BiznesINFO.pl
10.01.2021 Warszawa 129. miesiecznica katastrofy smolenskiej n/z Jaroslaw Kaczynski, Mateusz Morawiecki fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

EAST NEWS, ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Gowin: jesteśmy gotowi na wcześniejsze wybory

31 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Jeziorska

Udostępnij:

Po stronie Zjednoczonej Prawicy wciąż iskrzy jak w małżeństwie, które chce się rozwieść, ale nie ma odwagi zrobić pierwszego kroku. Jarosław Gowin w najnowszym wywiadzie przyznał, że jest gotowy na przedterminowe wybory, a wypychanie Porozumienia z szyku władzy to działanie na szkodę dla Polski.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Skąd wynika nowy konflikt po stronie Zjednoczonej Prawicy

  • Czy możemy szykować się na przedterminowe wybory

  • Jak sprawę komentuje Jarosław Gowin

Gowin nie przebiera w słowach

Jarosław Gowin, wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii w wywiadzie dla "Super Expressu" został zapytany o to, czy poparcie Porozumienia dla kandydata opozycji na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich może namieszać w koalicji rządzącej. Gowin stwierdził, że nie ma to najmniejszego wpływu na stabilność koalicji.

Przypomniał, że niedawno Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry głosowała przeciwko PiSowi i Porozumieniu w dużo ważniejszej sprawie jaką jest Fundusz Odbudowy. - Okoliczności wystawienia dwojga kandydatów na RPO będą kiedyś przedmiotem badań historyków i zapewniam, że wyjdą na jaw bardzo zaskakujące okoliczności - skwitował Gowin.

Jarosław Gowin przypomniał, że Prawo i Sprawiedliwość obiecało jego partii wytypowanie kandydata na RPO. Porozumienie znalazło dwie kandydatury: senator Lidii Staroń i prof. Marka Konopczyńskiego. Finalnie PiS z obietnicy się nie wywiązało, a partia Jarosława Gowina poprze wspólnego kandydata opozycji.

Gowin gotowy na wybory

- Jeśli ktoś wypycha dziś Porozumienie z obozu rządowego, tym samym szkodzi Polsce - powiedział bez ogródek szef resortu rozwoju, pracy i technologii.

Jarosław Gowin nie chciał jednoznacznie powiedzieć, czy zagłosuje w Sejmie za kandydaturą prof. Wiącka, jednakże dał sygnał o konsekwencji w swoim działaniu. Podkreślił, że do czasu głosowania jeszcze dwa tygodnie, a tym czasie wiele się może zdarzyć.

Przypomnijmy, że spór o kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich trwa od kilku tygodni. Po tym, jak Adam Bodnar został zdeklasowany przez Trybunał Konstytucyjny, obywatele wciąż nie mają swojego "łącznika" na szczeblu władzy.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Masz interesujące zdjęcia lub filmik? Podziel się z nami wysyłając na redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

CERT Orange wydał ważne ostrzeżenie

Polska i świat

CERT Orange wydał ostrzeżenie. Chodzi o "wangiri", pod żadnym pozorem nie oddzwaniaj na takie numery

Czytaj więcej >
Niemcy robią z Polski śmietnik

Polska i świat

Wywóz toksycznych odpadów do Polski. Prosto z Niemiec

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Kia będzie wzywać kierowców. Ponad 22 tys. aut koreańskiego producenta grozi pożarem

Czytaj więcej >
Emeryci oddają pieniądze za renty dożywotnie

Polska i świat

Coraz więcej emerytów decyduje się oddać nieruchomości za renty dożywotnie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Polska i świat

Polacy nadal chcą przenosić firmy do Czech

Czytaj więcej >
Biznes Info

Polska i świat

Coraz więcej kontroli gospodarki odpadami. Skarg jest coraz więcej

Czytaj więcej >