BiznesINFO.pl
Emerytury i renty dostarczone wcześniej

MACIEJ KULCZYNSKI/East News

Dla tysięcy seniorów Święta rozpoczną się już jutro. Poczta Polska rusza ze świątecznymi przesyłkami

21 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Emerytury i renty dotrą do seniorów jeszcze przed świętami. Poczta Polska obiecała, że zacznie wcześniej dostarczać świadczenia dla seniorów. Dzięki temu nie będą musieli się martwić o pieniądze chwilę przed Bożym Narodzeniem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy seniorzy dostaną emerytury i renty

  • Co z osobami, których wypłaty przewidziano na 1 stycznia

  • W jakich godzinach będzie funkcjonować poczta

Emerytury i renty dotrą wcześniej

Emerytury i renty już we wtorek 22 grudnia zostaną wysłane do emerytów. Poczta Polska obiecała, że z okazji świąt, w tym roku dostarczy świadczenia ze sporym wyprzedzeniem. 

Z reguły pieniądze z emerytur i rent są doręczane 25 dnia miesiąca, ale w grudniu wypada wtedy pierwszy dzień świąt (więc Poczta Polska i listonosze nie pracują). W ciągu trzech dni od wysyłki, już wszyscy seniorzy powinni otrzymać wypłaty.

Jak informuje PAP, w przypadku przekazów emerytalnych i rentowych z terminem doręczenia przypadającym na 1 stycznia, również planowana jest wysyłka z wyprzedzeniem. Seniorzy mogą liczyć na pieniądze już od 29 grudnia.

Przesyłki będą doręczane nawet 24 grudnia, tak aby mieć pewność, że wszyscy otrzymali pieniądze. Warto jednak pamiętać, że tego dnia Poczta Polska będzie pracować krócej. Dlatego jeśli odbieracie emeryturę bądź rentę osobiście, lepiej wiedzieć ile ma się na to czasu.

Godziny pracy Poczty Polskiej w okresie świąteczno-noworocznym

W Wigilię nie będą obowiązywały godziny dla seniorów, więc kolejki na poczcie będą już od rana. Zwłaszcza, że czas pracy placówek będzie skrócony. Krócej będą pracować także listonosze oraz kurierzy. 

25 i 26 grudnia 2020 roku placówki będą nieczynne. Planowany powrót do pracy przewidywany jest na 27 grudnia. Wtedy będą ponownie działać lokale całodobowe oraz te obsługujące klientów w niedziele.

Natomiast 31 grudnia 2020 roku placówki Poczty Polskiej mają być czynne do 14:00, a całodobowe do 18:00. Od 1 stycznia 2021 roku wszystkie lokale pocztowe będą zamknięte aż do 2 stycznia.

Godziny otwarcie innych placówek pocztowych. Lepiej się pośpieszyć z odbiorem emerytury i renty

W przypadku placówek, które funkcjonują w innym miejscu pracy, np. w ministerstwie, sądzie, urzędzie, czy w centrum handlowym, ich czas pracy będzie dostosowany do podmiotu w którym się znajdują.

Warto zaznaczyć, że wyznaczono ustawowy czas, do którego galerię handlowe muszą zakończyć pracę. Od godziny 14:00 24 grudnia obowiązuje już zakaz handlu, choć niektóre sklepy zamykają się nawet wcześniej.

Dlatego jeśli nie jesteśmy pewni, do której godziny będzie otwarta dana placówka pocztowa, powinniśmy to sprawdzić w internecie. Lokalizacje i czas otwarcia wszystkich lokali Poczty Polskiej możemy sprawdzić pod adresem placowki.poczta-polska.pl.

Konrad KarpiukAutor

Redaktor Biznesinfo. Najchętniej pisze na tematy polityczne, społeczne i związane z kierowcami. Były redaktor portalu "Świat na Kołach". Absolwent Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Hobbystycznie zajmuję się muzyką i starymi samochodami, głównie krajowej produkcji.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@biznesinfo.pl

Podobne artykuły

pixabay, IADE-Michoko

Twój portfel

Ceny paliw. Analitycy nie przewidują gwałtownych wzrostów

Czytaj więcej >
pixabay, geralt

Twój portfel

Podwyżki cen prądu nieuniknione. W ciągu kilku lat dołożymy po 700 zł

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Czekasz na paczkę? To się nie doczekasz, prędzej znikną Ci pieniądze z konta

Czytaj więcej >
Biznes Info

Twój portfel

Abonament RTV. Są stawki na przyszły rok

Czytaj więcej >
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 10.04.2019. n/z Klawiatura z dlonia w rekawicy.

Twój portfel

Oszustwo na "Netflix" i na "PayPal". KNF ostrzega przed fałszywymi mailami

Czytaj więcej >
Oszczędzić na wywozie śmieci nie zawsze się da

Twój portfel

Mieszkańcy bloków bez liczników zapłacą krocie. Niezależnie od segregacji i oszczędzania wody

Czytaj więcej >