BiznesINFO.pl
Godziny dla seniorów także w Makro

Marek Bazak/East News

Pójdziesz na zakupy i ostro się zdziwisz. Godziny dla seniorów nie tylko w sklepach

17 Października 2020

Autor tekstu:

Maria Glinka

Udostępnij:

Godziny dla seniorów powróciły po blisko pięciomiesięcznej przerwie. Jednak jesienią ograniczenia są szersze niż wiosną – na uprzywilejowanej pozycji są nie tylko klienci sklepów, ale i hurtowni np. Makro. Zabieg, który miał pomóc najstarszym okazał

Godziny dla seniorów także w Makro i Selgrosie

Godziny dla seniorów obowiązują od czwartku 15 października. Na mocy rozporządzenia zakupy w godzinach 10-12 mogą robić wyłącznie osoby, które ukończyły 60. rok życia. Gdzie godziny dla seniorów znajdują zastosowanie? We wszystkich obiektach, w których działalność w znacznej mierze bazuje na sprzedaży żywności, produktów kosmetycznych, artykułów toaletowych, środków czystości czy preparatów leczniczych. Zatem godziny dla seniorów dotyczą nie tylko dużych supermarketów czy dyskontów, ale i małych sklepików osiedlowych, aptek czy drogerii.

Jednak Business Insider Polska zwraca uwagę, że autorzy najnowszej regulacji przeoczyli bardzo ważny wyjątek. W rozporządzeniu o godzinach dla seniorów brakuje punktu na temat wyłączenia ograniczeń zakupowych względem klientów sklepów hurtowych z żywnością czy kosmetykami np. Makro czy Selgrosa.

W rezultacie między 10 a 12 sklepowe drzwi pozostają zamknięte dla osób, które w Makro czy Selgrosie kupują artykuły niezbędne do prowadzenia własnego biznesu. Najbardziej poszkodowani wydają się być właściciele restauracji, którzy często zaopatrują się w żywność jeszcze przed południem.

Limity w sklepach również w Makro

Warto pamiętać, ze godziny dla seniorów nie obowiązują w weekendy – zakupy w aptece, Biedronce, Rossmannie czy Makro zrobią wszyscy bez ograniczeń wiekowych. Mimo tego należy przestrzegać limitów osobowych, które obowiązują w poszczególnych placówkach handlowych.

W obiektach o powierzchni do 100 mkw. może przebywać maksymalnie pięciu klientów na jedną kasę. W większych placówkach, do których należą wszelkie hurtownie np. Makro, należy przestrzegać zasady jeden klient na 15 mkw.

Podobne artykuły

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Handel

Mecz z Hiszpanią i specjalną akcją w Lidlu. Sieciówka 4 piwa daje za darmo

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Handel

Warzywa tak drogie chyba jeszcze nie były. Przez zimną wiosnę płacimy krocie

Czytaj więcej >
Biedronka przyznała podwyżki pracownikom

Handel

Biedronka - zarobki 2021. Pensje poszły w górę i to na wielu szczeblach

Czytaj więcej >
Zinu

Handel

Ofensywa Zinu. Otwarto drugi bezobsługowy sklep firmy, ma mieć koncesję na alkohol

Czytaj więcej >
Jakub Kaminski/East News

Handel

HalfPrice robi absolutną furorę. Sieć ledwo się otworzyła, już podbija zagranicę

Czytaj więcej >
Biedronka zaszczepi pracowników

Handel

Biedronka zabiera się za szczepienie swoich pracowników. Inne wielkie sieci też mają dołączyć

Czytaj więcej >