duda. Prezydent wyraził ubolewanie nad sytuacją mieszkańców miejscowości i obiecał, że zwróci się do premiera o środki na modernizację i budowę wału w Łapanowie.

Tagi:

prognoza pogodypogodaostrzeżenie

Podobne artykuły

Polska i Świat

Największy niemiecki bank ma kłopoty. Rośnie niepokój na rynkach
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Ministerstwo edukacji planuje odciążyć uczniów. Rozważa zmniejszenie ilości zajęć
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Duńczycy zobaczyli podejrzany obiekt przy Nord Stream. Od razu wysłali wojsko
Czytaj więcej >

Polska i Świat

W ten weekend przestawiamy zegarki. Będziemy spać godzinę krócej
Czytaj więcej >

Polska i Świat

Atak na użytkowników OLX. Oszuści znowu w akcji, uważaj na wiadomości
Czytaj więcej >

Polska i Świat

ZUS pilnie przypomina. Ostatnie dni na wykorzystanie bonu turystycznego
Czytaj więcej >
Kamila Jeziorska

Redaktor Biznesinfo. Absolwentka stosunków międzynarodowych na UKSW i studentka ostatniego roku politologii i dziennikarstwa. Uważa, że dziennikarstwo to nie tylko zawód, ale też misja. Uwielbia Stany Zjednoczone, jamniki i serial "House of Cards". Najbardziej lubi pisać na tematy polityczne i społeczne.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]