Gastronomia wraca, ale czy na długo?
pixabay/distelAPPArath
Autor Radosław Święcki - 14 Maja 2020

Gastronomia otwarta od 18 maja, ale nic nie jest przesądzone. Ważne słowa Szumowskiego, chodzi o kolejne obostrzenia

Gastronomia i tzw. branża beauty będą mogły od przyszłego poniedziałku wznowić działalność – zakłada ogłoszona w środę przez rząd tzw. trzecia fala obostrzeń. Minister zdrowia Łukasz Szumowski ostrzega jednak przed hurraoptymizmem i nie wyklucza scenariusza, którego wszyscy wolelibyśmy uniknąć.

Gastronomia wraca, ale czy na długo?

Gastronomia wraca! Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosili w środę kolejny etap luzowania wprowadzonych w marcu w związku z pandemią koronawirusa obostrzeń. Jednym z jego najważniejszych elementów jest otwarcie od 18 maja lokali gastronomicznych.

GW: Zarząd TVP chce wydać 18 mln zł na nagrody dla siebie. Z zysku, którego nie byłoGW: Zarząd TVP chce wydać 18 mln zł na nagrody dla siebie. Z zysku, którego nie byłoCzytaj dalej

Wbrew wcześniejszym medialnym doniesieniom otwarte będą nie tylko lokale z ogródkami restauracyjnymi, ale też same lokalne. Obowiązywał będzie w nich limit jednej osoby na 4 mkw. w lokalu. Ponadto restauracja będzie musiała przeprowadzić dezynfekcję stolika po każdym kliencie, a same stoliki muszą być od siebie oddalone o dwa metry.

Zgodnie z decyzją rządu od poniedziałku będą mogły wznowić działalność również salony fryzjerskie i kosmetyczne. Więcej osób będzie mogło również podróżować komunikacją miejską. Ponadto będą mogły wrócić kina plenerowe, a także zdjęcia na planach filmowych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Tej nocy może być niebezpiecznie, lepiej zachować szczególną ostrożność. Instytut wydał właśnie komunikat

Sporo zmian i wrażenie powrotu do normalności, ale minister zdrowia Łukasz Szumowski przestrzega przed hurraoptymizmem. Pytany na konferencji prasowej, czy łagodzone obecnie obostrzenia, mogą zostać przywrócone, stwierdził, że taki wariant cały czas wchodzi w grę.

Kiedy będzie można już organizować wesela? Minister zdrowia o obostrzeniachKiedy będzie można już organizować wesela? Minister zdrowia o obostrzeniachCzytaj dalej

Szumowski wskazał tu przykład Korei Południowej, gdzie zniesienie restrykcji musiało zostać po pewnym czasie odwrócone, w związku z nieprzestrzeganiem warunków bezpieczeństwa.

- Jeśli będą takie sygnały, to będziemy się cofać. Natomiast mam nadzieję, że będziemy się zachowywali odpowiedzialnie – podkreślił Łukasz Szumowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  2. Choroba, która potrafi zmienić życie w koszmar. Zmaga się z nią aż 2 miliony Polek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
Nie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećNie chciałbyś siedzieć w tych autach podczas wypadku. Popularne samochody niemal jak pułapka, wszyscy kierowcy powinni wiedziećCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News