Wcześniejsza emerytura w wieku 53 lat
pixino
Autor Kasper Starużyk - 23 Grudnia 2019

Emerytura w wieku 53 lat jest możliwa. Będziesz musiał przygotować się jednak na haczyk

Emerytura oparta na długości stażu pracy, nie zaś na wieku w metryce, to pomysł Solidarności, który cieszy się aprobatą PiS. Gdy zdecydowalibyśmy się jednak z niej skorzystać, to musimy przygotować się dużo niższe świadczenie.

Do pomysłu emerytury stażowej rządząca partia powróciła przed wyborami. Choć sprawa dotyczyła głównie nauczycieli, to mogą nią zostać objęte także inne grupy zawodowe.

Emerytura stażowa możliwa do zrealizowania

W przypadku właśnie nauczycieli propozycje PIS są najbardziej sprecyzowane, mimo iż hasło takich emerytur podchwycili szybko przedstawiciele innych grup zawodowych. W każdym razie nauczyciele mieliby otrzymać możliwość przejścia na emeryturę po wypełnieniu określonego stażu pracy. Dokładnie chodzi tutaj o 30 lat pracy, z czego co najmniej 20 lat przypada na pracę przy tablicy - pisze "gazeta pomorska". W przypadku wypełnienia stażu nauczyciel miałby możliwość przejścia na emeryturę bez względu na wiek.

Inne warunki obowiązywać by miały w przypadku nauczycieli, którzy pracowali w szkolnictwie specjalnym. Wtedy staż pracy, po którym nauczyciel mógłby przejść na emeryturę, to 25 lat.

5,5 tys. zł na rękę za pracę na kasie. Niektóre sklepy kuszą takimi ofertami5,5 tys. zł na rękę za pracę na kasie. Niektóre sklepy kuszą takimi ofertamiCzytaj dalej

Emerytura stażowa dla różnych grup zawodowych

Mówimy tutaj o pomyśle prezydenta, która zasugerował rozszerzenie emerytury stażowej na inne grupy zawodowe. Rządząca partia rozważa więc jego propozycję, która zakłada możliwość przejścia na emeryturę po 40 latach w przypadku mężczyzn i 35 latach w przypadku kobiet.

To oznacza nic innego jak to, że mężczyźni rozpoczynający pracę w wieku 18 lat przejdą na emeryturę w wieku 58 lat, kobiety natomiast w wieku 53 lat. "Gazeta pomorska" powołując się na "Rzeczpospolitą" donosi, że obietnica emerytury stażowej pojawi się w obietnicach wyborczych Andrzeja Dudy podczas prezydenckiej kampanii wyborczej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fakt, o którym rząd milczy, w kontekście wzrostu emerytur. Najubożsi emeryci zostaną najbardziej pokrzywdzeni
  2. 13-latka zaczęła zażywać tabletki antykoncepcyjne. Mama dziewczyny o wszystkim wiedziała
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News