Ile zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk?
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Maria Glinka - 16 Maja 2020

Ile zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk? Aż trudno uwierzyć, że konto bankowe może wyświetlać tyle zer

Ile zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk, potomkowie trzynastokrotnego zwycięzcy plebiscytu „Wprost” na najbogatszego Polaka? Podział majątku po słynnym przedsiębiorcy opłacił się zarówno córce, jak i synowi Jana Kulczyka. Czyje przychody są wyższe?

Ile zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk?

Na pytanie, ile zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk, trudno znaleźć odpowiedź. Ostatni raz na liście 100 najbogatszych Polaków pojawili się w 2018 r., zajmując pierwsze miejsce. Według danych dwutygodnika Forbes Dominika Kluczyk zajmuje wyższą lokatę w zestawieniu niż jej młodszy brat.

Wszystko dzięki korzystnemu podziałowi majątku po zmarłym w 2015 r. Janie Kulczyku. Córka przejęła Polenergię, a syn Ciech – i to aktywa tych spółek zadecydowały, że zarobki Dominiki Kluczyk są wyższe. W skali majątku jest to jednak „niewielka różnica” i wynosi 217 mln zł.

Równe przychody w 2018 r.

Forbes wyliczył, że majątek Dominiki Kulczyk jest szacowany na ok. 6,8 mld zł. Źródeł tak dużej kwoty należy upatrywać jednak również poza Polenergią – część pieniędzy pochodzi także ze sprzedaży akcji południowoafrykańskiego browaru SABMiller.

Bon turystyczny 1000+ może pozostać tylko na papierze. Program ma jeden, ale bardzo poważny problem, ekspert ostrzegaBon turystyczny 1000+ może pozostać tylko na papierze. Program ma jeden, ale bardzo poważny problem, ekspert ostrzegaCzytaj dalej

Również „Wprost” ujawnia, ile zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk. W specjalnym wydaniu rankingu najbogatszych Polaków 30-lecia w 2019 r. przychody rodzeństwa były identyczne – obydwoje mieli na kontach po 9 mld zł.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Pilna interwencja policji podczas strajku Strajku Przedsiębiorców. Co się wydarzyło?

Ile zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk? Na to mają wpływ ich inne przedsięwzięcia

Skąd ta nadwyżka względem 6,8 mld zł w przypadku Dominiki Kulczyk i zapewne jeszcze większej w zarobkach jej brata? To, ile zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk, zależy także od prowadzonych przez nich działalności.

Dominika Kulczyk jest założycielką i prezeską Kulczyk Foundation – organizacji pomocowej, która od 2013 r. stara się rozwiązywać problemy najbardziej potrzebujących społeczności. Projekty stowarzyszenia przedstawia zrealizowany we współpracy z TVN program „Efekt Domina”. Jednak związku pomocowym charakterem działalności trudno dopatrywać się w niej aż tak dużego źródła przychodów. Poza tym Kulczyk jest założycielką Grupy Firm Doradczych Values, która specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń w dziedzinie psychologii biznesu.

Ile zarabia policjant? Oprócz pakietu socjalnego może liczyć na trzynastkęIle zarabia policjant? Oprócz pakietu socjalnego może liczyć na trzynastkęCzytaj dalej

Krytyka Polityczna podaje, że Dominika Kulczyk zakupiła ostatnio dom w Londynie o wartości 57 mln funtów (300 mln zł). Jednak przy fortunie szacowanej na 9 mld zł i 1281. miejscu w rankingu najbogatszych osób na świecie stać ją na jeszcze 29 takich posiadłości. Przeciętny Polak, zarabiający 4,9 tys. miesięcznie brutto musiałby odkładać pieniądze przez 7100 lat, aby mógł sobie pozwolić na tej klasy dom w Wielkiej Brytanii.

Z kolei Sebastian Kulczyk jest założycielem funduszu Manta Ray VC, inwestującego w spółki technologiczne i twórcą programu akceleracyjnego InCredibles. Kluczowym aktywem Kulczyka są udziały w Autostradach Wielkopolskich. Ponadto posiada akcje spółek surowcowych (San Leon, Centar, Starta), co ma zapewne wpływ na ostateczny kształt jego pojemnego konta bankowego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające, wszedł na 260-metrowy dźwig bo chciał zrobić zdjęcie. Teraz może trafić za kratki
  2. Pierwsze objawy stwardnienia rozsianego. Nigdy ich nie lekceważ
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ujawnili ceny na wakacje nad Bałtykiem w Polsce. Ogromne zaskoczenie dla wielu Polaków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News