Frekwencja wyborcza prezydenckie 2020
biznesinfo.pl
Autor Konrad Karpiuk - 12 Lipca 2020

PKW właśnie podało dane dotyczące frekwencji. Liczby robią ogromne wrażenie

Frekwencja wyborcza do godziny 12:00 wyniosła 24,73% co było rekordowym wynikiem. Wygląda na to, że trend wzrostowy się nie zmienił, PKW przekazało o 18:30 wynik do godziny 17:00.

Frekwencja na wyborach w niedzielę 12 lipca, do godziny 17:00 wyniosła 52,10% co świadczy o wyjątkowo dużym zainteresowaniu drugą turą. Przy założeniu, że do zamknięcia lokali wyborczych, Polacy będą równie tłumnie udawali się do urn, możemy spodziewać się rekordu frekwencji.

Wysoka frekwencja wyborcza, PKW podało kolejne dane

Poinformowano również o tym, jak frekwencja rozłożyła się w danych województwach. Najwięcej osób zagłosowało w mazowieckim (55,55%) oraz małopolskim (54,58%). Z prawa wyborczego skorzystał najmniejszy odsetek mieszkańców opolskiego (46,2%) oraz warmińsko-mzaurskie (48,65%) Wysoką frekwencją mogą pochwalić się miasta Warszawa z ponad 57,69% oraz Zielona Góra z wynikiem 57,24% frekwencji. Zagłosowało ponad 29 milionów wyborców.

W pierwszej turze frekwencja wyniosła 64,51%, z czego 0,29% głosów było nieważnych. Łącznie zagłosowało 19 425 459 Polaków. Z racji, że żaden z kandydatów nie osiągnął wyniku przekraczającego 50%, w drugiej turze suweren wybiera między dwoma, którzy uzyskali najwyższy wynik - ubiegającym się o reelekcję Andrzejem Dudą i Rafałem Trzaskowskim.

Poprzednie wybory prezydenckie nie cieszył się aż tak dużym zainteresowaniem

Jak mówią eksperci, dawno wybory prezydenckie nie wywołały w Polsce tak silnych emocji. Przewidywano, że wybory mogą cieszyć się w tym roku bardzo dużym zainteresowaniem, co zresztą potwierdzają właśnie pierwsze doniesienia PKW.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. Rekordowa frekwencja wyborcza. PKW właśnie przekazało informacje

W poprzednich wyborach prezydenckich w 2015 roku frekwencja w pierwszej turze była znacznie niższa i wyniosła 48,96%. W drugiej turze z prawa wyborczego skorzystało 55,34% uprawnionych do głosów. Wiele wskazuje na to, że w tym roku możemy spodziewać się znacznego przekroczenia tego wyniku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 30-latek traktował koronawirusa jak żart. Nie żyje
  2. Porażające odkrycie w Warszawie. Miał drut wokół bioder
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Powinien ze wstydu zapaść się pod ziemię? Wygląd kontrowersyjnej kuchni Michała Wiśniewskiego poruszył fanów
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News