Emerytury i renty dostarczone wcześniej
MACIEJ KULCZYNSKI/East News
Autor Konrad Karpiuk - 21 Grudnia 2020

Dla tysięcy seniorów Święta rozpoczną się już jutro. Poczta Polska rusza ze świątecznymi przesyłkami

Emerytury i renty dotrą do seniorów jeszcze przed świętami. Poczta Polska obiecała, że zacznie wcześniej dostarczać świadczenia dla seniorów. Dzięki temu nie będą musieli się martwić o pieniądze chwilę przed Bożym Narodzeniem.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy seniorzy dostaną emerytury i renty
  • Co z osobami, których wypłaty przewidziano na 1 stycznia
  • W jakich godzinach będzie funkcjonować poczta

Emerytury i renty dotrą wcześniej

Emerytury i renty już we wtorek 22 grudnia zostaną wysłane do emerytów. Poczta Polska obiecała, że z okazji świąt, w tym roku dostarczy świadczenia ze sporym wyprzedzeniem.

Z reguły pieniądze z emerytur i rent są doręczane 25 dnia miesiąca, ale w grudniu wypada wtedy pierwszy dzień świąt (więc Poczta Polska i listonosze nie pracują). W ciągu trzech dni od wysyłki, już wszyscy seniorzy powinni otrzymać wypłaty.

Jak informuje PAP, w przypadku przekazów emerytalnych i rentowych z terminem doręczenia przypadającym na 1 stycznia, również planowana jest wysyłka z wyprzedzeniem. Seniorzy mogą liczyć na pieniądze już od 29 grudnia.

Przesyłki będą doręczane nawet 24 grudnia, tak aby mieć pewność, że wszyscy otrzymali pieniądze. Warto jednak pamiętać, że tego dnia Poczta Polska będzie pracować krócej. Dlatego jeśli odbieracie emeryturę bądź rentę osobiście, lepiej wiedzieć ile ma się na to czasu.

Już wiadomo, za co mandat w Sylwestra. Nie będzie skrupułówJuż wiadomo, za co mandat w Sylwestra. Nie będzie skrupułówCzytaj dalej

Godziny pracy Poczty Polskiej w okresie świąteczno-noworocznym

W Wigilię nie będą obowiązywały godziny dla seniorów, więc kolejki na poczcie będą już od rana. Zwłaszcza, że czas pracy placówek będzie skrócony. Krócej będą pracować także listonosze oraz kurierzy.

25 i 26 grudnia 2020 roku placówki będą nieczynne. Planowany powrót do pracy przewidywany jest na 27 grudnia. Wtedy będą ponownie działać lokale całodobowe oraz te obsługujące klientów w niedziele.

Natomiast 31 grudnia 2020 roku placówki Poczty Polskiej mają być czynne do 14:00, a całodobowe do 18:00. Od 1 stycznia 2021 roku wszystkie lokale pocztowe będą zamknięte aż do 2 stycznia.

Godziny otwarcie innych placówek pocztowych. Lepiej się pośpieszyć z odbiorem emerytury i renty

W przypadku placówek, które funkcjonują w innym miejscu pracy, np. w ministerstwie, sądzie, urzędzie, czy w centrum handlowym, ich czas pracy będzie dostosowany do podmiotu w którym się znajdują.

Warto zaznaczyć, że wyznaczono ustawowy czas, do którego galerię handlowe muszą zakończyć pracę. Od godziny 14:00 24 grudnia obowiązuje już zakaz handlu, choć niektóre sklepy zamykają się nawet wcześniej.

Dlatego jeśli nie jesteśmy pewni, do której godziny będzie otwarta dana placówka pocztowa, powinniśmy to sprawdzić w internecie. Lokalizacje i czas otwarcia wszystkich lokali Poczty Polskiej możemy sprawdzić pod adresem placowki.poczta-polska.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Biznesinfo:

  1. Uwaga, wielka awaria czołowego banku w całej Polsce. Jest oficjalne potwierdzenie, kłopoty z dostępem do pieniędzy
  2. Stawki abonamentu RTV do zmiany. Jedni zapłacą 75,60 zł, a drudzy aż 245,15 zł
  3. Już wiadomo, za co mandat w Sylwestra. Nie będzie skrupułów
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News