Wyszukaj w serwisie
polska i świat praca handel finanse Energetyka Eko technologie
BiznesINFO.pl > Polska i Świat > Ostrzeżenia II stopnia, nadciągają gwałtowne burze. 6 województw w niebezpieczeństwie, może dotyczyć także i ciebie
Kamila Jeziorska
Kamila Jeziorska 22.03.2022 08:58

Ostrzeżenia II stopnia, nadciągają gwałtowne burze. 6 województw w niebezpieczeństwie, może dotyczyć także i ciebie

IMGW ostrzega przed burzami. Lepiej zabezpieczyć domostwo.
https://pixabay.com/sethink

IMGW alarmuje

IMGW we wtorek rano poinformowało o kolejnych zagrożeniach pogodowych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wprowadził zagrożenia drugiego stopnia na terenie województwa podkarpackiego i podlaskiego oraz dla wschodnich powiatów województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. IMGW w województwie lubelskim wprowadził alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu - podaje polsatnews.pl.

IMGW zniósł zagrożenia drugiego i trzeciego stopnia przed burzami z gradem, które w poniedziałek obowiązywały na terenie województwa mazowieckiego. IMGW prognozuje, że regionach objętych zagrożeniem drugiego i trzeciego stopnia wystąpić mogą intensywne opady deszczu oraz burze. Lokalnie może padać nawet grad.

IMGW ostrzega przed burzami

Wprowadzone przez IMGW stopnie zagrożenia mają być także przestrogą dla osób, które chciałyby zabezpieczyć swoje gospodarstwa domowe. W poniedziałek w związku z ulewnymi burzami na terenie całego kraju, strażacy musieli interweniować ponad 2 tys. razy. Jak poinformował rzecznik komendanta głównego PSP, st. kpt. Krzysztof Batorski strażacy interweniowali 3759 interwencji, z czego pożary to zaledwie 133 akcje - podaje polsatnews.pl.

Najwięcej interwencji odbyło się na Mazowszu, Podkarpaciu i w Małopolsce. Małopolski Łapanów odwiedził poniedziałkowej nocy prezydent RP, Andrzej Duda. Prezydent wyraził ubolewanie nad sytuacją mieszkańców miejscowości i obiecał, że zwróci się do premiera o środki na modernizację i budowę wału w Łapanowie.