Fryzjerzy prawdopodobnie wznowią działalność już w przyszły poniedziałek
pixabay/Engin_Akyurt
Autor Radosław Święcki - 11 Maja 2020

Jak dostać się do fryzjera? Wizyty w salonach ulegną ogromnym zmianom

Na tę wiadomość czekały miliony kobiet i mężczyzn. Wszystko wskazuje na to, że już za tydzień ponownie będziemy mogli udać się do fryzjera. Wizyty w salonach będą się jednak znacznie różniły od tych sprzed okresu pandemii.

Fryzjerzy od przyszłego poniedziałku?

Fryzjerzy wrócą już za tydzień? Istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że tak się stanie. Rzecznik rządu Piotr Müller zapowiedział, że w nadchodzącym tygodniu zapadną decyzje dotyczące ewentualnego znoszenia kolejnych obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawriusa. Luzowanie trzeciej fali obostrzeń – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – ma dotyczyć m.in. ponownego otwarcia salonów fryzjerskich i kosmetycznych.

Nadzieję na powrót fryzjerów od 18 maja dała w sobotę wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, która w programie „Gość Krzysztofa Ziemca” stwierdziła: „Mam nadzieję, że druga połowa maja to będzie ten czas, kiedy wszyscy będziemy mogli poprawić fryzurę”.

Ponowne otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych nie oznacza jednak, że będą one funkcjonowały w taki sposób jak przed pandemią.

Nawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyćNawet 40 tys. kierowców może stracić prawo jazdy. Trzy nowe przepisy mogą wielu pogrążyćCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Bardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemii

Fryzjerzy na nowych zasadach

Szczegóły zmian ujawnia „Rzeczpospolita”. Okazuje się, że do fryzjera czy kosmetyczki nie będziemy mogli udać się już wprost z ulicy. Wizytę trzeba będzie umówić wcześniej telefonicznie bądź online. Po wejściu do zakładu czeka nas pomiar temperatury, a także krótka ankieta dotycząca stanu zdrowia. Obowiązkowe będzie również noszenie maseczek. Nowe zasady zakładają również zakaz częstowania klientów kawą bądź herbatą.

Z danych przytoczonych przez gazetę wynika, że tzw. branża beauty zatrudnia w Polsce ok. 300 tys. osób.

Przypomnijmy, że 4 maja wszedł w życie tzw. drugi etap luzowania obostrzeń zgodnie z którym ponownie zostały otwarte obiekty noclegowe, a także galerie handlowe. Od 6 maja istnieje również możliwość wznowienia działalności przez przedszkola i żłobki. Dwa tygodnie wcześniej wdrożono natomiast pierwszy etap znoszenia obostrzeń, który zakładał m.in. przywrócenie wstępu do lasów i parków, a także zwiększenie limitów liczby klientów mogących przebywać w danym momencie w sklepach czy aptekach.

Koniec walk w sklepach o popularne produkty, będziesz mógł je zarezerwować. Lidl wyszedł z genialnym pomysłemKoniec walk w sklepach o popularne produkty, będziesz mógł je zarezerwować. Lidl wyszedł z genialnym pomysłemCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za chwilę się zacznie, lepiej się przygotujcie. Ostrzeżenia płyną z każdej strony
  2. Znany piłkarz cudem uniknął śmierci. Jego karierę przekreślił wypadek
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Niewiarygodne odkrycie w Dolinie Śmierci. Ostatni raz był widziany 68 lat temu
Od dziś będziesz mógł zrobić zakupy w Biedronce również w niedzielę. Wszystko dzięki sprytnej decyzji sieciOd dziś będziesz mógł zrobić zakupy w Biedronce również w niedzielę. Wszystko dzięki sprytnej decyzji sieciCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News